Minister: Britse techsector 'in ernstig gevaar' na omvallen SVB
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Het omvallen van de Amerikaanse Silicon Valley Bank (SVB) zorgt voor een ernstig risico voor de Britse techsector, heeft minister van Financiën Jeremy Hunt gezegd. Ook veel biotechbedrijven deden zaken met de bank of zijn Britse dochter, zei Hunt tijdens een interview op tv-zender Sky News. "De meeste mensen zullen niet van Silicon Valley Bank gehoord hebben, maar die bank beheert het geld van enkele van onze veelbelovendste en spannendste bedrijven."
De Britse overheid komt binnenkort met maatregelen om te zorgen dat klanten van SVB en zijn Britse dochter voldoende geld hebben. Verschillende bedrijven zouden anders mogelijkheid niet op tijd hun salarissen kunnen betalen.
De Britse tak van SVB wordt niet door de overheid gered, gaf Hunt aan. Die tak zou zichzelf proberen te verkopen aan een Britse bank, aldus Sky News. Volgens zakenkrant The Financial Times zou de Britse overheid willen dat de tak over wordt genomen door een koper uit het Midden-Oosten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
3 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
5 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
19 uur geleden