Minister Bruins: NTR kan plek krijgen in nieuwe omroepstelsel
DEN HAAG (ANP) - De NTR kan een plek krijgen in het nieuwe publieke omroepstelsel, zegt onderwijsminister Eppo Bruins (NSC). Daarmee komt de minister terug op zijn eerdere besluit om de taakomroep te schrappen. De minister wil echter niet meegaan in het voorstel van GroenLinks-PvdA om samen te gaan met de NOS in een zogenoemde taakomroep. "Dat wil ik bij de NTR zelf neerleggen."
In een debat over de hervorming van de publieke omroep ontstond verwarring over de toekomst van de huidige taakomroep NTR. Een ruime Kamermeerderheid van GL-PvdA, VVD, NSC, D66, SP, Volt en DENK wil de omroep samenvoegen met de NOS. De NTR maakt momenteel educatie- en jeugdprogramma's zoals Het Klokhuis en Sinterklaasjournaal.
Eerder in het debat zei de minister dat wat hem betreft mogelijk is dat de NTR een plek krijgt in een van de nieuw op te richten omroephuizen. GL-PvdA-Kamerlid Mohammed Mohandis ziet niets in die optie. "Een taakomroephuis samen met de NOS ligt wat ons betreft het meest voor de hand."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.
14 uur geledenEDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".
2 dagen geleden