Minister biedt in Jemen nog meer steun voor berging olietanker
DEN HAAG (ANP) - In Jemen heeft minister Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel) toegezegd nog eens 7,5 miljoen euro bij te dragen aan de berging van een olietanker. De opslagtanker Safer, met ruim een miljoen vaten olie aan boord, dreigt te gaan lekken of te ontploffen als er niets gebeurt. Dat kan dan leiden tot een olieramp in de Rode Zee.
Het toegezegde bedrag was nodig om een gat in de financiering te overbruggen. Nu is er genoeg geld om te beginnen met de berging. "De Safer is een tikkende tijdbom", aldus Schreinemacher. "Er is snel actie nodig." Eerder droeg het kabinet al 7,5 miljoen euro bij voor de berging tijdens een donorconferentie.
Het is voor het eerst in veertien jaar dat een Nederlandse minister het land bezoekt. Acht jaar geleden brak er een bloedige burgeroorlog uit tussen de regering en de Houthi-rebellen. Schreinemacher benadrukte tijdens een gesprek met premier Sa'ed in de stad Aden dat de strijdende partijen tot een "duurzame vrede" moeten komen, aldus het ministerie.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens het debat over de economische gevolgen van de oorlog in Iran toonden D66 en het CDA interesse in een plafond voor de prijzen aan de pomp. Partijleider Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) kwam met dat idee en wil grote olie- en gasbedrijven ervoor laten betalen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De minimale leeftijd waarop mensen vuurwerk mogen afsteken, moet naar 18 jaar, vindt het kabinet. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA) sprak in een debat steun uit voor een voorstel van CDA en de Partij voor de Dieren om dat te regelen. "Ik denk dat het verstandig is om dat te doen."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tussen de politieagenten aan de ene kant en de korpsleiding en de politiek aan de andere kant is een "vertrouwenskloof", stelde justitieminister David van Weel woensdag bij een debat in de Tweede Kamer. De komende tijd wil de VVD'er zijn best doen om deze te dichten. JA21 en BBB eisten zelfs het vertrek van de korpsleiding. Maar daarin ging Van Weel niet mee.
7 uur geleden