Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Bruins ontvangt voetbalbestuurders in Amsterdam

Minister Bruins ontvangt voetbalbestuurders in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Als minister voor Medische Zorg heeft Bruno Bruins zijn handen vol aan het coronavirus, maar de politicus kwam dinsdag toch even naar Amsterdam om de aanwezigen op het congres van de Europese voetbalbond UEFA toe te spreken. Bruins mocht in de Beurs van Berlage het 44e congres van de UEFA openen. In zijn speech haalde hij kort het virus aan, dat ook veel impact heeft op de voetbalwereld.

"Ik ben blij dat jullie allemaal zijn gekomen, ondanks de onrust in onze landen vanwege het coronavirus", zei Bruins tegen de afgevaardigden van de 55 nationale voetbalbonden die bij de UEFA zijn aangesloten. "Namens de Nederlandse overheid heet ik jullie van harte welkom in Amsterdam."

Bruins benadrukte in zijn speech de verbindende kracht van voetbal. "Maar helaas zijn er ook mensen die bruggen liever afbreken dan opbouwen. Dat is bij ons in Nederland helaas niet anders dan in andere landen." De minister, die ook over Sport gaat, vertelde over de racistische bejegening in Den Bosch van Excelsior-speler Ahmad Mendes Moreira en de maatregelen die zijn genomen om herhaling daarvan te voorkomen. "Want voetbal is voor iedereen."

Spee

Just Spee, de nieuwe bondsvoorzitter van de KNVB, mocht de zaal ook toespreken. Hij bedankte Bruins ("we weten hoe druk hij het nu heeft") en ook zijn voorganger Michael van Praag, die weliswaar is gestopt als KNVB-voorzitter, maar nog wel in het bestuur van de UEFA zit. "Michael, bedankt voor alles wat je voor ons voetbal hebt gedaan."

Gianni Infantino, voorzitter van de mondiale federatie FIFA, had eveneens lovende woorden voor Van Praag. "Ik herinner me discussies met jou over tal van onderwerpen, zoals de VAR. Ik zei: dat gaat nooit werken, jij zei van wel. En je hebt gelijk gekregen", aldus Infantino, die kort inging op de situatie met het coronavirus. "We moeten hier niet van in paniek raken."

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

2 uur geleden
Afrikaanse bond roept Marokko uit tot winnaar Afrika Cup

CAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.

2 uur geleden
Reijnders en Aké met Manchester City klaar in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.

2 uur geleden
Arsenal verslaat Leverkusen en blijft op alle fronten meedoen

LONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.

2 uur geleden
Paris Saint-Germain neemt snel afstand van Chelsea

LONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.

2 uur geleden
Fans stromen massaal veld op na promotie ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.

3 uur geleden
ADO Den Haag keert na vijf jaar terug in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.

3 uur geleden