Minister Blok in gesprek met Brussel over subsidies Tata Steel
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Stef Blok van Economische Zaken en Klimaat gaat in gesprek met Brussel over mogelijke subsidies voor de duurzame plannen van staalconcern Tata Steel. Blok wil weten wat er mogelijk is binnen de Europese kaders voor staatssteun. "Ik heb in het debat vorige week toegezegd te willen onderzoeken of er ondersteuning van deze route mogelijk is via nationale of internationale subsidieregelingen", aldus Blok.
De minister noemt de beslissing van Tata Steel om over te stappen op DRI-technologie, waarmee ijzer en staal wordt gemaakt op basis van aardgas of waterstof, uitgevoerd in combinatie met één of meer elektrische ovens, een belangrijke stap voorwaarts. Hij gaat ook kijken naar de randvoorwaarden, zoals de juiste vergunningen, zodat het plan zo snel mogelijk uitgevoerd kan worden.
Volgens Blok is het zaak realistisch te blijven en niet te denken dat met de DRI-route op zeer korte termijn de milieu- en gezondheidszorgen voorbij zijn. Het is volgens de minister belangrijk dat Tata Steel blijft investeren in andere plannen. Daarover houdt hij een direct lijntje met het concern.
Belangrijk nieuws
Steven van Weyenberg, demissionair staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, spreekt in een reactie van belangrijk nieuws. "Staal maken zonder gebruik van steenkool is beter voor het klimaat en voor de gezondheid van omwonenden", zegt hij. "Maar ik wil ook dat de productie van Tata Steel in de tussentijd al schoner wordt."
Volgens de staatssecretaris ziet Tata Steel zelf "gelukkig" ook dat er zowel op de korte als op de lange termijn veranderingen in het bedrijf nodig zijn. "Het bedrijf heeft mij toegezegd dat er ook de komende maanden en jaren extra stappen worden gezet zodat minder gevaarlijke stoffen vrijkomen bij hun productieproces." Volgens Van Weyenberg wordt deze toezegging ook op papier gezet. "Samen met de provincie ga ik ervoor zorgen dat deze belofte ook wordt nagekomen."
Meer uit Financieel
PAPENDRECHT (ANP) - Actievoerders van de groepering Fok Fokker houden donderdagochtend het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht bezet. Zij menen dat Fokker zou moeten stoppen met de export van onderdelen voor de F-35 naar Israël.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal behoorde donderdag tot de winnaars op het Damrak. Het staalconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan kenners hadden verwacht. Topman Aditya Mittal verklaarde daarnaast optimistisch te zijn over de winstvooruitzichten in 2026 door de sterkere protectionistische maatregelen van de Europese Unie. Brussel kondigde in oktober maatregelen aan om de noodlijdende Europese staalsector te beschermen tegen een stortvloed van goedkoop staal, met name uit China. Het aandeel steeg bijna 5 procent.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het aantal vacatures in de militaire drone-industrie in Europa is de afgelopen jaren gedaald, ondanks de oorlog tussen Rusland en Oekraïne en de hogere uitgaven aan defensie die eerder dit jaar zijn afgesproken. Dit meldt onderzoeksbureau Intelligence Group, na onderzoek naar vacatures in de defensiesector in West- en Zuid-Europa.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Google gaat zijn grootste investeringsplan ooit voor Duitsland aankondigen, meldt de Duitse zakenkrant Handelsblatt. De details van het project worden op 11 november tijdens een persconferentie in Berlijn bekendgemaakt, samen met minister van Financiën Lars Klingbeil.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De besparingsmaatregelen die KLM doorvoert zijn nog onvoldoende om de aanhoudend hoge kosten te compenseren. Volgens de luchtvaartmaatschappij ligt het programma dat KLM vorig jaar heeft aangekondigd "op koers", maar heeft dit nog niet geleid tot een "structureel herstel". Het resultaat van KLM blijft onder druk staan.
2 uur geledenBUNNIK (ANP) - Bouwbedrijf BAM verwacht dit jaar nog steeds meer woningen te verkopen in Nederland dan vorig jaar. De bouwer denkt dat de vraag naar onder meer woningen "robuust" zal blijven, hoewel de onzekerheid door de stikstofproblemen aanhoudt. Dit meldt BAM in een handelsbericht over de eerste drie kwartalen van 2025.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ArcelorMittal is optimistisch over de winstvooruitzichten in 2026 door de sterkere protectionistische maatregelen van de Europese Unie. Ook denkt de grote staalproducent te profiteren van recente overnames en investeringen.
2 uur geleden