Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister bezoekt door corona getroffen culturele instellingen

Minister bezoekt door corona getroffen culturele instellingen

AMSTERDAM (ANP) - Minister Ingrid van Engelshoven (Cultuur) heeft woensdag drie werkbezoeken gebracht aan culturele instellingen. Ze ging langs bij de Nationale Opera & Ballet, strijkorkest Amsterdam Sinfonietta en het Holland Festival in Amsterdam en het Frans Hals Museum in Haarlem.

De minister sprak op het podium van Nationale Opera & Ballet op gepaste afstand onder anderen met de directie over hoe zij omgaan met de coronacrisis, en hoe zij plannen maken voor de 1,5 metersamenleving. Ted Brandsen, directeur Het Nationale Ballet, vertelt dat hij al vijf producties heeft moeten doorschuiven. "De moeheid van de onzekerheid begint bij ons toe te nemen. De grote vraag is nu: wat moeten we doen als we niet kunnen beginnen? We kunnen niet blijven schuiven", legde hij uit aan de minister.

Ondanks dat hij plannen heeft gemaakt voor de 1,5 metersamenleving, zoals de zaal vullen met 300 mensen in plaats van 1600, en voorstellingen online voortzetten, noemt Brandsen die plannen "niet rendabel". "Het is behelpen. En daarbij: hoe lang blijft het leuk om mensen thuis te zien zingen of dansen? De collectieve ervaring mist", aldus Brandsen.

Behoefte

Balletdanser Wendeline Wijkstra laat weten dat de behoefte om terug te keren naar het podium bij de dansers enorm groot is. "Hoe langer we niet écht kunnen repeteren, hoe moeilijker het voor ons wordt om in topconditie te blijven. Op lange termijn valt het hele kunstvak weg", aldus Wijkstra. Robby Duiveman, hoofd van de Kostuumafdeling, laat met een boel mondkapjes op zijn schoot zien hoe de kostuumontwerpers onder meer hun tijd vullen tijdens de coronacrisis. "Deze zijn niet alleen voor de zorg, maar voor ons ook een manier om contact te houden en bezig te blijven met het vak."

De aanwezigen in de Stopera zijn ondanks de onzekerheid blij met de komst en het luisterend oor van de minister. "Het betekent veel voor ons dat u de moeite neemt om langs te komen. We voelen ons gehoord", zegt koor dirigent Ching-Lien Wu.

Het kabinet liet eerder weten naast de algemene overbruggings- en coulancemaatregelen ook 300 miljoen euro uit te trekken voor de cultuursector vanwege de coronacrisis. Dat steunpakket ontving uit de cultuurwereld kritiek, omdat het niet genoeg zou zijn. Van Engelshoven zegt de zorgen en vragen van de sector te begrijpen, en vroeg eerder om "enig geduld om het noodpakket uit te werken". Ook sloot ze verdere steun niet uit.

Meer uit Binnenland

Stroomstoring in Amsterdam voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.

1 uur geleden
Liander: 50.000 klanten getroffen door stroomstoring Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.

1 uur geleden
Enkele honderden bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

1 uur geleden
NL-Alert om stroomuitval in grote delen van Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.

1 uur geleden
Zo'n 200 mensen bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

2 uur geleden
Tientallen mensen demonstreren tegen Iraans regime in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.

2 uur geleden
Politie zoekt verdachte van schietincident in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.

4 uur geleden