Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minimumloon in Turkije volgend jaar met 55 procent omhoog

Minimumloon in Turkije volgend jaar met 55 procent omhoog

ISTANBOEL (ANP/BLOOMBERG) - Inwoners van Turkije die het minimumloon verdienen gaan er vanaf volgend jaar flink op vooruit. De Turkse overheid heeft namelijk besloten dat loon met 55 procent te verhogen, aldus president Recep Tayyip Erdogan tijdens een televisietoespraak. Het afgelopen jaar ging het minimumloon ook al omhoog.

Het maandelijkse nettominimumsalaris komt daarmee in 2023 uit op 8500 lira, omgerekend zo’n 427 euro. Volgens de Turkse minister van Arbeid is het minimumloon in Turkije van toepassing op ongeveer een derde van de beroepsbevolking. Met de salarisverhoging wil de Turkse overheid de druk op de bevolking, die te maken heeft met stijgende kosten van levensonderhoud, verlichten.

De aankondiging komt een half jaar voordat er verkiezingen plaatsvinden in Turkije, een land dat kampt met hoge inflatie. In november bedroeg die ruim 84 procent op jaarbasis. De kostencrisis in het land vormt een bedreiging voor de populariteit van Erdogan. Onder zijn druk verlaagde de Turkse centrale bank vanwege de inflatie eerder al de rentetarieven. Die besluiten waren opvallend, omdat juist een renteverhoging in de regel de inflatie afremt.

Aan de renteverlagingen kwam donderdag wel een einde. De centrale bank had al eerder aangekondigd wel klaar te zijn met de renteverlagingen en hield het rentetarief op 9 procent. Met de verlaagde rente wil Erdogan investeringen interessanter maken en zo de economie aanjagen. De lage rente en hoge inflatie zorgden echter ook voor een dalende koers van de lira ten opzichte van de dollar. De import van olie en gas werd daardoor veel duurder voor Turkije, wat de inflatie nog verder aanwakkerde. Erdogan mikt erop dat de groeiende economie uiteindelijk zorgt voor meer rijkdom voor zijn bevolking.

Meer uit Financieel

Rusland verlengt exportverbod op benzine tot eind 2026

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.

14 uur geleden
VodafoneZiggo: niet actief gejaagd op Odido-klanten na hack

AMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.

16 uur geleden
Kleine bedrijven stappen naar rechter VS om nieuwe importtarieven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump wordt geconfronteerd met nieuwe juridische procedures tegen de recentste reeks wereldwijde Amerikaanse importheffingen die deze week zijn ingegaan. Kleine bedrijven hebben twee rechtszaken aangespannen bij de Amerikaanse handelsrechtbank in New York.

19 uur geleden
Nvidia investeert fors in AI-datacenters in Zuid-Korea

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.

20 uur geleden
Verenigde Staten gaan verbod op import Mexicaans vee opheffen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heft binnenkort een verbod op de import van Mexicaans vee op. Het verbod dreef de Amerikaanse rundvleesprijzen afgelopen jaar op tot recordhoogtes, wat de portemonnee van Amerikaanse consumenten raakte en druk zette op de regering-Trump om de kosten te verlagen.

21 uur geleden
Reisplatform Trip.com krijgt Chinese miljoenenboete

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Chinese toezichthouders hebben reisboekingsplatform Trip.com een boete opgelegd van bijna 5,2 miljard yuan, omgerekend ruim 672 miljoen euro. De grootste onlinereisorganisatie van China heeft misbruik gemaakt van zijn dominante marktpositie, stelt markttoezichthouder SAMR na maandenlang onderzoek.

22 uur geleden
Nvidia investeert fors in AI-datacenters in Zuid-Korea

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.

1 dag geleden