Minister Blinken telefoneert met Amerikaanse gevangene in Rusland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken heeft met een in Rusland gevangen zittende Amerikaan, Paul Whelan, getelefoneerd. Hij zei dat hij maandag op een bijeenkomst van een denktank in Washington was over diplomatie rond het uitwisselen van gevangenen. Daar kon hij met Whelan contact opnemen.
Een aantal landen zet buitenlanders vast met de bedoeling hen te gebruiken voor druk op de regering van hun land van herkomst. Blinken sprak van "'gijzeldiplomatie". Hij zei dat hij ook hard werkt aan de vrijlating van de Amerikaanse journalist Evan Gershkovich die in maart 2023 werd opgepakt in Rusland en er wordt beschuldigd van spionage.
Whelan werkte voor een Russische vestiging van een Amerikaanse onderneming toen hij eind 2018 werd gearresteerd en vervolgens tot zestien jaar werd veroordeeld voor spionage.
De Amerikaanse regering onderhandelt met de Russische autoriteiten over de uitwisseling van gevangenen. Zo kwam bijvoorbeeld in 2022 de Amerikaanse basketbalster Brittney Griner vrij. Die was in Rusland in februari dat jaar vastgezet voor drugsbezit.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
5 uur geleden