Minimumloon stijgt in meeste landen EU
DUBLIN (ANP) - Het minimumloon stijgt in 2020 in de meeste landen van de Europese Unie. In Polen is het minimumloon met 17 procent het hardst gestegen. Dat meldt Eurofound, een door de EU opgerichte organisatie voor de verbetering van de leef- en werkomstandigheden, in een rapport dat donderdag is gepubliceerd.
In Nederland stijgt het minimumloon dit jaar met twee procent naar 1654 euro per maand. Net als in voorgaande jaren was het bruto minimumloon in Luxemburg het hoogst. In 2020 stijgt het daar met twee procent naar 2142 euro. In Bulgarije is het minimumloon in de EU het laagst met 312 euro per maand.
Eurofound schat in dat 9 procent van de werknemers in de EU het minimumloon verdient. In 2017 was dat nog 10 procent. De organisatie benadrukt dat nog steeds meer vrouwen dan mannen blijven steken op het minimumloon. Van de werknemers die het minimumloon verdienen geeft 70 procent aan dat ze moeilijk rond kunnen komen.
De EU onderstreept het belang van een minimumloon. De inkomensverschillen en armoede onder werkenden zijn door de economische gevolgen van de coronacrisis toegenomen. Een fatsoenlijk inkomen voor alle werkenden in de EU is "essentieel voor het herstel na de crisis" en het heropbouwen van een eerlijke en veerkrachtige economie, aldus het dagelijks EU-bestuur.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Amerikaanse Applied Materials breidt zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit tot ongeveer 20 procent. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten heeft sinds vorig jaar al een belang van 9 procent in Besi en wil de samenwerking tussen de twee bedrijven versterken. Een volledige overname is volgens het bedrijf niet aan de orde. Het aandeel Besi werd bijna 9 procent hoger gezet.
26 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) geeft geen goedkeuring voor de overname van Unox door Zwanenberg. Door de overname zou Zwanenberg vrijwel de enige grote aanbieder worden van rookworsten en kookworsten, waaronder knakworsten, in supermarkten in Nederland, aldus de ACM. Ook zou het concern op het gebied van houdbare soepen een te sterke positie krijgen.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse advies- en ingenieursbureau Arcadis helpt industrieconcern 3M bij het saneren van het met PFAS vervuilde gebied rondom een fabriek in het Belgische Zwijndrecht. Arcadis heeft de opdracht binnengehaald om het hele project te coördineren namens 3M, maakte het bedrijf bekend.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens bezaten eind juni voor 3,2 miljard euro aan bitcoins en andere cryptomunten via Nederlandse aanbieders van cryptodiensten. Dat blijkt uit cijfers die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst publiceert. De waarde van de crypto's is in het tweede kwartaal wel gedaald ten opzichte van het eerste kwartaal.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft eerder dit jaar gesprekken gevoerd met grote investeerders om van de Amsterdamse aandelenbeurs gehaald te worden. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. UMG, dat beroemde artiesten vertegenwoordigt als Taylor Swift, Billie Eilish en Harry Styles, sprak daarbij met investeringsmaatschappijen als Apollo Global Management, TPG en Blackstone.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Applied Materials breidt zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier Besi uit en wil de onderlinge samenwerking tussen de twee bedrijven versterken. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten wijst daarbij op de groeiende rol van de onderneming uit Duiven in energiezuinige rekenkracht voor kunstmatige intelligentie (AI).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland telt opnieuw meer huishoudens met een vermogen van 1 miljoen euro of meer. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Op 1 januari 2025 telde Nederland ruim 574.000 miljonairshuishoudens, ruim 81.000 meer dan een jaar eerder. Dat is een stijging van ruim 23 procent.
3 uur geleden