Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Bruins: langstudeerboete pas 2028 van kracht

Minister Bruins: langstudeerboete pas 2028 van kracht

DEN HAAG (ANP) - De langstudeerboete wordt pas in 2028 van kracht, meldde onderwijsminister Eppo Bruins donderdag in het debat over zijn begroting. Dat terwijl in het hoofdlijnenakkoord staat vermeld dat deze maatregel de schatkist in 2026 al 95 miljoen euro moet opleveren en een jaar later 285 miljoen euro.

Om deze bedragen op te halen zal op een andere manier moeten worden bezuinigd op het ministerie, zei de bewindsman. Tot onvrede van oppositiepartijen weigerde hij duidelijk te maken hoe hij dat geld wil ophalen.

Bruins heeft meer tijd nodig om de langstudeerboete te vertalen in wetgeving en ervoor te zorgen dat de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) de maatregel vervolgens kan uitvoeren.

De coalitiepartijen hebben afgesproken dat studenten met meer dan één jaar uitloop op hun studie 3000 euro extra collegegeld moeten betalen. Bruins is deze maatregel nog aan het uitwerken en belooft hier meer over bekend te maken in het eerste kwartaal van 2025. Dan gaat hij ook in op het verzoek van Kamerleden om bepaalde groepen uit te zonderen van deze maatregel, zoals studenten die zwanger zijn of mantelzorg verlenen.

Meer uit Politiek

Schoof: blijven strijden tegen antisemitisme en haat

DEN HAAG (ANP) - "We staan naast de wereldwijde Joodse gemeenschap en blijven strijden tegen antisemitisme en haat", laat demissionair premier Dick Schoof op X weten in een nieuwe reactie op de aanslag op een chanoekaviering op het strand in de Australische stad Sydney. Bij de schietpartij vielen zondag twaalf doden, onder wie een van de daders. Een tweede dader raakte zwaargewond.

15 uur geleden
Schoof betuigt premier Australië steun na schietpartij

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft de Australische ambtgenoot Anthony Albanese zijn steun betuigd na de schietpartij in Sydney. Dat gebeurde bij het populaire strand Bondi Beach. Daar vond ook een Chanoeka-viering plaats. Er vielen zeker tien doden en elf gewonden. Schoof spreekt van een "zwarte dag voor Australië".

18 uur geleden
VVD zoekt dringend geld, maar leden lopen niet warm voor afdracht

BUSSUM (ANP) - De VVD heeft geld nodig. Een manier om het op te lossen is volgens het hoofdbestuur een afdracht vragen aan de politieke bestuurders van de partij. Tijdens de algemene ledenvergadering in Bussum zaterdag bleek uit een peiling onder de aanwezige leden dat zij vooral willen inzetten op werving van nieuwe leden.

1 dag geleden
Wetsbehandeling over invoering EU-migratiepact moet in halfjaar

DEN HAAG (ANP) - De Eerste en Tweede Kamer krijgen een half jaar de tijd om het wetsvoorstel over het EU-migratiepact te behandelen, voordat dit op 12 juni 2026 in werking treedt. Demissionair asielminister David van Weel (VVD) meldde vrijdag dat het voorstel naar de Tweede Kamer wordt gestuurd en verzocht om de behandeling "prioriteit" te geven. Normaal gesproken duurt een wetsbehandeling veel langer.

2 dagen geleden
Tieman bespreekt 'alternatieven' voor bezuiniging infrastructuur

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Robert Tieman van Infrastructuur en Waterstaat bespreekt alternatieven voor de bezuiniging op infrastructuur die bij Prinsjesdag is doorgevoerd, zei hij vrijdag na de ministerraad. Hij wil met het ministerie van Financiën zoeken naar manieren om te voorkomen dat zijn ministerie "disproportioneel zwaar wordt geraakt".

2 dagen geleden
Aartsen: meer geld voor spoor verstandig, is aan volgende kabinet

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer, VVD) denkt dat het "verstandig" is om meer geld te steken in het spoor, maar vindt het aan het volgende kabinet om daarover te besluiten. Donderdag meldde ProRail dat de spoorbeheerder de komende jaren steeds vaker alleen noodzakelijk onderhoud kan plegen. Maar voor klussen om het spoor 'toekomstklaar' te maken is geen budget.

2 dagen geleden
CDA-leider Bontenbal noemt coalitie met JA21 meest realistisch

DEN HAAG (ANP) - Een coalitie met D66, CDA, VVD en JA21 is momenteel het meest realistische scenario voor Henri Bontenbal. Dat zei de CDA-leider na besprekingen met D66, VVD en de nieuwe informateur Rianne Letschert. Hij benadrukte dat de gesprekken nog lopen, maar dat hij verwacht dat er eerst naar JA21 wordt gekeken en dus niet naar GroenLinks-PvdA.

2 dagen geleden