Minister Blok wil veranderingen in Iran
DEN HAAG/TEHERAN (ANP) - Minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken vindt dat Iran moet veranderen. Hij zei dat tijdens een bezoek aan het streng islamitische land, een dag na de parlementsverkiezingen.
"Irans rol is vaak negatief, ook in de regio", aldus de bewindsman in de Iraanse hoofdstad Teheran tegen de NOS. Hij sprak daar met president Hassan Rohani.
Blok benadrukte dat het bewind in Teheran het regime in Syrië steunt, net als de terreur in Jemen. Daarnaast zou Iran kernwapens maken. Daardoor zijn de spanningen met het Westen en in de regio hoog opgelopen.
Als Iran verandert kan het land door handel, bijvoorbeeld met Nederland, weer welvarender worden. Nu verkeert het land in het Midden-Oosten in een crisis. Dat komt mede door internationale sancties, die het gevolg zijn van de Iraanse opstelling.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De twee verdachten van de zeer ernstige mishandeling van een nu 6-jarig meisje in Stadskanaal worden medio november geplaatst in het Pieter Baan Centrum (PBC) voor een gedragskundige observatie. Daarbij zal ook gekeken worden hoe zij met elkaar omgaan.
20 minuten geledenHOUTEN (ANP) - De zomer van 2026 is de warmste sinds het begin van de metingen in 1901, meldt Weeronline. De gemiddelde temperatuur komt uit op 19,3 graden en dat is 0,4 graden boven het vorige record uit 2018. Een temperatuur van 17,6 graden is gemiddeld voor de Nederlandse zomer.
56 minuten geledenNEEDE (ANP) - De man die woensdagavond om het leven kwam door een steekpartij in een woning in het Gelderse Neede is een 23-jarige inwoner van Borculo, meldt de politie donderdag. Een verdachte die was aangehouden, is een 20-jarige man uit Borculo. Hij zit nog vast.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken houdt "mede ook naar aanleiding van contact met lokale autoriteiten" rekening met enkele Nederlandse vermisten bij de overstromingen in Nepal en Tibet. Een precies aantal noemt de woordvoerder niet. "Op dit moment is het nog altijd te vroeg om een volledig beeld te geven en mogelijke Nederlandse slachtoffers of vermisten te bevestigen."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar kwamen in Nederland 103 mensen om het leven door moord of doodslag. Dat zijn er 17 minder dan in 2024 en het laagste aantal sinds de start van de registratie dertig jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Leden van Ongehoord Nederland (ON!) hebben een sommatie gestuurd naar het bestuur, de ledenraad en de raad van toezicht van de omroep wegens het in hun ogen gevoerde wanbeleid. Ook hebben de leden minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap verzocht om in te grijpen. Dat meldt Gerard van Erp, die namens de kritische leden van Ongehoord Nederland het aanspreekpunt is.
14 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname heeft het Openbaar Ministerie woensdagmiddag (lokale tijd) een opsporingsbericht gepubliceerd van de voortvluchtige verdachte Ryan T. in de verdwijning van de Nederlandse filmproducent, dj en ondernemer Rodney Leysner (52). Die verdween zaterdagavond 15 augustus en is nog altijd vermist.
15 uur geleden