'Minimumprijs alcohol voorkomt dat mensen te veel drinken'
BILTHOVEN (ANP) - Voor zware drinkers kan het beter zijn als alcohol een minimumprijs krijgt. Dat kan beter voorkomen dat ze te veel drinken dan hogere accijns. Dat concluderen het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en het Trimbos-instituut. Het kabinet overweegt zo'n regel in te voeren.
De onderzoekers keken naar landen waar al een minimumprijs voor alcoholische dranken geldt. Zulke dranken mogen daar niet onder een bepaalde prijs worden verkocht. Die prijs wordt bepaald aan de hand van het alcoholpercentage en de hoeveelheid drank in glas of fles. Hoe meer alcohol, hoe hoger de minimale prijs. De regel geldt onder meer in Schotland, Wales, Australië, Canada, Rusland, Oekraïne en de Verenigde Staten. Ierland voert de minimumprijs binnenkort ook in.
In Schotland en Canada zijn probleemdrinkers minder alcohol gaan drinken door de minimumprijs, aldus de onderzoekers. In Schotland en Australië zijn er minder "alcoholgerelateerde ziekenhuisopnames, sterfgevallen, verkeersovertredingen, misdrijven, zorgkosten, productieverliezen en kosten voor inzet van politie en justitie".
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
27 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
1 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
1 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
8 uur geleden