Minister: aanvaller Parijs had beter behandeld moeten worden
PARIJS (ANP/AFP) - De man met jihadistische denkbeelden die zaterdagavond bij de Eiffeltoren in Parijs mensen met een hamer en een mes aanviel, is geestesziek en had beter psychiatrisch behandeld moeten worden. Een Duitse toerist kwam om en twee anderen raakten gewond. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin zei dat er duidelijk fouten zijn gemaakt bij het toezicht op de man, niet bij de inlichtingendiensten, maar in de psychiatrische zorg.
De 26-jarige dader, Armand Rajabpour-Miyandoab, is van Iraanse komaf. Hij werd na een veroordeling in 2016 zowel door de veiligheidsdiensten als door psychiaters in de gaten gehouden. Hij werd toen tot vier jaar cel veroordeeld wegens het beramen van een aanslag. Hij heeft te kampen met geestelijke problemen en zijn moeder waarschuwde in oktober over zijn toestand. Er waren echter juridisch en medisch onvoldoende redenen om in te grijpen. Een aanbod van betrokkenen om Rajabpour-Miyandoab in een inrichting te laten opnemen, sloeg de moeder af. Volgens Darmanin moet de regelgeving worden veranderd om verplichte opname makkelijker uit te kunnen voeren.
Rajabpour-Miyandoab heeft eerder in een video op sociale media trouw gezworen aan Islamitische Staat (IS) volgens de voor terrorismezaken aangestelde aanklager Jean-François Ricard. De zaak tegen Rajabpour-Miyandoab wordt behandeld als een terroristische aanslag.
Meer uit Buitenland
TALLINN (ANP/DPA) - Drie Russische grenswachten zijn woensdag illegaal de grens met Estland overgestoken, meldt het Estse ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de grensrivier Narva zijn overgestoken naar het oosten van Estland, waar veel etnische Russen wonen.
16 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het belangrijkste doel van de top van EU-regeringsleiders is het veiligstellen van financiering voor Oekraïne voor de komende twee jaar, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie bij aankomst in Brussel. "We moeten vandaag een oplossing vinden", benadrukte ze.
18 minuten geledenDONETSK (ANP/AFP) - Een Britse man is in het bezette deel van Donetsk veroordeeld tot dertien jaar gevangenisstraf. Een door Rusland gecontroleerde rechtbank heeft hem schuldig bevonden aan huurlingenwerk voor Oekraïne.
22 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Voor de Poolse premier Donald Tusk staan de EU-regeringsleiders donderdag op de EU-top voor een simpele keuze over het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne. "Of geld vandaag, of bloed morgen." Hij doelt daarbij niet zozeer op de gevolgen voor Oekraïne dat veel geld nodig heeft voor wapens en munitie. "Ik heb het over Europa", zei Tusk bij binnenkomst in Brussel.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft een nieuwe reeks plakkaten gepresenteerd bij portretten van de presidenten. Op de bordjes wordt duidelijk de mening van de huidige president Donald Trump over zijn voorgangers uiteengezet, schrijft The New York Times.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Honderden en mogelijk duizenden boeren blokkeren met hun tractoren de straten van Brussel, waar donderdag een EU-top begint. Ze protesteren tegen het Europese landbouwbeleid en een mogelijk vrijhandelsakkoord tussen de EU en het Zuid-Amerikaanse handelsblok Mercosur.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Rob Reiner en zijn vrouw Michele Singer zijn overleden aan de gevolgen van "meerdere steekwonden". Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN, op basis van documenten die de lijkschouwer van Los Angeles heeft vrijgegeven.
2 uur geleden