Minderjarige aangehouden om bedreiging scholen Leeuwarden
LEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft woensdagavond een minderjarige aangehouden nadat er op sociale media een bericht rond was gegaan dat er op verschillende scholen in Leeuwarden zou worden geschoten. Naar aanleiding van dat bericht, onderzocht de politie de herkomst ervan, waarna een verdachte is aangehouden. De persoon wordt verhoord.
De afgelopen dagen circuleerden er op sociale media meer bedreigingen richting scholen in verschillende delen van het land. Zo zei de politie woensdag onderzoek te doen naar bedreigingen aan het adres van een middelbare school in het Utrechtse IJsselstein. Eerder op de dag was al een minderjarig meisje aangehouden om bedreigingen richting scholen in Lelystad.
Ook scholen in Den Bosch, Almere en Breda kregen te maken met onlinebedreigingen. De politie houdt rekening met copycatgedrag, waarbij mensen elkaar nadoen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Afghaanse vrouwen en meisjes die zich als asielzoeker melden in Nederland, maken meer kans om hier te mogen blijven. Door een besluit van asielminister Bart van den Brink komen zij "in verreweg de meeste gevallen" in aanmerking voor een verblijfsvergunning, meldt zijn ministerie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven slaan tot nu toe "nauwelijks" gas op voor de komende winter. Dat schrijft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Staatsbedrijf EBN is op verzoek van de minister begonnen met bijvullen, maar dat kan de prijzen voor consumenten en ondernemers opdrijven, waarschuwt zij.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 een bestuursjaar volgen, dus ook minderjarigen. Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) donderdag tijdens een debat. Zo'n bestuursjaar is al mogelijk voor alle studenten aan een hogeschool of universiteit.
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Raisa Blommestijn is in hoger beroep veroordeeld tot een taakstraf van dertig uur waarvan tien uur voorwaardelijk voor beledigende uitlatingen op X in mei 2023. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) gebruikte de term "negroïde primaten" bij een video waarop geweld te zien was.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een werkstraf van 180 uur, een maand voorwaardelijke celstraf en een rijontzegging van twaalf maanden geëist tegen het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) wegens het aanrijden van een actievoerster bij het provinciehuis in Haarlem. Ze protesteerde op 3 maart vorig jaar met Extinction Rebellion (XR) tegen de vervuilende fabrieken van Tata Steel, voor de ingang van de parkeergarage.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die donderdagmiddag is aangehouden na een verdachte situatie in het stadhuis in Den Haag zei dat hij een bom bij zich had. Dat meldt de politie. Het gaat om een 28-jarige Hagenaar. Er zijn geen explosieven bij hem aangetroffen.
7 uur geleden