Minister Bruins ontvangt voetbalbestuurders in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Als minister voor Medische Zorg heeft Bruno Bruins zijn handen vol aan het coronavirus, maar de politicus kwam dinsdag toch even naar Amsterdam om de aanwezigen op het congres van de Europese voetbalbond UEFA toe te spreken. Bruins mocht in de Beurs van Berlage het 44e congres van de UEFA openen. In zijn speech haalde hij kort het virus aan, dat ook veel impact heeft op de voetbalwereld.
"Ik ben blij dat jullie allemaal zijn gekomen, ondanks de onrust in onze landen vanwege het coronavirus", zei Bruins tegen de afgevaardigden van de 55 nationale voetbalbonden die bij de UEFA zijn aangesloten. "Namens de Nederlandse overheid heet ik jullie van harte welkom in Amsterdam."
Bruins benadrukte in zijn speech de verbindende kracht van voetbal. "Maar helaas zijn er ook mensen die bruggen liever afbreken dan opbouwen. Dat is bij ons in Nederland helaas niet anders dan in andere landen." De minister, die ook over Sport gaat, vertelde over de racistische bejegening in Den Bosch van Excelsior-speler Ahmad Mendes Moreira en de maatregelen die zijn genomen om herhaling daarvan te voorkomen. "Want voetbal is voor iedereen."
Spee
Just Spee, de nieuwe bondsvoorzitter van de KNVB, mocht de zaal ook toespreken. Hij bedankte Bruins ("we weten hoe druk hij het nu heeft") en ook zijn voorganger Michael van Praag, die weliswaar is gestopt als KNVB-voorzitter, maar nog wel in het bestuur van de UEFA zit. "Michael, bedankt voor alles wat je voor ons voetbal hebt gedaan."
Gianni Infantino, voorzitter van de mondiale federatie FIFA, had eveneens lovende woorden voor Van Praag. "Ik herinner me discussies met jou over tal van onderwerpen, zoals de VAR. Ik zei: dat gaat nooit werken, jij zei van wel. En je hebt gelijk gekregen", aldus Infantino, die kort inging op de situatie met het coronavirus. "We moeten hier niet van in paniek raken."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
10 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
12 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
1 dag geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
1 dag geleden