Minderjarige jongens opgepakt voor straatroof en mishandeling
DONGEN (ANP) - De politie in Noord-Brabant heeft in de afgelopen dagen vier minderjarige verdachten van verschillende misdrijven opgepakt. Het gaat om twee straatroven in Dongen waarbij iemand in het water is gegooid, een mishandeling en vernielingen. De jongens zijn 15 jaar en jonger. Een van hen komt uit Breda, een uit Oosterhout en twee uit Tilburg.
De zaak kwam deze week aan het rollen toen een 15-jarige jongen fietste op de Kanaaldijk Zuid in Dongen. Hij werd door drie jongens gedwongen te stoppen. Ze bedreigden hem, mishandelden hem en gingen er uiteindelijk met zijn oortjes vandoor. De politie wist het drietal aan te houden. Afgelopen woensdag werd een vierde verdachte opgepakt.
Eerder werd een vrouw die ook op die Kanaaldijk Zuid fietste van haar fiets getrapt, waarbij ze gewond raakte. "Een ander incident waar enkele jongens uit de groep van verdacht worden is een laffe beroving van een 69-jarige man uit Tilburg", aldus de politie. Hij zat te vissen langs het Wilhelminakanaal en werd hard geduwd zodat hij in het water viel. Toen hij weer boven kwam zag hij dat iemand er met zijn elektrische fiets vandoor ging.
Meer uit Binnenland
VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
2 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
8 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
13 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
13 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
14 uur geleden