Minister: 2 miljard compensatie voor Zeeland onrealistisch
MIDDELBURG (ANP) - Een compensatie van 2 miljard euro als Zeeland de marinierskazerne niet krijgt, is onrealistisch. Dat vindt vicepremier Hugo de Jonge, zelf van Zeeuwse komaf.
"Kom op. Dat zijn toch geen bedragen, jongens", reageert hij op de eis van de Zeeuwse D66 om de provincie 2 miljard te geven als de verhuizing van de mariniers niet doorgaat. D66 is ook regeringspartij in Den Haag.
De minister erkent dat het heel grote gevolgen heeft voor Zeeland als de verhuizing van de mariniers wordt afgeblazen. "We zullen daar op een goede manier met de Zeeuwen uit moeten komen."
Leegloop
Het kabinet besloot jaren geleden dat de kazerne naar Vlissingen moest, maar is nu aan het terugkrabbelen. Verantwoordelijk staatssecretaris Barbara Visser zag zich al genoodzaakt met de Zeeuwen te praten om de plooien glad te strijken. De provincie zegt dat het vertrouwen in Visser "is geschaad".
Het kabinet wil uiterlijk eind maart de knoop hebben doorgehakt. Defensie vreest een leegloop bij de mariniers, omdat velen niet van Doorn naar Vlissingen willen verhuizen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
54 minuten geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.
15 uur geledenZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
19 uur geleden