
Minister Blok: gedachten zijn bij Kroatië na aardbeving
DEN HAAG (ANP) - Minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken heeft laten weten dat de gedachten van Nederland bij Kroatië zijn en de slachtoffers en hun families. "Nederland staat klaar om Kroatië te steunen bij het aanpakken van de nasleep van deze vreselijke ramp", twittert hij.
De zware aardbeving trof Kroatië aan het begin van de middag. Het dodental is inmiddels opgelopen tot zeker zes. Ook zijn tientallen mensen gewond geraakt. Het epicentrum van de beving met een kracht van 6.4 lag bij Petrinja, 45 kilometer ten zuidoosten van de hoofdstad Zagreb, waar ook veel schade is. Delen van de stadjes Sisak en Petrinja liggen in puin.
De beving was voelbaar in heel Kroatië, maar ook in Oostenrijk, Hongarije, Italië, Slovenië, Bosnië-Herzegovina en zelfs in Tsjechië en Slowakije.
Meer uit Binnenland
HOENDERLOO (ANP) - Op de Hoge Veluwe kunnen mensen komend weekend een gratis bosje heide meenemen. Op het Deelense Veld is een terrein van ongeveer een hectare vrijgesteld waar mensen zelf de bloeiende heide mogen knippen. De actie is bedoeld om aandacht te vragen voor het beheer van de open landschappen, meldt Stichting Het Nationale Park De Hoge Veluwe.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie gaat een intern document aanpassen na kritiek op sociale media. Het gaat om een "interne handreiking" over complotdenken, waarin het toeslagenschandaal als thema wordt genoemd. Pieter Omtzigt deelde op X inhoud van het document.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is een dag voor SAIL een drukte van belang in de Oranjesluizen bij Amsterdam. Boten varen al de hele dag in en uit. "Er is geen moment dat er geen schip in de sluis ligt", zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat (RWS), die spreekt van een "indrukwekkende puzzel en een mengelmoes van verschillende schepen".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eenheid tussen Europa, Oekraïne en de Verenigde Staten is volgens Dick Schoof het belangrijkste resultaat van het topoverleg dat maandag in Washington is gevoerd. De demissionair premier ziet die eenheid op drie punten, zei hij in Den Haag tegen de pers. "Eén, de veiligheidsgaranties, twee, dat de oorlog die door Rusland wordt gevoerd echt moet stoppen, en drie, dat er op korte termijn overleg plaatsvindt tussen Poetin en Zelensky."
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle streeft ernaar om woensdagochtend te beslissen over een wrakingsverzoek van de verdediging van Faissal T. De advocaten van de zoon van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi hebben de rechtbank gewraakt. Zij vinden dat de schijn van vooringenomenheid is gewekt door het afwijzen van alle onderzoekswensen van de verdediging. Als de wraking wordt toegekend, zullen nieuwe rechters de zaak moeten behandelen.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Advocaten van Extinction Rebellion (XR) vinden dat Schiphol "voor eigen rechter speelt" door langdurige gebiedsverboden op te leggen aan klimaatactivisten die in het beveiligde deel van de luchthaven hebben gedemonstreerd. De advocaten van Schiphol maakten de activisten precies hetzelfde verwijt voor de rechtbank in Haarlem. "Ze spelen zelf voor eigen rechter, want ze bepalen zelf aan welke regels ze zich wel of niet houden. Schiphol heeft geen andere keuze dan in te grijpen", betoogden zij.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe hebben 28 gedupeerden van de grote brand in de Arnhemse binnenstad aangifte gedaan van brandstichting. Dat meldde het Openbaar Ministerie dinsdag in de rechtbank in Arnhem tijdens een tweede inleidende zitting.
9 uur geleden