Minister Blinken telefoneert met Amerikaanse gevangene in Rusland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken heeft met een in Rusland gevangen zittende Amerikaan, Paul Whelan, getelefoneerd. Hij zei dat hij maandag op een bijeenkomst van een denktank in Washington was over diplomatie rond het uitwisselen van gevangenen. Daar kon hij met Whelan contact opnemen.
Een aantal landen zet buitenlanders vast met de bedoeling hen te gebruiken voor druk op de regering van hun land van herkomst. Blinken sprak van "'gijzeldiplomatie". Hij zei dat hij ook hard werkt aan de vrijlating van de Amerikaanse journalist Evan Gershkovich die in maart 2023 werd opgepakt in Rusland en er wordt beschuldigd van spionage.
Whelan werkte voor een Russische vestiging van een Amerikaanse onderneming toen hij eind 2018 werd gearresteerd en vervolgens tot zestien jaar werd veroordeeld voor spionage.
De Amerikaanse regering onderhandelt met de Russische autoriteiten over de uitwisseling van gevangenen. Zo kwam bijvoorbeeld in 2022 de Amerikaanse basketbalster Brittney Griner vrij. Die was in Rusland in februari dat jaar vastgezet voor drugsbezit.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse staatstelevisie lijkt gehackt te zijn. Er waren zondag korte tijd toespraken te zien van de Amerikaanse president Donald Trump en Reza Pahlavi, de zoon van de laatste Iraanse vorst.
21 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer denkt niet dat de Amerikaanse president Donald Trump echt militaire actie tegen Groenland overweegt. Dat zei hij bij een persconferentie over de hogere importheffingen waarmee Trump dreigt. Die zouden gelden voor de landen die vorige week een klein aantal militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder ook Nederland.
33 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.
6 uur geleden