
Minder woningen te bezichtigen op Open Huizen Dag
UTRECHT (ANP) - Huizenzoekers kunnen zaterdag minder woningen bekijken tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Volgens huizenplatform Funda doen ruim 6100 koophuizen mee. Tijdens de laatste editie in oktober waren dat er nog ongeveer 6500.
Een woordvoerder van NVM noemt het aantal deelnemende huizen "bescheiden", omdat het er voorgaande jaren vaak meer waren. "Het tekent de woningmarkt. Er is relatief weinig aanbod en de verkooptijd van huizen ligt nog steeds bijzonder laag." Gemiddeld wordt een huis binnen een maand verkocht. Volgens de woordvoerder doet één op de zeven te koop staande huizen mee.
De vorige keer trok de Open Huizen Dag 39.000 bezoekers. Hoeveel bezoekers zaterdag worden verwacht is volgens de zegsman moeilijk in te schatten omdat mensen zonder afspraak kunnen komen. Het weer heeft er ook invloed op. "Het ziet er gunstig uit, volgens mij wordt het een frisse lentedag met mooi weer", zegt hij over de weersvoorspelling. De Open Huizen Dag duurt van 11.00 tot 15.00 uur.
Door onder meer het krappe aanbod stijgen de huizenprijzen al een tijd hard. NVM meldde in januari dat de prijzen in het laatste kwartaal van vorig jaar met 11,5 procent waren gestegen vergeleken met een jaar eerder. Daarmee bereikten de prijzen een nieuw record van gemiddeld ruim 483.000 euro.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - PostNL stopt vanaf zaterdag tijdelijk met het versturen van pakketten naar de Verenigde Staten in verband met nieuwe Amerikaanse regels. Dat bevestigt een woordvoerder van het postbedrijf na berichtgeving van BNR. Het blijft nog wel mogelijk om brieven te sturen naar het land.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP/BELGA/AFP) - Bierbrouwers betreuren de Amerikaanse importheffingen van 15 procent. "We vinden het jammer, zeker ook voor de Amerikaanse bierdrinker, dat het niet gelukt is nu al afspraken te maken om bier onder een nultarief te brengen", heeft directeur Meint Waterlander van brancheorganisatie Nederlandse Brouwers laten weten.
44 minuten geledenOTTAWA (ANP/AFP/RTR) - Canada schrapt per 1 september alle importheffingen op Amerikaanse goederen die vallen onder het huidige Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag. Dat heeft de Canadese premier Mark Carney vrijdag aangekondigd, nadat verschillende media hierover al hadden bericht.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag overwegend positief de handel uitgegaan. Beleggers reageerden enthousiast op uitspraken van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell en kauwden nog na op de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie op donderdag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een van de nieuwe eigenaren van schoenenmerk Van Lier, ondernemer Nick de Ronde Bresser, is van plan het bedrijf voort te zetten met een "lichtere" opzet. Dat betekent dat er waarschijnlijk geen eigen fysieke winkels komen en de distributie wordt uitbesteed aan een externe partij. De Ronde Bresser richtte dertien jaar geleden het schoenenmerk MIPACHA op en krijgt ook de dagelijkse leiding over Van Lier.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - OnlyFans heeft zijn eigenaar Leonid Radvinsky 701 miljoen dollar aan dividend uitgekeerd. Daarmee verdient de Oekraïens-Amerikaanse ondernemer opnieuw flink aan het steeds populairder wordende socialemediaplatform met content voor volwassenen.
2 uur geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada gaat veel tegenheffingen afschaffen op Amerikaanse producten die vallen onder het huidige Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met deze zet hoopt Canada de spanningen met het Witte Huis te verminderen.
2 uur geleden