Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: beter voorbereid op droogte dan in 2018

Minister: beter voorbereid op droogte dan in 2018

DEN HAAG (ANP) - Nederland is nu beter voorbereid op droogte dan twee jaar geleden, zegt minister Cora van Nieuwenhuizen. "Bijvoorbeeld het IJsselmeer hebben we nu al op een hoger peil, waardoor we veel meer water als buffer achter de hand hebben dan toen."

In delen van het land, en met name in het oosten en zuiden, dreigt door de aanhoudende droogte een watertekort. Sinds het begin van de metingen was het neerslagtekort niet zo groot. Daarom wordt nu landelijk samengewerkt om de gevolgen beperkt te houden.

Van Nieuwenhuizen heeft "voorlopig nog geen zorgen over tekorten aan drinkwater". Wel dienen met name op zandgronden de problemen voor zowel de natuur als landbouw zich alweer aan. Op plekken waar dat nu al nodig is, zijn volgens de minister maatregelen getroffen, zoals sproeiverboden.

Meer uit Binnenland

Eerste regionale superhittegolf sinds 2020

ELL (ANP) - Voor het eerst sinds 2020 is sprake van een regionale superhittegolf in Nederland, meldt Weeronline. De temperatuur kwam zaterdag rond 10.00 uur boven de 30 graden uit in het Limburgse Ell en daarmee werd aan de voorwaarde voor een superhittegolf voldaan.

15 minuten geleden
Weeronline: nieuw junirecord voor warmste nacht vastgesteld

HOUTEN (ANP) - Voor de derde dag op rij is het landelijke junirecord voor de hoogste minimumtemperatuur verbroken, meldt Weeronline zaterdag. In Maastricht daalde de temperatuur gedurende het etmaal van vrijdag niet onder de 22,9 graden.

1 uur geleden
Ruim 1,6 miljoen mensen bleven wakker voor Oranje

AMSTERDAM (ANP) - De laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal op het WK voetbal is in de nacht van donderdag op vrijdag door zo'n 1,6 miljoen mensen bekeken. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO).

1 uur geleden
Veel hulpdiensten bij grote brand in parkeergarage in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Er zijn zaterdagochtend veel hulpdiensten in touw bij een grote brand in een parkeergarage aan de Bas Paauwestraat in Rotterdam-Zuid waarbij vijf auto's zijn uitgebrand. Een deel van het complex met 159 woningen boven de parkeergarage is ontruimd. Ongeveer 150 mensen zijn even elders opgevangen.

3 uur geleden
Grote brand in parkeergarage in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In een parkeergarage aan de Bas Paauwestraat in Rotterdam-Zuid is een autobrand uitgebroken. De brand is uitslaand en er komt daarbij veel rook vrij, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

5 uur geleden
Fietser zwaargewond aanrijding Groningen, automobilist rijdt door

GRONINGEN (ANP) - Bij een aanrijding tussen een fietser en een auto op de Hereweg in Groningen is een fietser zwaargewond geraakt. De automobilist is na het ongeval doorgereden, meldt de politie.

9 uur geleden
Evenementen in Rotterdam afgelast om hitte

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam mogen zaterdag meerdere evenementen niet doorgaan vanwege de hitte. Het gaat om Nous'klaer Festival in Delfshaven, Buiten Gewoon Festival in Kralingen en I Love Urban in Nesselande. Ook de Kuip Run, die zondag plaats zou vinden, gaat niet door, meldt Feyenoord op de website.

9 uur geleden