Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minderjarigen beroven winkel, agent met hamer op hoofd geslagen

Minderjarigen beroven winkel, agent met hamer op hoofd geslagen

ZAANDAM (ANP) - Twee minderjarigen hebben dinsdagmiddag in Zaandam een overval gepleegd op een elektronicawinkel. Een agent die ingreep werd door een van hen meerdere keren op het hoofd geslagen met een hamer.

Het incident gebeurde iets voor 14.00 uur bij de winkel aan de Gedempte Gracht in de Noord-Hollandse plaats. De jongeren sloegen meerdere vitrines stuk met een hamer en vluchtten met een buit van telefoons.

Politiemensen in burger die vlakbij bezig waren met een oefening zagen de gemaskerde verdachten wegrennen. Een van hen zette de achtervolging in en wist een van de overvallers te achterhalen. Die verzette zich hevig en sloeg de politieman meerdere keren met een hamer op het hoofd. Toch wist de agent de verdachte vast te houden tot zijn collega's hem kwamen helpen.

De geslagen agent moest behandeld worden door een dokter, maar hoefde niet opgenomen te worden in een ziekenhuis. De aangehouden verdachte is een 17-jarige jongen uit Zaandam. De andere verdachte, een 13-jarige jongen uit Amsterdam, werd aangehouden door omstanders. De twee zitten vast in het politiebureau. De winkeleigenaar heeft de gestolen goederen teruggekregen.

Meer uit Binnenland

Politie: dood twee bankmedewerksters twee afzonderlijke gevallen

NIEUW-VENNEP (ANP) - Er lijkt geen verband te zijn tussen het overlijden van twee vrouwen, in Nieuw-Vennep en in Amsterdam, die beiden bij hetzelfde bedrijf bleken te werken. Twee afzonderlijke rechercheteams onderzoeken de sterfgevallen. Dat meldt de politie. Voor de gewelddadige dood van de vrouw in Nieuw-Vennep is dinsdag iemand opgepakt. In Amsterdam wordt nog onderzocht of de dood van een vrouw aan de Koninginneweg een misdrijf is.

3 minuten geleden
Speciale postzegel markeert 25 jaar homohuwelijk in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Met het luiden van de kerkklokken van De Nieuwe Kerk is in Amsterdam woensdag een speciale postzegel onthuld. Die is ontworpen om te vieren dat 25 jaar geleden het burgerlijk huwelijk in Nederland werd opengesteld voor paren van hetzelfde geslacht, in de volksmond homohuwelijk genoemd. Ons land had daarmee de wereldprimeur.

52 minuten geleden
Rusland zet Nederlandse journalist het land uit

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zet een Nederlandse journalist uit, heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken aangekondigd. De accreditatie van de journalist wordt ingetrokken. Het besluit is volgens woordvoerster Maria Zacharova een reactie op de uitzetting van een correspondent van het Russische staatspersbureau RIA Novosti door Nederland. Om welke journalist het gaat, is nog onduidelijk.

53 minuten geleden
Haagse tunnel nog maanden dicht, gemeente beboet bouwer Strukton

DEN HAAG (ANP) - De Hubertustunnel in Den Haag, een belangrijke route van en naar het centrum van de stad, blijft twee maanden langer dicht. Aannemer Strukton krijgt het werk niet op tijd klaar. Daarom legt de gemeente Den Haag het bedrijf boetes op. Die kunnen oplopen tot ongeveer 2 miljoen euro.

1 uur geleden
Advocaat Koert H. pleit voor vrijspraak in zaak over brand Arnhem

ARNHEM (ANP) - Arnhemmer Koert H. (58), die volgens het Openbaar Ministerie in zijn eentje verantwoordelijk is voor de grote brand in de Arnhemse binnenstad in maart vorig jaar, moet wat zijn advocaat betreft worden vrijgesproken van brandstichting. Volgens raadsman Rogier Stam ontbreekt het objectieve bewijs voor brandstichting.

1 uur geleden
Weduwe slachtoffer moord Rotterdam: man uit het leven gerukt

ROTTERDAM (ANP) - "Het spijt me, mevrouw, ik begrijp uw verhaal." Zo reageerde Sendric S. (25) op de verklaring van de weduwe van de 81-jarige man die hij op 2 januari vorig jaar in Rotterdam-IJsselmonde doodschoot. S. staat terecht op verdenking van drie moorden in de Rotterdamse wijk.

1 uur geleden
Eigenaren Funcaps krijgen in hoger beroep drie jaar cel in België

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee eigenaren van de webshop Funcaps hebben in België in hoger beroep een celstraf gekregen van drie jaar, waarvan de helft voorwaardelijk. Ook zijn boetes opgelegd. Volgens het hof van beroep in Antwerpen voerden de Nederlanders tussen 2019 en 2022 op grote schaal designerdrugs in naar België via hun webshop.

2 uur geleden