Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Blok in gesprek met Brussel over subsidies Tata Steel

Minister Blok in gesprek met Brussel over subsidies Tata Steel

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Stef Blok van Economische Zaken en Klimaat gaat in gesprek met Brussel over mogelijke subsidies voor de duurzame plannen van staalconcern Tata Steel. Blok wil weten wat er mogelijk is binnen de Europese kaders voor staatssteun. "Ik heb in het debat vorige week toegezegd te willen onderzoeken of er ondersteuning van deze route mogelijk is via nationale of internationale subsidieregelingen", aldus Blok.

De minister noemt de beslissing van Tata Steel om over te stappen op DRI-technologie, waarmee ijzer en staal wordt gemaakt op basis van aardgas of waterstof, uitgevoerd in combinatie met één of meer elektrische ovens, een belangrijke stap voorwaarts. Hij gaat ook kijken naar de randvoorwaarden, zoals de juiste vergunningen, zodat het plan zo snel mogelijk uitgevoerd kan worden.

Volgens Blok is het zaak realistisch te blijven en niet te denken dat met de DRI-route op zeer korte termijn de milieu- en gezondheidszorgen voorbij zijn. Het is volgens de minister belangrijk dat Tata Steel blijft investeren in andere plannen. Daarover houdt hij een direct lijntje met het concern.

Belangrijk nieuws

Steven van Weyenberg, demissionair staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, spreekt in een reactie van belangrijk nieuws. "Staal maken zonder gebruik van steenkool is beter voor het klimaat en voor de gezondheid van omwonenden", zegt hij. "Maar ik wil ook dat de productie van Tata Steel in de tussentijd al schoner wordt."

Volgens de staatssecretaris ziet Tata Steel zelf "gelukkig" ook dat er zowel op de korte als op de lange termijn veranderingen in het bedrijf nodig zijn. "Het bedrijf heeft mij toegezegd dat er ook de komende maanden en jaren extra stappen worden gezet zodat minder gevaarlijke stoffen vrijkomen bij hun productieproces." Volgens Van Weyenberg wordt deze toezegging ook op papier gezet. "Samen met de provincie ga ik ervoor zorgen dat deze belofte ook wordt nagekomen."

Meer uit Financieel

Philips wint in hogere AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Philips was dinsdag de grote winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het zorgtechnologieconcern boekte de eerste jaarwinst sinds 2021. Het bedrijf hield de verkopen ondanks extra importheffingen in de Verenigde Staten op peil en de winstgevendheid verbeterde door kostenbesparingen.

1 uur geleden
EU keurt overname cybersecurity-startup Wiz door Google goed

BRUSSEL (ANP/AFP) - De EU heeft de overname van cybersecurity-startup Wiz door Google-moederbedrijf Alphabet voor 32 miljard dollar goedgekeurd. Volgens Brussel levert de overname geen mededingingsproblemen in Europa op.

1 uur geleden
Handelsminister VS ontkent nauwe banden met Epstein voor Senaat

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick ontkent dat hij nauwe banden heeft gehad met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein, zoals is gesuggereerd in openbaar gemaakte documenten. Parlementariërs van beide partijen hebben Lutnick opgeroepen om op te stappen, maar volgens hem is dat niet nodig.

1 uur geleden
Europees Parlement steunt introductie digitale euro

BRUSSEL (ANP/AFP) - EU-parlementariërs hebben dinsdag hun steun uitgesproken voor de introductie van de digitale euro. De plannen van Brussel zijn goedgekeurd door 438 parlementariërs, tegenover 158 stemmen tegen. De Europese Centrale Bank (ECB) wil met een digitale euro de Europese afhankelijkheid van Amerikaanse betaalbedrijven zoals Visa en Mastercard verminderen, nu de trans-Atlantische betrekkingen onder druk staan.

2 uur geleden
Paramount verhoogt vijandig bod op Warner Bros. Discovery

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft zijn vijandige overnamebod op Warner Bros. Discovery verhoogd in een poging aandeelhouders te overtuigen zijn bod te steunen in plaats van dat van concurrent Netflix.

2 uur geleden
FNV: kleine vertragingen op Schiphol door actie douaniers

SCHIPHOL (ANP) - Door een actie van de douane op Schiphol hebben passagiers dinsdagmiddag na aankomst kleine vertragingen opgelopen, meldt vakbond FNV. De douaniers voerden actie omdat ze een hoger salaris voor rijksambtenaren willen en deden dit door tijdelijk extra controles uit te voeren, waardoor er enige vertraging ontstond.

3 uur geleden
Muziekdienst Spotify flink hoger op Wall Street na recordkwartaal

NEW YORK (ANP) - Spotify werd dinsdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. De muziekstreamingdienst zag de omzet en winst stijgen in het laatste kwartaal van 2025. Het aantal maandelijks actieve gebruikers steeg tot een nieuw record van 751 miljoen. Het aantal premiumabonnees, die betalen voor de muziek en podcasts, groeide tot 290 miljoen. Voor het huidige kwartaal rekent Spotify op een verdere stijging van het aantal gebruikers en betalende abonnees. Het aandeel won 15,5 procent.

3 uur geleden