Minderjarige verdachten flatbrand komen vrij
ARNHEM (ANP) - De twee jongens van 12 en 13 jaar die worden verdacht van betrokkenheid bij de fatale flatbrand in Arnhem, komen op vrije voeten. De rechter-commissaris van de rechtbank Gelderland oordeelde dat - hoewel er voldoende ernstige bezwaren zijn voor de betrokkenheid van de jongens - ze "op grond van de persoonlijke omstandigheden, ondanks de maatschappelijke onrust" niet langer in de cel hoeven te blijven.
Ze moeten zich wel aan een aantal voorwaarden houden, de jeugdreclassering is daarbij betrokken.
De beide verdachten wonen zelf ook in de flat aan het Gelderseplein. De ouders van de jongste verdachte hebben ervoor gekozen om voorlopig elders te verblijven, zegt Ray Bergwerf Bok, de advocaat van de 12-jarige verdachte. Volgens hem heeft zijn cliënt het heel moeilijk. Advocaat Jan Schouwenaar, die de 13-jarige verdachte bijstaat, zegt niets over zijn "heel jonge cliënt."
De brand in de flat aan het Gelderseplein is ontstaan door vuurwerk. Een bankstel in de hal vatte vlam, nadat daar vuurwerk op was gelegd.
Een 39-jarige man en zijn 4-jarige zoontje kwamen om het leven, de 36-jarige moeder en een 8-jarig dochtertje raakten zwaargewond. Zij zijn niet langer in levensgevaar. Het gezin uit Arnhem was op bezoek in de flat en stond in de lift toen de brand uitbrak en de stroom uitviel. Het vuur ontstond na middernacht in de entree van het flatgebouw.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
1 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh omgezet naar een levenslange celstraf in Nederland. Singh kreeg in 1986 in de Verenigde Staten, waar hij destijds woonde, 56 jaar tot levenslang voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat tbs'er Malek F. (39) volledig ontoerekeningsvatbaar was toen hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt in de Groningse Mesdagkliniek neerstak. De officier van justitie heeft de rechtbank daarom gevraagd de verdachte te ontslaan van rechtsvervolging en om voortzetting van de eerder opgelegde tbs-maatregel.
4 uur geleden