Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Blok naar Golfregio voor overleg

Minister Blok naar Golfregio voor overleg

DEN HAAG (ANP) - Minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) brengt deze week een bezoek aan diverse landen rondom de Perzische Golf, om te praten over de spanningen in het gebied. De minister gaat ook langs op het Nederlandse marineschip Zr. Ms. De Ruyter, die in de Straat van Hormuz meedoet aan een Europese missie onder leiding van Frankrijk.

Blok gaat naar Saudi-Arabië, Iran en de Verenigde Arabische Emiraten. Die eerste twee landen zijn rivalen in de regio, en de spanningen in het gebied zijn iets wat Blok met zijn Saudische collega wil bespreken. Ook de mensenrechten in het land staan op de agenda.

In Iran wil Blok onder meer praten over het atoomakkoord met dat land. "Nederland is kritisch op Iran, maar we zoeken samenwerking waar mogelijk", aldus Blok. "Alleen door in gesprek te blijven, kunnen we onze zorgen adresseren."

De missie waar Zr. Ms. De Ruyter aan meedoet is bedoeld om een vrije doorgang voor de scheepvaart te garanderen in de Straat van Hormuz, die erg belangrijk is voor de wereldoliehandel. Vorig jaar werden er zes olietankers aangevallen.

Meer uit Politiek

Karremans houdt vast aan voorstel medewerkers in raad Schiphol

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) houdt vast aan het kabinetsvoorstel om medewerkers uit de luchthavensector in de adviesraad over Schiphol te laten plaatsnemen. Een meerderheid van de Tweede Kamer wil mensen uit de sector zelf juist weren uit de Maatschappelijke Raad Schiphol.

4 uur geleden
Jetten wijst Zelensky op noodzaak van hervormingen

NEW YORK (ANP) - Oekraïne moet doorgaan met hervormingen. Premier Rob Jetten heeft de noodzaak daarvan benadrukt in een gesprek woensdag met president Volodymyr Zelensky van Oekraïne in de marge van de VN-top in New York.

5 uur geleden
Jetten benut diplomatie volledig om ICC-sancties VS te voorkomen

NEW YORK (ANP) - Nederland heeft de afgelopen maanden "alle diplomatieke middelen" ingezet om sancties van de VS tegen het Internationaal Strafhof (ICC) te voorkomen. Dat zei premier Rob Jetten tegen de verzamelde pers rondom de Algemene Vergadering van de VN. "En dat zullen we de komende weken en maanden moeten blijven doen."

5 uur geleden
Kamer: boete voor platforms als Facebook bij illegale gokreclame

DEN HAAG (ANP) - Als platforms als Facebook na herhaalde verzoeken illegale gokreclames nog steeds niet verwijderen, dan moet een boete volgen. Een meerderheid van de Tweede Kamer steunt een motie met die strekking die VVD'er Bart Bikkers heeft ingediend samen met het CDA en PRO. De Kamerleden ergeren zich eraan dat maandelijks duizenden verwijderverzoeken niet worden opgevolgd door Meta, het moederbedrijf van Facebook en Instagram.

8 uur geleden
Haagse gemeenteraad wil opheldering over rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Vrijwel de volledige gemeenteraad van Den Haag wil opheldering over de extreemrechtse rellen op het Malieveld afgelopen zaterdag. Negen van de elf partijen hebben samen vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders.

8 uur geleden
Vijlbrief vindt effect verkorten WW 'niet verwaarloosbaar'

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) vindt het effect van het verkorten van de maximale duur van de werkloosheidsuitkering (WW) "niet verwaarloosbaar", zei hij tijdens een debat over sociale zekerheid. Het Centraal Planbureau (CPB) becijferde woensdag dat de maatregel tot ongeveer 8000 extra voltijdbanen leidt. Het kabinetsplan, dat is bedoeld om meer mensen aan het werk te krijgen, werd onlangs uitgesteld na kritiek van oppositiepartijen en vakbonden.

10 uur geleden
Jetten in New York: lhbti-emancipatie gaat iedereen aan

NEW YORK (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in New York een bezoek gebracht aan de lhbti-bar The Stonewall Inn. In 1969 braken daar rellen uit, wat leidde tot de wereldwijde protestbeweging voor lhbti-emancipatie.

16 uur geleden