Minister Arizona: toename bedreigingen met geweld dankzij Trump
PHOENIX (ANP) - Katie Hobbs, de minister van Binnenlandse Zaken van de Amerikaanse staat Arizona, heeft te maken met een toename van het aantal gewelddadige bedreigingen omtrent de afgelopen presidentsverkiezingen, zegt zij. De oorzaak daarvan ligt volgens haar bij desinformatie die door president Donald Trump wordt verspreid om twijfel te zaaien over de legitimiteit van de verkiezingsuitslag.
Sinds de verkiezingen ventileert Trump zijn woede via Twitter, waar hij allerlei ongefundeerde beschuldigingen over verkiezingsfraude uit. Hoewel tal van rechtszaken om dat aan te tonen tot dusver op niks uitlopen, komt uit opiniepeilingen naar voren dat Trump wel degelijk garen spint bij zijn geklaag over "gestolen" verkiezingen. Volgens een recente peiling van persbureau Reuters en marktonderzoeker Ipsos gelooft ongeveer de helft van de Republikeinse stemmers de president.
Hobbs, die als minister van Binnenlandse Zaken van Arizona eindverantwoordelijke is voor de verkiezingen in die staat, noemt de bedreigingen die onder meer gericht zijn aan haar familie en medewerkers "uiterst weerzinwekkend". De bedreigingen zullen Hobbs er niet van weerhouden haar werk te doen, waaronder het formaliseren van de verkiezingsuitslag in Arizona, heeft ze gezegd.
"Er zijn mensen, onder wie de president, Congresleden en andere verkozen ambtsdragers, die desinformatie blijven herhalen en anderen aanmoedigen om de verkiezingsuitslagen te wantrouwen op een manier die een schending is van de eed die zij hebben afgelegd", stelt Hobbs in een verklaring. "Het is tijd dat dit stopt. Hun woorden en daden hebben gevolgen."
Hobbs gaf geen details over de bedreigingen die ze heeft ontvangen. Aangespoord door Trumps beschuldigingen zijn duizenden van zijn aanhangers door het hele land de straat opgegaan, waaronder in Washington afgelopen weekend. Onder hen zijn ook enkele zwaarbewapende neofascistische milities als de Proud Boys en de Three Percenters.
Trumps Democratische uitdager Joe Biden versloeg Trump onder meer in Arizona, waar hij volgens de cijfers van Edison Research zo'n 10.000 stemmen meer binnenhaalde dan de president. Arizona was een van de staten die de vorige keer nog op Trump stemden maar waar nu de Democraten er met de overwinning vandoor zijn gegaan.
Verkiezingsfunctionarissen van beide partijen, en uit meerdere staten, hebben gezegd dat er geen bewijs is voor verkiezingsfraude. Uit een federaal onderzoek kwam dezelfde conclusie. Landelijk kreeg Biden zo'n 5,8 miljoen stemmen meer dan Trump.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël heeft de stoffelijke resten van de gijzelaar die het woensdag van Hamas heeft ontvangen geïdentificeerd als de Thaise staatsburger Sudthisak Rinthalak, aldus het kantoor van premier Benjamin Netanyahu.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Donald Trump, ontmoeten donderdag in Florida een Oekraïense delegatie die wordt geleid door Roestem Oemjerov, de chef van de veiligheidsraad van Oekraïne. In de gesprekken staat vrede in Oekraïne centraal. De ontmoeting vindt volgens een Amerikaanse functionaris in de omgeving van Miami plaats.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.
9 uur geledenNAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
16 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
16 uur geleden