Minderjarige beroofd en mishandeld door jonge mannen in Purmerend
PURMEREND (ANP) - Een minderjarige is zaterdagavond beroofd, bedreigd en mishandeld in Purmerend, meldt de politie zondag. Het 17-jarige slachtoffer werd naar de grond gewerkt en geschopt door zijn belagers.
De verdachten zijn jonge mannen. Naar schatting is een tussen de 20 en 25 jaar oud, eentje 18 en de derde mogelijk een minderjarige. Zijn leeftijd wordt geschat op tussen de 16 en 18 jaar oud.
Het incident gebeurde zaterdagavond laat op de Churchillaan bij het station van de Noord-Hollandse plaats. Toen de drie dreigend op de jongen afkwamen rende hij eerst snel weg in de richting van de Gorslaan. Maar later trof hij hen weer, dit keer op een zwarte scooter. Ze probeerden de jongen ermee aan te rijden en pleegden het geweld. Erna werden zijn persoonlijke bezittingen afgenomen. Toen de jongen opstond, werd hij nog bedreigd door de drie, die zich erna uit de voeten maakten.
De politie, die omstreeks 23.30 uur melding kreeg van het incident, zoekt getuigen en camerabeelden.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.
5 minuten geledenALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Saudi-Arabië aangescherpt naar oranje. Iran heeft het land meermaals bestookt met raketten en drones, nadat het zelf werd aangevallen door de Verenigde Staten en Israël.
1 uur geledenDOHA (ANP) - De Nederlandse ambassades in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben Nederlanders opgeroepen om binnen te blijven en de aanwijzingen van de lokale autoriteiten op te volgen. Iran bestookt de landen met raketten en drones, nadat de Verenigde Staten en Israël de aanval hadden geopend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales zijn sinds afgelopen weekend honderden meldingen binnengekomen naar aanleiding van de onrust in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om meldingen van Nederlanders die zijn gestrand in het gebied.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 66-jarige invalkracht op een kinderdagverblijf in Amsterdam wordt ervan verdacht twee kinderen onzedelijk te hebben betast. Daarnaast vervolgt het Openbaar Ministerie de verdachte uit Almere voor het maken van kinderporno waarbij nog twee andere kinderen betrokken zijn.
3 uur geleden