Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: 30 procent infrastructuur Oekraïne vernield door oorlog

Minister: 30 procent infrastructuur Oekraïne vernield door oorlog

KIEV (ANP/RTR) - De Russische invasie heeft tot gevolg gehad dat tot 30 procent van de Oekraïense infrastructuur is beschadigd of verwoest. De aangerichte schade tot dusver is zo'n 100 miljard dollar. Dat heeft minister van Infrastructuur Oleksander Koebrakov maandag gezegd. Hij voegde eraan toe dat door heel hard werken herstel in twee jaar mogelijk is. Gebruikmaking van bevroren Russische tegoeden in het Westen lijkt hem een goed idee voor de financiering.

Kiev had nog niet gespecificeerd wat de impact van het oorlogsgeweld is geweest op algemene voorzieningen zoals het wegennet en bruggen. Regeringsfunctionarissen hadden al wel een raming gemaakt van de totale schade door het oorlogsgeweld en door het doelbewust bombarderen van onder meer huizen en gebouwen: ongeveer 500 miljard dollar (464 miljoen euro).

"Vrijwel alle elementen van ons transportsysteem hebben op de een of andere manier te lijden gehad", aldus Koebrakov. Hij zei onder meer dat 300 bruggen op doorgaande wegen zijn opgeblazen en tientallen spoorbruggen. Bovendien moet ten minste 8000 kilometer wegdek worden gerepareerd of opnieuw aangelegd. Op plaatsen waar de eigen troepen de dienst uitmaken, is daarmee al een begin gemaakt.

Meer uit Buitenland

Nieuwe reddingspoging begonnen voor gestrande walvis Timmy

WISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.

35 minuten geleden
Gisèle Pelicot ontvangt Four Freedoms Award in Middelburg

MIDDELBURG (ANP) - Het Franse verkrachtingsslachtoffer Gisèle Pelicot heeft in Middelburg de Four Freedoms Award (Freedom from Fear) uitgereikt gekregen. Die ontving de Française, die internationaal bekendheid verwierf door het openbare proces tegen haar verkrachters, van modeontwerper en vrouwenrechtenambassadeur Olcay Gulsen.

40 minuten geleden
Libanese president hamert op bestand voor gesprekken met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft benadrukt dat er een staakt-het-vuren moet komen tussen Israël en Hezbollah, voordat de Libanese regering directe onderhandelingen kan houden met Israël. De Amerikaanse president Donald Trump meldde dat de leiders van Libanon en Israël elkaar donderdag zouden spreken, maar Aoun heeft dat niet bevestigd.

50 minuten geleden
Israëlische aanval verwoest cruciale brug in zuiden Libanon

QASMIYEH/TYRUS (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op een cruciale brug over de rivier de Litani ten noorden van Tyrus is de laatste verbinding tussen de Zuid-Libanese stad en de rest van het land verwoest, meldt staatspersbureau NNA. De brug was eerder doelwit, maar zou nu niet meer kunnen worden gerepareerd.

1 uur geleden
Zelensky: Nederland stond al meteen in voor Oekraïners

MIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bij de inontvangstname van zijn Four Freedoms Award in Middelburg Nederland bedankt voor de steun in de oorlog tegen Rusland. Naast premier Rob Jetten, die Zelensky de prijs uitreikte, zijn ook onder anderen koning Willem-Alexander en prinses Beatrix aanwezig.

1 uur geleden
Linkse oppositieleider Zuid-Afrika veroordeeld voor wapenbezit

EAST-LONDON (ANP/RTR) - De extreemlinkse Zuid-Afrikaanse oppositieleider Julius Malema is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf wegens wapenbezit en het publiekelijk afvuren van een vuurwapen. De leider van de Economic Freedom Fighters (EFF) gaat volgens zijn advocaten in hoger beroep. Hij hoeft niet de cel in zolang de beroepsprocedure loopt, aldus de rechter.

1 uur geleden
Four Freedoms Award voor Zelensky en het Oekraïense volk

MIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Middelburg de International Four Freedoms Award in ontvangst genomen van premier Rob Jetten. Hij krijgt de prijs voor zijn niet-aflatende strijd voor vrijheid en onafhankelijkheid. Naast Zelensky wordt de prijs ook uitgereikt aan het Oekraïense volk.

2 uur geleden