Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Brekelmans ziet niets in herinvoeren opkomstplicht

Minister Brekelmans ziet niets in herinvoeren opkomstplicht

LEEUWARDEN (ANP) - Minister van Defensie Ruben Brekelmans ziet niets in het herinvoeren van de opkomstplicht. Tijdens de Rede van Fryslân die Brekelmans donderdag in Leeuwarden hield, benadrukte hij dat werken bij Defensie vrijwillig moet zijn. De minister noemde het vrijwillige dienjaar een groot succes en meldde dat het wordt uitgebreid. Brekelmans riep alle inwoners van Friesland en Nederland op om de krijgsmacht te ondersteunen.

"In vredestijd is het de vraag wat de krijgsmacht voor de samenleving kan doen, maar in oorlogstijd is het de vraag wat de samenleving voor de krijgsmacht kan doen", zei Brekelmans. Hij wees erop dat Nederland momenteel in een 'grijze zone' verkeert, met bijna dagelijks incidenten die de veiligheid bedreigen.

Volgens de minister is de uitbreiding van Defensie, waaraan gewerkt wordt, noodzakelijk. Dit geldt ook voor Friesland, waar Defensie meerdere locaties heeft, waaronder de vliegbasis Leeuwarden. Daarover kreeg hij na zijn toespraak nog enkele vragen van omwonenden, die waren uitgenodigd voor de lezing. Brekelmans kon de vragen niet beantwoorden, omdat de uitbreidingsplannen nog niet gemaakt zijn.

Brekelmans begon zijn toespraak in het Fries, maar zei blij te zijn dat hij de rest in het Nederlands kon doen. Hij haalde meerdere keren de trotse aard van de Friezen aan. Zo zei hij dat de vastberadenheid van de Friese volksheld Grutte Pier uit de zestiende eeuw nodig is om Oekraïne en Europa veilig te houden.

Meer uit Politiek

Kabinet bereikt akkoord met GL-PvdA over extra geld voor hulp

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar gaat 328 miljoen euro extra naar de begroting van ontwikkelingshulp. Daarover heeft D66-minister Sjoerd Sjoerdsma een akkoord bereikt met GroenLinks-PvdA. Daardoor zal er naar verwachting voldoende steun zijn om de begroting door de Eerste Kamer te loodsen.

3 uur geleden
Kamer kritisch over niet-gehaalde doelen opeenvolgende kabinetten

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet-Jetten de trend van gesneuvelde politieke beloften doorbreekt. Zowel oppositie als coalitie is het eens met de kritiek die de Algemene Rekenkamer heeft op de overheidsresultaten in 2025, waarin veel gestelde doelen niet werden gehaald. "De overheid moet gaan presteren. De belangrijkste vraag is wat mij betreft niet wat de overheid uitgeeft, maar wat het oplevert", zei D66'er Henk-Jan Oosterhuis.

9 uur geleden
Arib: Tweede Kamer was niet voorbereid op een pandemie

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer was begin 2020 niet voorbereid op een pandemie. Dat zei toenmalig Kamervoorzitter Khadija Arib woensdag tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

12 uur geleden
Raad van State keurt naamsverandering GroenLinks-PvdA goed

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State heeft geen bezwaar tegen de naamsverandering van GroenLinks-PvdA naar Progressief Nederland, kortweg PRO, bij de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer en het Europees Parlement. Lokale partijen met 'pro' in de naam vreesden voor naamsverwarring. Ze waren het er daarom niet mee eens dat de Kiesraad akkoord was gegaan met de naamsverandering.

13 uur geleden
Meeste Nederlanders hebben afkeer van een politieke partij

DEN HAAG (ANP) - Ruim 80 procent van de Nederlanders heeft afkeer van een bepaalde politieke partij, blijkt uit het Nationaal Kiezersonderzoek over de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen. Die afkeer is er veelal tussen de politieke flanken onderling, bijvoorbeeld van GroenLinks-PvdA-stemmers tegen de PVV of van BBB-kiezers tegen GroenLinks-PvdA.

13 uur geleden
Kamer: geen akkoorden met geweld goedpratende partijen

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het minderheidskabinet niet langer politieke akkoorden sluit met partijen die geweld tegen vluchtelingen goedpraten of aanmoedigen, of die omvolkingstheorieën bezigen. Ook de regeringspartijen D66, VVD en CDA stemden voor.

1 dag geleden
Esmah Lahlah (PRO) verlaat Kamer en wordt wethouder in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - Esmah Lahlah verlaat de Tweede Kamer en wordt wethouder in Amsterdam. Dat heeft het Kamerlid van Progressief Nederland (PRO, voorheen GroenLinks-PvdA) bekendgemaakt op Instagram. "Ik kies voor Amsterdam. Ik kies voor lokaal bestuur."

1 dag geleden