Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Blok naar Golfregio voor overleg

Minister Blok naar Golfregio voor overleg

DEN HAAG (ANP) - Minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) brengt deze week een bezoek aan diverse landen rondom de Perzische Golf, om te praten over de spanningen in het gebied. De minister gaat ook langs op het Nederlandse marineschip Zr. Ms. De Ruyter, die in de Straat van Hormuz meedoet aan een Europese missie onder leiding van Frankrijk.

Blok gaat naar Saudi-Arabië, Iran en de Verenigde Arabische Emiraten. Die eerste twee landen zijn rivalen in de regio, en de spanningen in het gebied zijn iets wat Blok met zijn Saudische collega wil bespreken. Ook de mensenrechten in het land staan op de agenda.

In Iran wil Blok onder meer praten over het atoomakkoord met dat land. "Nederland is kritisch op Iran, maar we zoeken samenwerking waar mogelijk", aldus Blok. "Alleen door in gesprek te blijven, kunnen we onze zorgen adresseren."

De missie waar Zr. Ms. De Ruyter aan meedoet is bedoeld om een vrije doorgang voor de scheepvaart te garanderen in de Straat van Hormuz, die erg belangrijk is voor de wereldoliehandel. Vorig jaar werden er zes olietankers aangevallen.

Meer uit Politiek

Berendsen: Israël trekt status van acht Nederlandse diplomaten in

DEN HAAG (ANP) - Acht Nederlandse ambassademedewerkers in Ramallah op de Westelijke Jordaanoever moeten van Israël hun diplomatieke papieren inleveren. De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar maakte zijn maatregel vorige week bekend, en de Nederlandse minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) heeft nu het aantal getroffen diplomaten bekendgemaakt.

1 dag geleden
Van Veldhoven: 'vertrouwen' dat wet bijmengen groen gas het haalt

DEN HAAG (ANP) - Minister Stientje van Veldhoven van Klimaat en Groene Groei heeft er "alle vertrouwen in" dat de wet over het bijmengen van groen gas het haalt met een brede meerderheid in de Tweede Kamer. De D66-minister zei na de ministerraad wel dat ze "nog volop in gesprek" is met de Kamer om de steun rond te krijgen.

1 dag geleden
Hermans noemt komst geneesmiddelenfabriek Katwijk goed nieuws

DEN HAAG (ANP) - De komst van een medicijnfabriek in Katwijk is goed nieuws voor de lokale en de Nederlandse economie, vindt minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Voorafgaand aan de ministerraad noemde ze het ook goed dat "we in Nederland en Europa geneesmiddelen blijven maken".

1 dag geleden
VVD-leider Yeşilgöz hekelt 'beeldvorming' rond het Belastingplan

DEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz klaagt over "ruis", "beeldvorming" en "commotie" over het Belastingplan. Om die reden was het volgens de VVD-leider "geen makkelijke week".

1 dag geleden
Van Weel herhaalt: EU-geld aan Sierra Leone gestopt om Bolle Jos

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel herhaalde vrijdag dat de Europese begrotingssteun aan Sierra Leone is gestopt omdat het Afrikaanse land de veroordeelde crimineel Jos Leijdekkers (ook bekend als Bolle Jos) niet wil uitleveren. Hij zei dat donderdag ook, maar later op de dag kwam vanuit de Europese Commissie het geluid dat de steun om technische redenen is stopgezet.

1 dag geleden
Kabinet haalt geen kinderen uit Gaza voor medische behandeling

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt geen kinderen uit Gaza voor medische behandeling in Nederland. "Er is sprake van een beleidswijziging" in vergelijking met het vorige kabinet, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) donderdag in de Kamer.

2 dagen geleden
Van Weel: Sierra Leone kan ruzie Bolle Jos binnen 24 uur oplossen

LUXEMBURG (ANP) - Het onmiddellijk stopzetten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone is volgens justitieminister David van Weel geen te grof middel om de regering van het Afrikaanse land te bewegen de veroordeelde drugscrimineel Jos Leijdekkers ('Bolle Jos') aan Nederland uit te leveren. "Sierra Leone kan dit binnen 24 uur oplossen door deze man op te pakken en uit te leveren aan ons", zei Van Weel, voor de vergadering met de EU-ministers van Justitie.

2 dagen geleden