Minister Blinken telefoneert met Amerikaanse gevangene in Rusland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken heeft met een in Rusland gevangen zittende Amerikaan, Paul Whelan, getelefoneerd. Hij zei dat hij maandag op een bijeenkomst van een denktank in Washington was over diplomatie rond het uitwisselen van gevangenen. Daar kon hij met Whelan contact opnemen.
Een aantal landen zet buitenlanders vast met de bedoeling hen te gebruiken voor druk op de regering van hun land van herkomst. Blinken sprak van "'gijzeldiplomatie". Hij zei dat hij ook hard werkt aan de vrijlating van de Amerikaanse journalist Evan Gershkovich die in maart 2023 werd opgepakt in Rusland en er wordt beschuldigd van spionage.
Whelan werkte voor een Russische vestiging van een Amerikaanse onderneming toen hij eind 2018 werd gearresteerd en vervolgens tot zestien jaar werd veroordeeld voor spionage.
De Amerikaanse regering onderhandelt met de Russische autoriteiten over de uitwisseling van gevangenen. Zo kwam bijvoorbeeld in 2022 de Amerikaanse basketbalster Brittney Griner vrij. Die was in Rusland in februari dat jaar vastgezet voor drugsbezit.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
15 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
1 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
4 uur geleden