Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Bruins: langstudeerboete pas 2028 van kracht

Minister Bruins: langstudeerboete pas 2028 van kracht

DEN HAAG (ANP) - De langstudeerboete wordt pas in 2028 van kracht, meldde onderwijsminister Eppo Bruins donderdag in het debat over zijn begroting. Dat terwijl in het hoofdlijnenakkoord staat vermeld dat deze maatregel de schatkist in 2026 al 95 miljoen euro moet opleveren en een jaar later 285 miljoen euro.

Om deze bedragen op te halen zal op een andere manier moeten worden bezuinigd op het ministerie, zei de bewindsman. Tot onvrede van oppositiepartijen weigerde hij duidelijk te maken hoe hij dat geld wil ophalen.

Bruins heeft meer tijd nodig om de langstudeerboete te vertalen in wetgeving en ervoor te zorgen dat de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) de maatregel vervolgens kan uitvoeren.

De coalitiepartijen hebben afgesproken dat studenten met meer dan één jaar uitloop op hun studie 3000 euro extra collegegeld moeten betalen. Bruins is deze maatregel nog aan het uitwerken en belooft hier meer over bekend te maken in het eerste kwartaal van 2025. Dan gaat hij ook in op het verzoek van Kamerleden om bepaalde groepen uit te zonderen van deze maatregel, zoals studenten die zwanger zijn of mantelzorg verlenen.

Meer uit Politiek

Jetten hekelt 'weerzinwekkend' rechts-extremisme op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Relschoppers hebben zaterdag op het Malieveld bewust de confrontatie met de politie gezocht, blikt premier Rob Jetten terug. "Er is excessief geweld tegen de politie gebruikt, er zijn weerzinwekkende extreemrechtse en antisemitische uitingen gescandeerd en Hitlergroeten gebracht."

31 minuten geleden
PRO-jongeren gaan bij Europese groenen en wereldwijde socialisten

DEN HAAG (ANP) - PROTEST, de jongerenpartij van Progressief Nederland, sluit zich aan bij de jongerentak van de Europese Groene Partij en bij de wereldwijde organisatie van socialistische jongeren. Dat is de uitkomst van een referendum op een congres in Tilburg, meldt de jongerenclub. Ook wordt PROTEST 'aanschouwend lid' van de jonge Europese socialisten.

1 uur geleden
Van Weel hoopt op snoeihard optreden tegen relschoppers Den Haag

DEN HAAG (ANP) - "Belangrijk dat hier snoeihard tegen opgetreden wordt", schrijft justitieminister David van Weel op sociale media over de extreemrechtse geweldplegers in Den Haag.

4 uur geleden
Geen nieuwe medische evacuatie uit Gaza, wel extra geld voor hulp

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat niet opnieuw kinderen uit Gaza evacueren voor medische hulp in Nederland. Daartoe is besloten na advies van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Wel maakt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) 12 miljoen euro vrij voor medische hulp aan Gaza en omliggende landen.

1 dag geleden
Vertraging dreigt bij toeslagenherstel, Palmen grijpt weer in

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) moet opnieuw ingrijpen in de hersteloperatie voor slachtoffers van het schandaal rond de kinderopvangtoeslag. Anders dreigt de doelstelling van het kabinet om alle gedupeerden met recht op extra compensatie eind volgend jaar een voorstel te hebben gedaan, niet te worden gehaald. Dat schrijft de partijloze bewindsvrouw aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Jetten: grote herschikking troepen nodig bij vertrek Amerikanen

DEN HAAG (ANP) - Een mogelijk vertrek van tienduizenden Amerikaanse militairen uit Europa zou een "grotere herschikking" van de troepen op het continent vragen, denkt premier Rob Jetten. Bij de Amerikaanse regering zou opnieuw een plan op tafel liggen om tot 25.000 manschappen uit Europa weg te halen.

1 dag geleden
Brabant schort voorlopig besluit over intrekken vergunningen op

DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant neemt meer tijd om een besluit te nemen over het mogelijke intrekken van de vergunning van vijf pluimveebedrijven. De provincie wilde uiterlijk 1 oktober een ontwerpbesluit publiceren, maar stelt dat uit. Er wordt gesproken met de betrokken ondernemers en er is echt meer tijd nodig, aldus gedeputeerde Saskia Boelema (vergunningen).

1 dag geleden