Minister Bruins Slot overlegt in Irak over Gaza
DEN HAAG (ANP) - De oorlog in de Gazastrook is een van de onderwerpen die demissionair minister Hanke Bruins Slot (Buitenlandse Zaken) bespreekt tijdens een tweedaags bezoek aan de Iraakse hoofdstad Bagdad. Daar zijn Nederlandse militairen actief voor de NAVO-missie die de Iraakse veiligheidssector adviseert.
Bruins Slot arriveerde maandag en praat onder anderen met haar ambtgenoot Fuad Hussein en premier Mohammed Shia al-Sudani. De veiligheidssituatie in Irak staat dan ook op de agenda. In het land zijn pro-Iraanse milities actief die Amerikaanse militaire bases bestoken. De Amerikanen hebben al een paar keer vergeldingsbombardementen uitgevoerd in Irak. De spanningen zijn daardoor hoog opgelopen.
In en rond Bagdad verzorgen bijna 150 Nederlandse militairen van de Luchtmobiele Brigade de beveiliging van de NAVO-missie. Bruins Slot gaat langs bij de militairen. Twee weken geleden kregen ze ook al bezoek van minister Kajsa Ollongren (Defensie).
In mei stuurt Defensie nog drie transporthelikopters met zo'n 120 militairen. De Nederlandse luitenant-generaal Cas Schreurs leidt vanaf 1 mei de NAVO-missie.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.
7 uur geledenLIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.
8 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.
10 uur geleden