Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Blok vraagt opheldering Eritrea over geldinzameling

Minister Blok vraagt opheldering Eritrea over geldinzameling

DEN HAAG (ANP) - Minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) wil opheldering van Eritrea over een geldinzameling door het ambassadekantoor van dat Oost-Afrikaanse land. Dat laat de bewindsman weten in reactie op berichtgeving van het radioprogramma Argos.

Dat meldt zaterdag dat het Eritrese ambassadekantoor in Den Haag dwang heeft gebruikt bij de inzameling van geld onder landgenoten hier. Die werden gevraagd minimaal 100 euro te doneren in verband met de coronacrisis.

Blok vindt het "erg zorgelijk" dat er weer berichten zijn over het onder dwang inzamelen van geld door Eritrese diplomaten. Hij wil uitleg van het ambassadekantoor en "sluit verdere actie bovendien niet uit".

Diasporabelasting

Het dictatoriale regime van Eritrea vraagt al jaren geld van Eritreeërs in het buitenland. Het gaat om de zogeheten diasporabelasting. Deze gewraakte heffing kan echter niet worden verboden, meldde Blok twee jaar geleden aan de Tweede Kamer.

Er kan alleen worden opgetreden als Eritreeërs melden dat ze onder dwang zijn gezet om te betalen. Blok roept slachtoffers van de geldinzameling op aangifte te doen zodat het Openbaar Ministerie onderzoek kan doen naar de zaak.

Begin 2018 moest de hoogste diplomatieke vertegenwoordiger van Eritrea in Nederland het land verlaten omdat de ambassade onder dwang geld bleef ophalen bij de diaspora. De Kamer wilde dat het ambassadekantoor zou worden gesloten, maar zover wilde het kabinet toen niet gaan. D66 wil nu dat de betrokken Eritrese diplomaten worden uitgezet.

Meer uit Binnenland

Het ultieme geheim van Dan Brown is best verkochte boek van 2025

AMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra

1 uur geleden
Eerste bewoners seniorenflat Vlissingen kunnen terug na explosie

VLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.

1 uur geleden
Code oranje in noorden om gladheid in nacht en ochtend

DE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.

2 uur geleden
Omroep: Afghaanse vrouw uit documentaire Hila Noorzai vrijgelaten

HILVERSUM (ANP) - De Afghaanse vrouw die onlangs in een documentaire van Hila Noorzai te zien was, is vrijgelaten. Dat meldt AVROTROS op Instagram.

3 uur geleden
Nederlandse coproductie The Secret Agent in race voor vier Oscars

LOS ANGELES (ANP) - De Braziliaanse film The Secret Agent van regisseur Kleber Mendonça Filho heeft donderdag vier Oscarnominaties in de wacht gesleept. De film is mede geproduceerd door het Nederlandse productiehuis Lemming Film.

3 uur geleden
Komende twee jaar 4000 nieuwe sociale huurwoningen in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam heeft met de woningcorporaties afspraken gemaakt om de komende twee jaar ruim 4000 nieuwe sociale huurwoningen te bouwen in de stad. In de stad is behoefte aan tienduizenden sociale huurwoningen. Mensen staan soms acht tot tien jaar op de wachtlijst voor een huis. Het merendeel van de onderkomens wordt gebouwd voor studenten, jongeren en ouderen.

3 uur geleden
Slachtoffer explosie Nieuwkuijk laat verdachten letselfoto's zien

DEN BOSCH (ANP) - De vrouw die haar rechterbeen is verloren door een zware explosie in haar woning in het Brabantse Nieuwkuijk heeft in de rechtbank in Den Bosch de drie verdachten geconfronteerd met foto's van het letsel dat ze in november 2024 opliep.

3 uur geleden