Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister bezoekt door corona getroffen culturele instellingen

Minister bezoekt door corona getroffen culturele instellingen

AMSTERDAM (ANP) - Minister Ingrid van Engelshoven (Cultuur) heeft woensdag drie werkbezoeken gebracht aan culturele instellingen. Ze ging langs bij de Nationale Opera & Ballet, strijkorkest Amsterdam Sinfonietta en het Holland Festival in Amsterdam en het Frans Hals Museum in Haarlem.

De minister sprak op het podium van Nationale Opera & Ballet op gepaste afstand onder anderen met de directie over hoe zij omgaan met de coronacrisis, en hoe zij plannen maken voor de 1,5 metersamenleving. Ted Brandsen, directeur Het Nationale Ballet, vertelt dat hij al vijf producties heeft moeten doorschuiven. "De moeheid van de onzekerheid begint bij ons toe te nemen. De grote vraag is nu: wat moeten we doen als we niet kunnen beginnen? We kunnen niet blijven schuiven", legde hij uit aan de minister.

Ondanks dat hij plannen heeft gemaakt voor de 1,5 metersamenleving, zoals de zaal vullen met 300 mensen in plaats van 1600, en voorstellingen online voortzetten, noemt Brandsen die plannen "niet rendabel". "Het is behelpen. En daarbij: hoe lang blijft het leuk om mensen thuis te zien zingen of dansen? De collectieve ervaring mist", aldus Brandsen.

Behoefte

Balletdanser Wendeline Wijkstra laat weten dat de behoefte om terug te keren naar het podium bij de dansers enorm groot is. "Hoe langer we niet écht kunnen repeteren, hoe moeilijker het voor ons wordt om in topconditie te blijven. Op lange termijn valt het hele kunstvak weg", aldus Wijkstra. Robby Duiveman, hoofd van de Kostuumafdeling, laat met een boel mondkapjes op zijn schoot zien hoe de kostuumontwerpers onder meer hun tijd vullen tijdens de coronacrisis. "Deze zijn niet alleen voor de zorg, maar voor ons ook een manier om contact te houden en bezig te blijven met het vak."

De aanwezigen in de Stopera zijn ondanks de onzekerheid blij met de komst en het luisterend oor van de minister. "Het betekent veel voor ons dat u de moeite neemt om langs te komen. We voelen ons gehoord", zegt koor dirigent Ching-Lien Wu.

Het kabinet liet eerder weten naast de algemene overbruggings- en coulancemaatregelen ook 300 miljoen euro uit te trekken voor de cultuursector vanwege de coronacrisis. Dat steunpakket ontving uit de cultuurwereld kritiek, omdat het niet genoeg zou zijn. Van Engelshoven zegt de zorgen en vragen van de sector te begrijpen, en vroeg eerder om "enig geduld om het noodpakket uit te werken". Ook sloot ze verdere steun niet uit.

Meer uit Binnenland

Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

2 uur geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

2 uur geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

6 uur geleden
Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

1 dag geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

1 dag geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

1 dag geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

1 dag geleden