Minderjarigen beroven winkel, agent met hamer op hoofd geslagen
ZAANDAM (ANP) - Twee minderjarigen hebben dinsdagmiddag in Zaandam een overval gepleegd op een elektronicawinkel. Een agent die ingreep werd door een van hen meerdere keren op het hoofd geslagen met een hamer.
Het incident gebeurde iets voor 14.00 uur bij de winkel aan de Gedempte Gracht in de Noord-Hollandse plaats. De jongeren sloegen meerdere vitrines stuk met een hamer en vluchtten met een buit van telefoons.
Politiemensen in burger die vlakbij bezig waren met een oefening zagen de gemaskerde verdachten wegrennen. Een van hen zette de achtervolging in en wist een van de overvallers te achterhalen. Die verzette zich hevig en sloeg de politieman meerdere keren met een hamer op het hoofd. Toch wist de agent de verdachte vast te houden tot zijn collega's hem kwamen helpen.
De geslagen agent moest behandeld worden door een dokter, maar hoefde niet opgenomen te worden in een ziekenhuis. De aangehouden verdachte is een 17-jarige jongen uit Zaandam. De andere verdachte, een 13-jarige jongen uit Amsterdam, werd aangehouden door omstanders. De twee zitten vast in het politiebureau. De winkeleigenaar heeft de gestolen goederen teruggekregen.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
14 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
15 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
15 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
15 uur geleden