Minister Blok ziet nog wel wat tijd voor brexit-onderhandelingen
DEN HAAG (ANP) - Er is nog wel even tijd voor de Europese Unie en Groot-Brittannië om tot een akkoord te komen over hun toekomstige (handels)relatie. "Er is ook niet een heel precieze datum vastgelegd", zei minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) woensdag in de Tweede Kamer.
Er zou voor de volgende EU-top van 15 oktober duidelijkheid moeten zijn, was eerder te horen. Maar die datum is "niet keihard", aldus de minister. In Brussel wordt een volgende top van staats- en regeringsleiders medio november al als harde deadline genoemd. Dan moet verder wel alles meezitten om een akkoord nog op tijd door alle betrokken parlementen te krijgen.
Blok houdt nog steeds hoop op een akkoord. De huidige verhalen over klappen van de gesprekken maken volgens hem onvermijdelijk deel uit van het onderhandelingsproces. Dergelijke zaken zag je ook al eerder in de laatste fase van de besprekingen over het terugtrekkingsakkoord vorig jaar.
De belangrijkste punten waarover nog overeenstemming moet worden bereikt zijn visserij, markttoegang en geschillenbeslechting, aldus Blok. De Britten verlieten eerder dit jaar de EU. Tot 1 januari geldt een overgangsperiode waarbij de Britten de facto nog deel uitmaken van de unie. Als er geen akkoord komt voor eind dit jaar, dreigt chaos voor het handelsverkeer.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV is het niet eens met voorstellen waarmee een meerderheid in de Tweede Kamer de ingreep in de AOW wil "verzachten". Volgens de grootste vakbond van Nederland komt het nog steeds neer op een schending van gemaakte afspraken in het pensioenakkoord uit 2019 tussen bonden, werkgevers en de politiek.
5 uur geleden