Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minderjarigen beroven winkel, agent met hamer op hoofd geslagen

Minderjarigen beroven winkel, agent met hamer op hoofd geslagen

ZAANDAM (ANP) - Twee minderjarigen hebben dinsdagmiddag in Zaandam een overval gepleegd op een elektronicawinkel. Een agent die ingreep werd door een van hen meerdere keren op het hoofd geslagen met een hamer.

Het incident gebeurde iets voor 14.00 uur bij de winkel aan de Gedempte Gracht in de Noord-Hollandse plaats. De jongeren sloegen meerdere vitrines stuk met een hamer en vluchtten met een buit van telefoons.

Politiemensen in burger die vlakbij bezig waren met een oefening zagen de gemaskerde verdachten wegrennen. Een van hen zette de achtervolging in en wist een van de overvallers te achterhalen. Die verzette zich hevig en sloeg de politieman meerdere keren met een hamer op het hoofd. Toch wist de agent de verdachte vast te houden tot zijn collega's hem kwamen helpen.

De geslagen agent moest behandeld worden door een dokter, maar hoefde niet opgenomen te worden in een ziekenhuis. De aangehouden verdachte is een 17-jarige jongen uit Zaandam. De andere verdachte, een 13-jarige jongen uit Amsterdam, werd aangehouden door omstanders. De twee zitten vast in het politiebureau. De winkeleigenaar heeft de gestolen goederen teruggekregen.

Meer uit Binnenland

Trump: ik ga akkoord met geen aanvallen op Iran voor 2 weken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij heeft ingestemd "met het opschorten van de bombardementen en aanvallen op Iran voor een periode van twee weken". Eerder op dinsdag vroeg bemiddelaar Pakistan de Verenigde Staten en Iran om een wapenstilstand van twee weken.

5 uur geleden
Ziekenhuizen: patiëntgegevens veilig na cyberaanval

AMSTERDAM (ANP) - Diverse ziekenhuizen houden de ontwikkelingen rond een cyberaanval op softwareleverancier ChipSoft nauwlettend in de gaten. Ze zijn door expertisecentrum Z-CERT op de hoogte gebracht van de aanval op het bedrijf, dat onder meer een grote speler is in elektronische patiëntendossiers, meldt onder meer ziekenhuis Rijnstate in Arnhem. Ook dat ziekenhuis gebruikt de bewuste software, maar benadrukt dat gegevens daar veilig zijn.

5 uur geleden
Israël akkoord met wapenstilstand van twee weken met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël maakt deel uit van het twee weken durende staakt-het-vuren met Iran, melden de Israëlische staatsomroep Kan en CNN op basis van een hoge functionaris van het Witte Huis.

5 uur geleden
Marcouch: uitspraken Ye geen reden om vergunning te weigeren

ARNHEM (ANP) - De uitspraken die rapper Ye in het verleden heeft gedaan, zijn op zich geen reden om een vergunning te weigeren, "hoe verwerpelijk ook". Dat zegt burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem dinsdag. Ye, ook bekend als Kanye West, treedt op 6 en 8 juni op in stadion GelreDome in de Gelderse hoofdstad.

10 uur geleden
Politie: neerstorten vliegtuigje Middelburg waarschijnlijk bewust

RITTHEM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de piloot van het neergestorte sportvliegtuigje bij Middelburg het voertuig opzettelijk heeft laten neerstorten. Dat meldt een woordvoerder. De piloot is overleden.

12 uur geleden
Selectie PSV op Stadhuisplein voor huldiging

EINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.

13 uur geleden
Nederland krijgt vijfde Patriot-luchtverdedigingsbatterij

VREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.

15 uur geleden