Minister Blok wil veranderingen in Iran
DEN HAAG/TEHERAN (ANP) - Minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken vindt dat Iran moet veranderen. Hij zei dat tijdens een bezoek aan het streng islamitische land, een dag na de parlementsverkiezingen.
"Irans rol is vaak negatief, ook in de regio", aldus de bewindsman in de Iraanse hoofdstad Teheran tegen de NOS. Hij sprak daar met president Hassan Rohani.
Blok benadrukte dat het bewind in Teheran het regime in Syrië steunt, net als de terreur in Jemen. Daarnaast zou Iran kernwapens maken. Daardoor zijn de spanningen met het Westen en in de regio hoog opgelopen.
Als Iran verandert kan het land door handel, bijvoorbeeld met Nederland, weer welvarender worden. Nu verkeert het land in het Midden-Oosten in een crisis. Dat komt mede door internationale sancties, die het gevolg zijn van de Iraanse opstelling.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Bij een steekpartij in een horecapand aan de Kerkstraat in Assen zijn twee mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Drenthe op X. De slachtoffers werden ter plaatse aangetroffen. Een van hen is ernstig gewond.
1 uur geledenLEENDE (ANP) - Bij een steekpartij in Leende is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het incident gebeurde rond 03.00 uur in een woning aan de Oostrikkerstraat. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Schilderswijk in Den Haag heeft de politie zaterdagavond 29 aanhoudingen verricht. Feestvreugde om de WK-zege van Marokko sloeg daar om in ongeregeldheden. Twee agenten en een verkeersregelaar raakten daarbij gewond. Dat meldt de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Rotterdam, Utrecht en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) zaterdagavond moest optreden wegens onrust rond de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Fans van Marokko gingen in de grote steden de straat op om de winst te vieren.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn supporters van Marokko, die de winst van de WK-wedstrijd tegen Canada vierden, huiswaarts gekeerd.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Mobiele Eenheid (ME) heeft zaterdagavond ook ingegrepen in Utrecht doordat onrust ontstond na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Dat meldt een woordvoerder van de politie Midden-Nederland.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in bij de onrust in de Haagse Schilderswijk. Kort na 23.00 uur gaf burgemeester Jan van Zanen een noodbevel uit voor een deel van de wijk, waar het onrustig is geworden na de WK-overwinning van Marokko op Canada.
6 uur geleden