Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Beljaarts hoopt alsnog geld te vinden voor AI-faciliteit

Minister Beljaarts hoopt alsnog geld te vinden voor AI-faciliteit

DEN HAAG (ANP) - Economieminister Dirk Beljaarts heeft goede hoop dat alsnog geld kan worden vrijgemaakt voor een AI-faciliteit waar Nederlandse bedrijven en kennisinstellingen nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie kunnen ontwikkelen en testen. In een Kamerdebat over het concurrentievermogen van Europa zei de PVV-bewindsman "dat de vooruitzichten gunstig zijn".

Beljaarts is naar eigen zeggen al langer "warm pleitbezorger" van zo'n AI-faciliteit. Vorige maand nog schreef hij een in een Kamerbrief over de "enorme kansen" die zo'n voorziening kan bieden. Maar hij stelde tegelijkertijd vast dat op de begrotingen van de betrokken ministeries geen ruimte is om eraan mee te betalen. Voor het project is Europese cofinanciering mogelijk, mits Nederland ook zelf voldoende investeert.

Het kabinet keek daarvoor onder meer naar Groningen en Noord-Drenthe. Daar is de komende jaren al een zak geld vanuit Den Haag beschikbaar voor economische ontwikkeling, in antwoord op de harde conclusies van de parlementaire enquête over de jarenlange aardgaswinning. Inmiddels is duidelijk dat die regio bereid is uit die pot tot 60 miljoen euro bij te dragen.

Beljaarts zei niet hoeveel geld de betrokken ministeries daar dan nog bij zouden moeten leggen. Wel moet daar snel duidelijkheid over komen. Uiterlijk 30 juni wil hij een voorstel indienen in Brussel.

Meer uit Politiek

Van der Plas heeft na halvering geen ambities om te regeren

DEN HAAG (ANP) - BBB is in zetels gehalveerd bij de verkiezingen en heeft daarom geen ambities om te regeren, verklaart partijleider Caroline van der Plas nadat ze heeft gesproken met verkenner Wouter Koolmees. Verder heeft ze aangegeven dat een "centrumrechtse coalitie goed zou passen" na de verkiezingen.

1 uur geleden
Eerdmans doet oproep aan partijen: sluit PVV niet uit

DEN HAAG (ANP) - Joost Eerdmans (JA21) wil andere partijen via de verkenner vragen om de PVV niet langer uit te sluiten als mogelijke coalitiepartner. Dat zei Eerdmans voorafgaand aan zijn afspraak met verkenner Wouter Koolmees (D66). JA21 wil graag samenwerken met "partijen uit de groep PVV, D66, VVD, CDA, BBB of SGP" in een 'centrumrechtse' coalitie.

3 uur geleden
Bontenbal hoopt op constructieve opstelling andere partijen

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal vindt dat alle partijen zich "constructief" moeten opstellen in de kabinetsformatie. Dat zei hij voordat zijn gesprek met verkenner Wouter Koolmees (D66) begon. Verder hield hij zich grotendeels op de vlakte.

4 uur geleden
Klaver wil 'bijdragen' vanuit de coalitie of oppositie

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA wil "heel graag bijdragen om Nederland weer vooruit te helpen" en dat kan "vanuit de coalitie, kan ook vanuit de oppositie", zo bleef hij woensdag herhalen voorafgaand aan het gesprek met verkenner Wouter Koolmees. Daarbij benoemde hij ook "geen blokkades vooraf" te hebben. De nieuwe linkse partijleider lijkt zich daarmee af te zetten tegen Dilan Yeşilgöz van de VVD, die een coalitie met GroenLinks-PvdA uitsluit.

5 uur geleden
Van Weel bezoekt Israël en Westelijke Jordaanoever

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) brengt woensdag, donderdag en vrijdag een bezoek aan Israël en de Palestijnse gebieden. Hij zal een bezoek brengen aan Ramallah in de Westelijke Jordaanoever, maar gaat volgens zijn woordvoerder niet naar Gaza. Op zijn agenda staan ontmoetingen met zijn Israëlische en Palestijnse ambtsgenoten, de Israëlische president Isaac Herzog en Mohammad Mustafa, de premier van de Palestijnse Autoriteit.

6 uur geleden
VVD wil ook geen kabinet met GL-PvdA gedogen

DEN HAAG (ANP) - De VVD wil een kabinet met GroenLinks-PvdA ook niet gedogen. VVD-leider Dilan Yeşilgöz heeft verkenner Wouter Koolmees woensdag laten weten voor een "centrumrechts" kabinet te willen gaan, zonder meerderheid in de Tweede Kamer.

6 uur geleden
PVV'er Wilders wil meeregeren, sluit geen partijen uit

DEN HAAG (ANP) - PVV wil deel uitmaken van de regering, herhaalde partijleider Geert Wilders woensdag na afloop van zijn gesprek met verkenner Wouter Koolmees. Daarbij sluit hij geen partijen uit. "We kijken of het mogelijk is om stevig asiel- en migratiebeleid te voeren, dat is ons criterium."

7 uur geleden