
Minister Azerbeidzjan naar Genève voor wapenstilstandoverleg
GENÈVE (ANP/AFP) - De onderhandelingen in Genève over een staakt-het-vuren in de Nagorno-Karabach regio zullen alleen bijgewoond worden door Azerbeidzjan. Armenië schuift niet aan tafel bij het gesprek, dat Rusland, Frankrijk en de VS donderdag organiseren naar aanleiding van het recent opgelaaide conflict over de betwiste regio.
Woensdag initieerde de zogeheten Minks-groep de geplande overleggen in Genève en Moskou. Deze groep van de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) wordt voornamelijk gevormd door Frankrijk, Rusland en de VS. Maar andere deelnemers zijn behalve de landen in conflict (Armenië en Azerbeidzjan): Duitsland, Finland, Italië, Turkije, Wit-Rusland en Zweden. De groep probeert al sinds 1994 een oplossing te vinden voor het conflict over de Nagorno-Karabach regio.
Donderdag spreekt Azerbeidzjaanse minister van Buitenlandse Zaken Jejhoen Bajramov met diplomaten van de drie voornaamste Minsk-landen. De Armeense minister van Buitenlandse Zaken Zohrab Mnatsakanian komt niet naar Genève, "omdat het onmogelijk is te onderhandelen terwijl militaire operaties voortgezet worden". Wel zal de Armeense minister maandag naar Moskou reizen, om met minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov te spreken.
Rusland heeft goede banden met Armenië en Azerbeidzjan. De minister van Defensie Sergei Sjoigoe sprak woensdagavond al met beide landen, maar maakte niets bekend over de inhoud van de gesprekken.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Volgens Kyiv zijn woensdag acht burgers gedood door Russische droneaanvallen en luchtbombardementen. De slachtoffers vielen in de regio Donetsk, in het oosten van het land.
1 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Griekenland schort de behandeling van asielverzoeken van Noord-Afrikaanse migranten voor drie maanden op. Het besluit volgt na een stijging in het aantal aankomsten op het eiland Kreta, aldus premier Kyriakos Mitsotakis.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan is begonnen aan zijn grootste militaire oefeningen ooit. Op die manier bereidt de eilandstaat zich voor op een eventuele aanval van China.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Een grote natuurbrand in de Spaanse kustregio Catalonië is grotendeels onder controle. Inwoners van meerdere plaatsen in het gebied mogen weer naar buiten, meldt het regionale medium Catalan News. Voor de plaats Paüls geldt nog een uitzondering, vooral omdat de hulpdiensten daar massaal actief zijn.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt in Libanon wapenopslagplaatsen en andere infrastructuur van Hezbollah te hebben verwoest. Dat gebeurde op meerdere locaties in het zuiden van het land, bericht nieuwssite Times of Israel.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De burgemeester van Boedapest Gergely Karácsony heeft woensdag in het Europees Parlement een staande ovatie gekregen die enkele minuten duurde. Dat gebeurde nadat parlementsvoorzitter Roberta Metsola memoreerde dat tientallen Europarlementariërs eind juni konden deelnemen aan de Pride Boedapest, dankzij de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben een inval gedaan in het hoofdkwartier van Rassemblement National (RN), de uiterst rechtse oppositiepartij van Marine Le Pen. Dat maakte partijkopstuk Jordan Bardella bekend via sociale media.
3 uur geleden