Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Blok ziet nog wel wat tijd voor brexit-onderhandelingen

Minister Blok ziet nog wel wat tijd voor brexit-onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - Er is nog wel even tijd voor de Europese Unie en Groot-Brittannië om tot een akkoord te komen over hun toekomstige (handels)relatie. "Er is ook niet een heel precieze datum vastgelegd", zei minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) woensdag in de Tweede Kamer.

Er zou voor de volgende EU-top van 15 oktober duidelijkheid moeten zijn, was eerder te horen. Maar die datum is "niet keihard", aldus de minister. In Brussel wordt een volgende top van staats- en regeringsleiders medio november al als harde deadline genoemd. Dan moet verder wel alles meezitten om een akkoord nog op tijd door alle betrokken parlementen te krijgen.

Blok houdt nog steeds hoop op een akkoord. De huidige verhalen over klappen van de gesprekken maken volgens hem onvermijdelijk deel uit van het onderhandelingsproces. Dergelijke zaken zag je ook al eerder in de laatste fase van de besprekingen over het terugtrekkingsakkoord vorig jaar.

De belangrijkste punten waarover nog overeenstemming moet worden bereikt zijn visserij, markttoegang en geschillenbeslechting, aldus Blok. De Britten verlieten eerder dit jaar de EU. Tot 1 januari geldt een overgangsperiode waarbij de Britten de facto nog deel uitmaken van de unie. Als er geen akkoord komt voor eind dit jaar, dreigt chaos voor het handelsverkeer.

Meer uit Binnenland

Artsen boos over deepfakes waarin zij zogenaamd tips geven

AMSTERDAM (ANP) - Neuropsycholoog Erik Scherder van de Vrije Universiteit in Amsterdam gaat aangifte doen van deepfakevideo's waarin hij het gebruik van bepaalde medicijnen zou aanraden. Dat laat de hoogleraar donderdag weten aan het ANP. Scherder reageert op een uitzending van Pointer Checkt over dit onderwerp, die zondag op YouTube verschijnt.

4 uur geleden
Postume oeuvreprijs voor Derk Sauer bij uitreiking Mercurs

HILVERSUM (ANP) - Journalist en media-ondernemer Derk Sauer heeft donderdagavond postuum de oeuvreprijs Mercur d'Or/LOF-Prijs voor Magazines gekregen bij de uitreiking van de Mercurs, de vakprijzen in de magazinebranche. De uitreiking vond plaats in Studio21 in Hilversum.

4 uur geleden
Kabinet wil NPO meer reclame laten uitzenden om bezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wil de NPO toestaan 10 procent van de zendtijd aan reclame te besteden, bevestigen ingewijden na berichtgeving van De Telegraaf. Dat is nu nog 8 procent. De publieke omroep zou daar volgens de minister 10 miljoen euro meer mee verdienen. Op die manier moet een deel van in totaal 150 miljoen euro aan bezuinigingen worden terugverdiend.

6 uur geleden
D66 en CDA spreken vrijdag over economie en klimaat

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA spreken vrijdag onder begeleiding van informateur Sybrand Buma over economie en klimaat. Net als op andere onderhandelingsdagen schuiven ook experts aan. Partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) gaan onder andere in gesprek met voormalig ASML-topman Peter Wennink, die werkt aan een advies aan het kabinet over het investeringsklimaat.

6 uur geleden
VVD wil meerouderschap met maximaal vier ouders in de wet

DEN HAAG (ANP) - De VVD heeft een initiatiefwetsvoorstel ingediend dat het mogelijk moet maken dat een kind maximaal vier ouders krijgt, verdeeld over maximaal twee huishoudens. Het meerouderschap moet wel voor de zwangerschap door een rechter worden toegekend.

6 uur geleden
COC: na decennia cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen

DEN HAAG (ANP) - Het initiatiefwetsvoorstel dat het mogelijk maakt dat een kind maximaal vier ouders heeft, is volgens lhbti+ belangenorganisaties COC Nederland en Meer dan Gewenst "een cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen".

7 uur geleden
Jetten en Bontenbal praten met Yeşilgöz over uitspraken Wijers

DEN HAAG (ANP) - De leiders van de formerende partijen D66 en CDA zijn donderdag in gesprek gegaan met VVD-leider Dilan Yeşilgöz over de uitspraken van voormalig informateur Hans Wijers (D66), bevestigen bronnen na berichtgeving van De Telegraaf. Yeşilgöz sprak het woensdag zelf al uit met Wijers.

7 uur geleden