Minister Bruins ontvangt voetbalbestuurders in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Als minister voor Medische Zorg heeft Bruno Bruins zijn handen vol aan het coronavirus, maar de politicus kwam dinsdag toch even naar Amsterdam om de aanwezigen op het congres van de Europese voetbalbond UEFA toe te spreken. Bruins mocht in de Beurs van Berlage het 44e congres van de UEFA openen. In zijn speech haalde hij kort het virus aan, dat ook veel impact heeft op de voetbalwereld.
"Ik ben blij dat jullie allemaal zijn gekomen, ondanks de onrust in onze landen vanwege het coronavirus", zei Bruins tegen de afgevaardigden van de 55 nationale voetbalbonden die bij de UEFA zijn aangesloten. "Namens de Nederlandse overheid heet ik jullie van harte welkom in Amsterdam."
Bruins benadrukte in zijn speech de verbindende kracht van voetbal. "Maar helaas zijn er ook mensen die bruggen liever afbreken dan opbouwen. Dat is bij ons in Nederland helaas niet anders dan in andere landen." De minister, die ook over Sport gaat, vertelde over de racistische bejegening in Den Bosch van Excelsior-speler Ahmad Mendes Moreira en de maatregelen die zijn genomen om herhaling daarvan te voorkomen. "Want voetbal is voor iedereen."
Spee
Just Spee, de nieuwe bondsvoorzitter van de KNVB, mocht de zaal ook toespreken. Hij bedankte Bruins ("we weten hoe druk hij het nu heeft") en ook zijn voorganger Michael van Praag, die weliswaar is gestopt als KNVB-voorzitter, maar nog wel in het bestuur van de UEFA zit. "Michael, bedankt voor alles wat je voor ons voetbal hebt gedaan."
Gianni Infantino, voorzitter van de mondiale federatie FIFA, had eveneens lovende woorden voor Van Praag. "Ik herinner me discussies met jou over tal van onderwerpen, zoals de VAR. Ik zei: dat gaat nooit werken, jij zei van wel. En je hebt gelijk gekregen", aldus Infantino, die kort inging op de situatie met het coronavirus. "We moeten hier niet van in paniek raken."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
3 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
5 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
16 uur geleden