Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Arizona: toename bedreigingen met geweld dankzij Trump

Minister Arizona: toename bedreigingen met geweld dankzij Trump

PHOENIX (ANP) - Katie Hobbs, de minister van Binnenlandse Zaken van de Amerikaanse staat Arizona, heeft te maken met een toename van het aantal gewelddadige bedreigingen omtrent de afgelopen presidentsverkiezingen, zegt zij. De oorzaak daarvan ligt volgens haar bij desinformatie die door president Donald Trump wordt verspreid om twijfel te zaaien over de legitimiteit van de verkiezingsuitslag.

Sinds de verkiezingen ventileert Trump zijn woede via Twitter, waar hij allerlei ongefundeerde beschuldigingen over verkiezingsfraude uit. Hoewel tal van rechtszaken om dat aan te tonen tot dusver op niks uitlopen, komt uit opiniepeilingen naar voren dat Trump wel degelijk garen spint bij zijn geklaag over "gestolen" verkiezingen. Volgens een recente peiling van persbureau Reuters en marktonderzoeker Ipsos gelooft ongeveer de helft van de Republikeinse stemmers de president.

Hobbs, die als minister van Binnenlandse Zaken van Arizona eindverantwoordelijke is voor de verkiezingen in die staat, noemt de bedreigingen die onder meer gericht zijn aan haar familie en medewerkers "uiterst weerzinwekkend". De bedreigingen zullen Hobbs er niet van weerhouden haar werk te doen, waaronder het formaliseren van de verkiezingsuitslag in Arizona, heeft ze gezegd.

"Er zijn mensen, onder wie de president, Congresleden en andere verkozen ambtsdragers, die desinformatie blijven herhalen en anderen aanmoedigen om de verkiezingsuitslagen te wantrouwen op een manier die een schending is van de eed die zij hebben afgelegd", stelt Hobbs in een verklaring. "Het is tijd dat dit stopt. Hun woorden en daden hebben gevolgen."

Hobbs gaf geen details over de bedreigingen die ze heeft ontvangen. Aangespoord door Trumps beschuldigingen zijn duizenden van zijn aanhangers door het hele land de straat opgegaan, waaronder in Washington afgelopen weekend. Onder hen zijn ook enkele zwaarbewapende neofascistische milities als de Proud Boys en de Three Percenters.

Trumps Democratische uitdager Joe Biden versloeg Trump onder meer in Arizona, waar hij volgens de cijfers van Edison Research zo'n 10.000 stemmen meer binnenhaalde dan de president. Arizona was een van de staten die de vorige keer nog op Trump stemden maar waar nu de Democraten er met de overwinning vandoor zijn gegaan.

Verkiezingsfunctionarissen van beide partijen, en uit meerdere staten, hebben gezegd dat er geen bewijs is voor verkiezingsfraude. Uit een federaal onderzoek kwam dezelfde conclusie. Landelijk kreeg Biden zo'n 5,8 miljoen stemmen meer dan Trump.

Meer uit Buitenland

Rebellen kondigen vertrek aan uit belangrijke stad Congo

UVIRA (ANP/AFP/RTR) - De rebellengroep M23 zegt zich terug te trekken uit de Congolese stad Uvira. Dat gebeurt op verzoek van de Verenigde Staten. M23, die door Rwanda wordt gesteund, trok de stad aan de grens met Burundi vorige week binnen. Later volgden berichten dat de groep honderden militairen uit dat buurland gevangen had genomen.

32 minuten geleden
Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag zelfgemaakte IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

2 uur geleden
Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag "huisgemaakte" IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

3 uur geleden
FBI looft tot 50.000 dollar uit in zoektocht naar schutter Brown

PROVIDENCE (ANP) - De FBI looft een beloning van maximaal 50.000 dollar uit voor informatie die leidt tot de identificatie, arrestatie en veroordeling van de schutter die afgelopen weekend zeker twee mensen doodschoot op Brown University. Dat schrijft FBI-baas Kash Patel op X. Er zijn ook nieuwe beelden van de mogelijke verdachte vrijgegeven.

4 uur geleden
Trump klaagt BBC aan om montage en eist 5 miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de BBC aangeklaagd voor smaad wegens een montage van zijn toespraak uit 2021 voorafgaand aan de bestorming van het Capitool. Die zou de misleidende indruk wekken dat Trump zijn aanhangers direct had opgedragen het Capitool te bestormen.

6 uur geleden
Bedrijf Jared Kushner laat omstreden hotelplan Belgrado vallen

MIAMI (ANP) - Het investeringsbedrijf van Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, heeft de plannen voor een hotelcomplex in de Servische hoofdstad Belgrado laten vallen. Op de plek van een voormalig overheidsgebouw dat in 1999 door de NAVO werd gebombardeerd zou een luxehotel met het merk Trump komen.

6 uur geleden
Bronnen: schutters Bondi reisden vorige maand naar de Filipijnen

SYDNEY (ANP) - De vermeende schutters die in de Australische stad Sydney afgelopen weekend een aanslag pleegden, reisden vorige maand nog naar de Filipijnen. Dat melden politiebronnen aan de Australische krant The Sydney Morning Herald. Politieonderzoek moet uitwijzen wat de twee aanslagplegers, een vader (50) en zoon (24), daar deden, aldus de krant.

7 uur geleden