Minister Bruins Slot overlegt in Irak over Gaza
DEN HAAG (ANP) - De oorlog in de Gazastrook is een van de onderwerpen die demissionair minister Hanke Bruins Slot (Buitenlandse Zaken) bespreekt tijdens een tweedaags bezoek aan de Iraakse hoofdstad Bagdad. Daar zijn Nederlandse militairen actief voor de NAVO-missie die de Iraakse veiligheidssector adviseert.
Bruins Slot arriveerde maandag en praat onder anderen met haar ambtgenoot Fuad Hussein en premier Mohammed Shia al-Sudani. De veiligheidssituatie in Irak staat dan ook op de agenda. In het land zijn pro-Iraanse milities actief die Amerikaanse militaire bases bestoken. De Amerikanen hebben al een paar keer vergeldingsbombardementen uitgevoerd in Irak. De spanningen zijn daardoor hoog opgelopen.
In en rond Bagdad verzorgen bijna 150 Nederlandse militairen van de Luchtmobiele Brigade de beveiliging van de NAVO-missie. Bruins Slot gaat langs bij de militairen. Twee weken geleden kregen ze ook al bezoek van minister Kajsa Ollongren (Defensie).
In mei stuurt Defensie nog drie transporthelikopters met zo'n 120 militairen. De Nederlandse luitenant-generaal Cas Schreurs leidt vanaf 1 mei de NAVO-missie.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse huurmarkt zitten mensen met een middeninkomen in de knel. De huren in de vrije sector zijn tussen 2023 en 2025 alleen maar gestegen en het aanbod van huurwoningen neemt af doordat private verhuurders hun panden in de verkoop hebben gedaan. De groei in het aanbod aan private huur is daardoor tot stilstand gekomen. Dat meldt de gemeente op basis van het tweejaarlijkse onderzoek Wonen in Amsterdam.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.
17 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlandse reizigers dat gestrand was in het Midden-Oosten is thuis. De ANVR schat dat er momenteel nog zo'n vijftig mensen vastzitten in de regio door de oorlog in Iran. De rest is al via een repatriërings- of chartervlucht teruggevlogen naar Nederland.
17 uur geleden