Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Adriaansens wil drie dagen bedenktijd bij deurverkoop

Minister Adriaansens wil drie dagen bedenktijd bij deurverkoop

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven moeten consumenten die zij aan de deur benaderen voor bijvoorbeeld een nieuw energiecontract, straks drie dagen bedenktijd geven. Elk aanbod is dan dus in eerste instantie vrijblijvend. Ook de mogelijkheden voor bedrijven om mensen telefonisch te benaderen worden verder aan banden gelegd.

Dat meldt demissionair minister Micky Adriaansens (Economische Zaken) aan de Tweede Kamer. De aanscherpingen zijn volgens haar nodig "omdat consumenten nog altijd aan de deur of telefonisch onder druk worden gezet om direct in te gaan op bijvoorbeeld een nieuw energiecontract." Het is juist beter daar nog even langer over te kunnen nadenken, vindt de bewindsvrouw.

Consumenten kunnen die drie dagen bijvoorbeeld benutten om het gedane voorstel te vergelijken met dat van andere aanbieders. Als zij besluiten erop in te gaan, geldt daarna ook nog gewoon de wettelijke herroepingstermijn van veertien dagen, waarin zij alsnog onder de overeenkomst uit kunnen.

Bedrijven mogen sinds medio 2021 alleen nog mensen telefonisch benaderen als die daar expliciet toestemming voor hebben gegeven. Nu geldt nog een uitzondering voor mensen die al klant zijn of dat in de afgelopen drie jaar zijn geweest. Maar die wil Adriaansens schrappen, ook omdat toezichthouder ACM nog altijd veel klachten krijgt over telemarketing.

Meer uit Binnenland

NVWA sloot vorig jaar weer meer voedselbedrijven om plaagdieren

UTRECHT (ANP) - Vorig jaar zijn weer meer voedselbedrijven met spoed gesloten om ernstige overlast van plaagdieren. Dat meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De dienst sloot 75 winkels en horecagelegenheden. In 2024 waren dat er 57.

1 uur geleden
Nederlanders in Venezuela opgeroepen teken van leven te geven

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Venezuela op aan familie en vrienden te laten weten of ze oké zijn. Nederlanders die hulp nodig hebben, wordt geadviseerd contact op te nemen met reisorganisaties of het ministerie. De oproep komt nadat de hoofdstad van het land zaterdagochtend werd opgeschrikt door een reeks explosies.

1 uur geleden
Busvervoer stopt in delen Brabant en Gelderland door sneeuwval

ARNHEM (ANP) - Verschillende busvervoerders houden de bussen binnen wegens de hoeveelheid sneeuw op de wegen. Regionale vervoerder Breng haalt in Gelderland bussen die buiten waren naar binnen, Arriva houdt op zaterdagochtend bussen binnen in Brabant.

1 uur geleden
Winterweer zorgt voor veel vertraging op het spoor

DEN HAAG (ANP) - Het spoornet ondervindt veel last van het winterse weer dat over Nederland trekt. Dat meldt de NS op de eigen website. Volgens de vervoerder veroorzaakt sneeuw op meerdere plekken storingen in het land.

2 uur geleden
Toe- en afritten en verbindingswegen dicht om gladheid

DEN HAAG (ANP) - In het midden van het land zijn verschillende toe- en afritten en verbindingswegen afgesloten vanwege de gladheid. Er hebben zich slippartijen voorgedaan en ook zijn vrachtwagens geschaard, meldt Rijkswaterstaat.

2 uur geleden
Zoektocht naar vermiste Mick uit Helmond gaat verder

HELMOND (ANP) - In de omgeving van Helmond in Noord-Brabant zoeken hulpdiensten zaterdag verder naar de 19-jarige Mick die sinds 2 januari vermist is. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie.

3 uur geleden
KNMI breidt code oranje om gladheid uit

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje uitgebreid naar de provincies Noord- en Zuid-Holland en Noord-Brabant. Eerder zaterdagochtend was die waarschuwing wegens gladheid al uitgeroepen voor Utrecht en Gelderland.

6 uur geleden