Minderjarige onder aangehouden personen in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Van de twee verdachten die zaterdagavond werden aangehouden na een explosie in Rotterdam is er een minderjarig. Het gaat om een 14-jarige jongen, meldt de politie zondag. De andere verdachte is een 21-jarige man. Beide verdachten komen uit Ridderkerk.
De twee werden aangehouden na een explosie die rond 22.30 uur plaatsvond bij een woning aan de Buffelstraat in Kralingseveer. De bewoners waren thuis tijdens de explosie, maar niemand raakte gewond. De gevel van de woning is "zwartgeblakerd", liet de politie zaterdag al weten.
De twee verdachten waren na de explosie weggereden in een auto, maar deze werd al snel gelokaliseerd aan de Abram van Rijckevorselweg. Daar konden de twee inzittenden worden aangehouden.
De auto is in beslag genomen voor onderzoek. De politie onderzoekt wat er precies is gebeurd.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
32 minuten geledenVUGHT (ANP) - Binnen de gevangenis in Vught is vrijdagmiddag een incident gaande. Daarom zijn veel agenten ingezet rond het gebouw. Het is nog niet duidelijk wat er precies aan de hand is. Het is ook niet bekend of het incident is gebeurd in de zwaar beveiligde EBI of bij de reguliere gevangenis.
56 minuten geledenATHENE (ANP/REUTERS) - De Griekse rechtszaak tegen onder anderen de Nederlander Pieter Wittenberg gaat in januari verder. Dit laat de organisatie Human Power weten, die informatie deelt over de rechtsgang van Wittenberg en andere hulpverleners die worden verdacht van spionage, mensensmokkel en lidmaatschap van een criminele organisatie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Twee medewerkers van het Erasmus MC zijn op staande voet ontslagen omdat zij ongeoorloofd patiëntendossiers hebben ingekeken. Dat meldt het ziekenhuis. Drie andere medewerkers hebben ook ten onrechte patiëntgegevens bekeken, maar werden niet ontslagen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.
2 uur geleden