Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: Credit Suisse zou maandag niet hebben overleefd

Minister: Credit Suisse zou maandag niet hebben overleefd

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De Zwitserse regering was vorig weekend gedwongen om in te grijpen om Credit Suisse te redden want "de bank zou maandag niet hebben overleefd". Dat heeft de Zwitserse minister van Financiën Karin Keller-Sutter tegen de krant Neue Zürcher Zeitung gezegd.

Credit Suisse werd gered door de Zwitserse branchegenoot UBS. Die deal werd afgelopen zondag bekendgemaakt. Credit Suisse was op de beurs in een vertrouwenscrisis geraakt. "Zonder oplossing zouden betalingstransacties met Credit Suisse in Zwitserland aanzienlijk zijn verstoord, mogelijk zelfs ingestort", aldus de minister.

Volgens Keller-Sutter waren de andere opties rond Credit Suisse veel riskanter. Zo zou de impact van een faillissement op de Zwitserse economie enorm zijn geweest. Ook een tijdelijke nationalisatie was volgens haar risicovol. "De ervaring leert dat het jaren of zelfs decennia kan duren voordat de staat zich kan terugtrekken uit het eigendom van een bank."

In Zwitserland is er veel kritiek op de redding van Credit Suisse door de grotere branchegenoot UBS en de steun die de overheid daarbij heeft toegezegd. "Maar het was voor iedereen duidelijk, ook voor ons, dat een herstructurering of liquidatie van Credit Suisse tot grote internationale onrust op de financiële markten zou hebben geleid", aldus Keller-Sutter.

Meer uit Financieel

Consumentenbond dreigt met juridische stappen tegen telemarketeer

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond waarschuwt consumenten om niet in zee te gaan met telemarketingbureau Green Consultancy. Het bedrijf zou op een "misleidende en agressieve manier" energieadvies aan huis verkopen. De bond overweegt juridische stappen.

3 minuten geleden
Bloomberg: eerste olie uit Venezuela komt naar Europa

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro bijna drie weken geleden door de Verenigde Staten, komt olie uit Venezuela naar Europa. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. De olietanker Poliegos gaat die olie naar een Italiaanse haven vervoeren. De olie wordt verkocht door de grote internationale grondstoffenhandelaar Vitol Group.

6 minuten geleden
Enquête: Knot meest waarschijnlijke opvolger van Lagarde bij ECB

FRANKFURT (ANP) - Oud-president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) is de meest waarschijnlijke opvolger van Christine Lagarde als hoofd van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat blijkt uit een enquête van financieel persbureau Bloomberg onder economen. Knot zou de tweede Nederlander kunnen worden die de topfunctie bij de centrale bank bekleedt. De eerste president van de ECB was Wim Duisenberg.

7 minuten geleden
Rabobank beperkt mogelijkheden voor aflossingsvrije hypotheek

UTRECHT (ANP) - Rabobank beperkt de mogelijkheden voor een aflossingsvrije hypotheek. Klanten kunnen vanaf 11 mei alleen tot 30 procent van de waarde van een huis aflossingsvrij lenen, tot een maximum van 150.000 euro. Nu is het nog mogelijk om tot 50 procent van de woningwaarde met een aflossingsvrije hypotheek te financieren.

43 minuten geleden
Vertrouwen van consumenten verslechtert in januari

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in januari verslechterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen nam af tot min 23, van min 21 in december.

1 uur geleden
Bestaande koopwoningen 8,6 procent duurder in 2025

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn vorig jaar met gemiddeld 8,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In december stegen de prijzen met 5,8 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder.

1 uur geleden
Denktank: meer stroom wind en zon dan fossiele brandstoffen EU

LONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.

1 uur geleden