Minister Blok in gesprek met Brussel over subsidies Tata Steel
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Stef Blok van Economische Zaken en Klimaat gaat in gesprek met Brussel over mogelijke subsidies voor de duurzame plannen van staalconcern Tata Steel. Blok wil weten wat er mogelijk is binnen de Europese kaders voor staatssteun. "Ik heb in het debat vorige week toegezegd te willen onderzoeken of er ondersteuning van deze route mogelijk is via nationale of internationale subsidieregelingen", aldus Blok.
De minister noemt de beslissing van Tata Steel om over te stappen op DRI-technologie, waarmee ijzer en staal wordt gemaakt op basis van aardgas of waterstof, uitgevoerd in combinatie met één of meer elektrische ovens, een belangrijke stap voorwaarts. Hij gaat ook kijken naar de randvoorwaarden, zoals de juiste vergunningen, zodat het plan zo snel mogelijk uitgevoerd kan worden.
Volgens Blok is het zaak realistisch te blijven en niet te denken dat met de DRI-route op zeer korte termijn de milieu- en gezondheidszorgen voorbij zijn. Het is volgens de minister belangrijk dat Tata Steel blijft investeren in andere plannen. Daarover houdt hij een direct lijntje met het concern.
Belangrijk nieuws
Steven van Weyenberg, demissionair staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, spreekt in een reactie van belangrijk nieuws. "Staal maken zonder gebruik van steenkool is beter voor het klimaat en voor de gezondheid van omwonenden", zegt hij. "Maar ik wil ook dat de productie van Tata Steel in de tussentijd al schoner wordt."
Volgens de staatssecretaris ziet Tata Steel zelf "gelukkig" ook dat er zowel op de korte als op de lange termijn veranderingen in het bedrijf nodig zijn. "Het bedrijf heeft mij toegezegd dat er ook de komende maanden en jaren extra stappen worden gezet zodat minder gevaarlijke stoffen vrijkomen bij hun productieproces." Volgens Van Weyenberg wordt deze toezegging ook op papier gezet. "Samen met de provincie ga ik ervoor zorgen dat deze belofte ook wordt nagekomen."
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
3 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
5 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
5 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
6 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
9 uur geleden