Minister Bruins ontvangt voetbalbestuurders in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Als minister voor Medische Zorg heeft Bruno Bruins zijn handen vol aan het coronavirus, maar de politicus kwam dinsdag toch even naar Amsterdam om de aanwezigen op het congres van de Europese voetbalbond UEFA toe te spreken. Bruins mocht in de Beurs van Berlage het 44e congres van de UEFA openen. In zijn speech haalde hij kort het virus aan, dat ook veel impact heeft op de voetbalwereld.
"Ik ben blij dat jullie allemaal zijn gekomen, ondanks de onrust in onze landen vanwege het coronavirus", zei Bruins tegen de afgevaardigden van de 55 nationale voetbalbonden die bij de UEFA zijn aangesloten. "Namens de Nederlandse overheid heet ik jullie van harte welkom in Amsterdam."
Bruins benadrukte in zijn speech de verbindende kracht van voetbal. "Maar helaas zijn er ook mensen die bruggen liever afbreken dan opbouwen. Dat is bij ons in Nederland helaas niet anders dan in andere landen." De minister, die ook over Sport gaat, vertelde over de racistische bejegening in Den Bosch van Excelsior-speler Ahmad Mendes Moreira en de maatregelen die zijn genomen om herhaling daarvan te voorkomen. "Want voetbal is voor iedereen."
Spee
Just Spee, de nieuwe bondsvoorzitter van de KNVB, mocht de zaal ook toespreken. Hij bedankte Bruins ("we weten hoe druk hij het nu heeft") en ook zijn voorganger Michael van Praag, die weliswaar is gestopt als KNVB-voorzitter, maar nog wel in het bestuur van de UEFA zit. "Michael, bedankt voor alles wat je voor ons voetbal hebt gedaan."
Gianni Infantino, voorzitter van de mondiale federatie FIFA, had eveneens lovende woorden voor Van Praag. "Ik herinner me discussies met jou over tal van onderwerpen, zoals de VAR. Ik zei: dat gaat nooit werken, jij zei van wel. En je hebt gelijk gekregen", aldus Infantino, die kort inging op de situatie met het coronavirus. "We moeten hier niet van in paniek raken."
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
10 minuten geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
12 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
21 uur geleden