Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Blok wil veranderingen in Iran

Minister Blok wil veranderingen in Iran

DEN HAAG/TEHERAN (ANP) - Minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken vindt dat Iran moet veranderen. Hij zei dat tijdens een bezoek aan het streng islamitische land, een dag na de parlementsverkiezingen.

"Irans rol is vaak negatief, ook in de regio", aldus de bewindsman in de Iraanse hoofdstad Teheran tegen de NOS. Hij sprak daar met president Hassan Rohani.

Blok benadrukte dat het bewind in Teheran het regime in Syriƫ steunt, net als de terreur in Jemen. Daarnaast zou Iran kernwapens maken. Daardoor zijn de spanningen met het Westen en in de regio hoog opgelopen.

Als Iran verandert kan het land door handel, bijvoorbeeld met Nederland, weer welvarender worden. Nu verkeert het land in het Midden-Oosten in een crisis. Dat komt mede door internationale sancties, die het gevolg zijn van de Iraanse opstelling.

Meer uit Binnenland

Burgemeester: brute nacht in IJsselstein door 'gajes'

IJSSELSTEIN (ANP) - Afgelopen nacht was "bruut" voor IJsselstein, zegt burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente. Relschoppers vernielden daar delen van het stadhuis en het naastgelegen theater. De burgemeester zegt het geweld te verafschuwen.

2 minuten geleden
Onderzoeker: gevaar natuurbranden nog niet geweken

WAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."

53 minuten geleden
Politie onderzoekt of brand in Ermelo werd aangestoken

ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.

1 uur geleden
Vernielingen bij gemeentehuis en theater in IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.

1 uur geleden
Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

11 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

14 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

17 uur geleden