Minister Bruins ontvangt voetbalbestuurders in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Als minister voor Medische Zorg heeft Bruno Bruins zijn handen vol aan het coronavirus, maar de politicus kwam dinsdag toch even naar Amsterdam om de aanwezigen op het congres van de Europese voetbalbond UEFA toe te spreken. Bruins mocht in de Beurs van Berlage het 44e congres van de UEFA openen. In zijn speech haalde hij kort het virus aan, dat ook veel impact heeft op de voetbalwereld.
"Ik ben blij dat jullie allemaal zijn gekomen, ondanks de onrust in onze landen vanwege het coronavirus", zei Bruins tegen de afgevaardigden van de 55 nationale voetbalbonden die bij de UEFA zijn aangesloten. "Namens de Nederlandse overheid heet ik jullie van harte welkom in Amsterdam."
Bruins benadrukte in zijn speech de verbindende kracht van voetbal. "Maar helaas zijn er ook mensen die bruggen liever afbreken dan opbouwen. Dat is bij ons in Nederland helaas niet anders dan in andere landen." De minister, die ook over Sport gaat, vertelde over de racistische bejegening in Den Bosch van Excelsior-speler Ahmad Mendes Moreira en de maatregelen die zijn genomen om herhaling daarvan te voorkomen. "Want voetbal is voor iedereen."
Spee
Just Spee, de nieuwe bondsvoorzitter van de KNVB, mocht de zaal ook toespreken. Hij bedankte Bruins ("we weten hoe druk hij het nu heeft") en ook zijn voorganger Michael van Praag, die weliswaar is gestopt als KNVB-voorzitter, maar nog wel in het bestuur van de UEFA zit. "Michael, bedankt voor alles wat je voor ons voetbal hebt gedaan."
Gianni Infantino, voorzitter van de mondiale federatie FIFA, had eveneens lovende woorden voor Van Praag. "Ik herinner me discussies met jou over tal van onderwerpen, zoals de VAR. Ik zei: dat gaat nooit werken, jij zei van wel. En je hebt gelijk gekregen", aldus Infantino, die kort inging op de situatie met het coronavirus. "We moeten hier niet van in paniek raken."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
22 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
1 dag geleden