Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Minimumprijs alcohol voorkomt dat mensen te veel drinken'

'Minimumprijs alcohol voorkomt dat mensen te veel drinken'

BILTHOVEN (ANP) - Voor zware drinkers kan het beter zijn als alcohol een minimumprijs krijgt. Dat kan beter voorkomen dat ze te veel drinken dan hogere accijns. Dat concluderen het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en het Trimbos-instituut. Het kabinet overweegt zo'n regel in te voeren.

De onderzoekers keken naar landen waar al een minimumprijs voor alcoholische dranken geldt. Zulke dranken mogen daar niet onder een bepaalde prijs worden verkocht. Die prijs wordt bepaald aan de hand van het alcoholpercentage en de hoeveelheid drank in glas of fles. Hoe meer alcohol, hoe hoger de minimale prijs. De regel geldt onder meer in Schotland, Wales, Australië, Canada, Rusland, Oekraïne en de Verenigde Staten. Ierland voert de minimumprijs binnenkort ook in.

In Schotland en Canada zijn probleemdrinkers minder alcohol gaan drinken door de minimumprijs, aldus de onderzoekers. In Schotland en Australië zijn er minder "alcoholgerelateerde ziekenhuisopnames, sterfgevallen, verkeersovertredingen, misdrijven, zorgkosten, productieverliezen en kosten voor inzet van politie en justitie".

Meer uit Binnenland

Defensie en bonden willen per 1 september 6,5 procent meer loon

DEN HAAG (ANP) - De lonen van defensiepersoneel stijgen op 1 september met 6,5 procent. Begin 2028 worden de salarissen nog eens 2 procent hoger, heeft staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie, CDA) afgesproken met vakbonden. Ook beloningen voor missies en onregelmatig werk gaan omhoog.

9 minuten geleden
Gelderland houdt vast aan stikstofzones van 500 meter

ARNHEM (ANP) - Het provinciebestuur van Gelderland houdt vast aan stroken van 500 meter rond de Veluwe en drie andere kwetsbare natuurgebieden waarin de stikstofuitstoot fors omlaag moet. In die zones komt onder meer een verbod op nieuwe veehouderijen en moeten boeren inzetten op stalinnovaties om hun uitstoot omlaag te krijgen.

15 minuten geleden
Koningin Máxima opent jubilerend North Sea Jazz Festival

ROTTERDAM (ANP) - Koningin Máxima opent op vrijdagmiddag 10 juli in Rotterdam Ahoy het NN North Sea Jazz Festival, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst donderdag. Het is dit jaar vijftig jaar geleden dat de eerste editie van het jazzfestival plaatsvond.

22 minuten geleden
Nederland helpt Kyiv energie-infrastructuur sneller te herstellen

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat Oekraïne helpen om de energie-infrastructuur sneller te herstellen. Minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) heeft daarvoor op een internationale conferentie voor hulp aan Oekraïne in Gdansk een akkoord getekend met de Oekraïense minister Denys Shmyhal van Energie.

1 uur geleden
OM in hoger beroep tegen vrijspraak vergismoord ggz-directeur

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak in de zaak rond de vergismoord op Rob Zweekhorst in 2014. De 59-jarige René F. uit Schiedam werd eerder deze maand door de rechtbank in Rotterdam wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken van betrokkenheid bij de moord op de ggz-directeur in het Zuid-Hollandse Berkel en Rodenrijs. Het OM had 24 jaar cel geëist.

1 uur geleden
Nederland vraagt in EU om uitstel bij invoering grenssysteem

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft samen met andere EU-lidstaten gepleit voor uitstel bij de invoering van het nieuwe grenscontrolesysteem. Het systeem is nog altijd niet af, meldt een woordvoerder van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan het ANP.

1 uur geleden
Temperaturen dalen vanaf zondag, volgende week 23 graden

HOUTEN (ANP) - Na de hitte van de afgelopen week lijkt het zondag eindelijk af te koelen. Aan het eind van de week is het al minder heet en volgende week wordt het rond de 23 graden, meldt Weeronline.

3 uur geleden