Minderjarigen beroven winkel, agent met hamer op hoofd geslagen
ZAANDAM (ANP) - Twee minderjarigen hebben dinsdagmiddag in Zaandam een overval gepleegd op een elektronicawinkel. Een agent die ingreep werd door een van hen meerdere keren op het hoofd geslagen met een hamer.
Het incident gebeurde iets voor 14.00 uur bij de winkel aan de Gedempte Gracht in de Noord-Hollandse plaats. De jongeren sloegen meerdere vitrines stuk met een hamer en vluchtten met een buit van telefoons.
Politiemensen in burger die vlakbij bezig waren met een oefening zagen de gemaskerde verdachten wegrennen. Een van hen zette de achtervolging in en wist een van de overvallers te achterhalen. Die verzette zich hevig en sloeg de politieman meerdere keren met een hamer op het hoofd. Toch wist de agent de verdachte vast te houden tot zijn collega's hem kwamen helpen.
De geslagen agent moest behandeld worden door een dokter, maar hoefde niet opgenomen te worden in een ziekenhuis. De aangehouden verdachte is een 17-jarige jongen uit Zaandam. De andere verdachte, een 13-jarige jongen uit Amsterdam, werd aangehouden door omstanders. De twee zitten vast in het politiebureau. De winkeleigenaar heeft de gestolen goederen teruggekregen.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.
3 uur geledenBEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.
15 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
1 dag geleden