Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Minder welvarende EU-landen blijven achter met elektrische auto'

'Minder welvarende EU-landen blijven achter met elektrische auto'

BRUSSEL (ANP) - Het aantal elektrische en plug-inhybride auto's in de Europese Unie hangt sterk samen met hoe welvarend een land is. Dat stelt branchevereniging voor de autosector ACEA op basis van eigen onderzoek. Dat geeft volgens de branche aan dat de betaalbaarheid van elektrische auto's nog een belangrijke factor is waaraan gewerkt moet worden voor heel Europa elektrisch kan rijden.

De landen waar het marktaandeel van geheel of gedeeltelijk elektrisch aangedreven voertuigen boven de 15 procent ligt, zijn landen in Noordwest-Europa. In die landen is het bruto binnenlands product (bbp) per hoofd van de bevolking, een maatstaf voor de gemiddelde welvaart in een land, boven de 40.000 euro. De vijf landen met het laagste marktaandeel hebben juist een bbp per hoofd van de bevolking van onder de 24.000 euro.

In Nederland heeft een kwart van de auto's een stekker volgens de cijfers van ACEA. Alleen Zweden heeft een hoger marktaandeel. In Cyprus is 0,5 procent van de auto's tenminste deels elektrisch aangedreven en daarmee is het Zuid-Europese land de hekkensluiter. Litouwen volgt met 1,1 procent.

De grens tussen de twee gebieden ligt tussen Noordwest-Europa en de rest van de EU. Diezelfde grens valt te trekken als gekeken wordt naar de verdeling van laadpalen door Europa met een kleine groep landen waar het grootste deel van de laadpalen staan.

ACEA roept de Europese Commissie op om te zorgen dat alle EU-burgers over kunnen stappen op schonere auto's. Daarom moet de verkoop van elektrische voertuigen en de infrastructuur die daarvoor nodig is worden ondersteund.

Meer uit Financieel

Duizenden boeren in Brussel verwacht voor demonstratie EU-top

BRUSSEL (ANP) - Naar verwachting komen duizenden boeren donderdag naar Brussel om te demonstreren tijdens de EU-top. De EU-leiders zullen onder meer de meerjarenbegroting (2028-2034) bespreken, waarin ook het landbouwbudget staat. De landbouwsector is niet tevreden met het huidige voorstel voor het landbouwbudget.

22 minuten geleden
Vuurwerkbranche stevent af op 20 procent meer verkoop dit jaar

DEN HAAG (ANP) - Vuurwerkverkopers hebben de afgelopen weken al goede zaken gedaan. Als dit enigszins doorzet, kan het zomaar zijn dat de branche "richting de 20 procent" meer gaat verkopen dan vorig jaar. Dat is de inschatting van belangenorganisatie Pyrotechniek Nederland. De voorzitter houdt wel een slag om de arm. "Allerlei factoren spelen daarin mee, zoals het weer en de situatie in de wereld", zegt voorzitter Leo Groeneveld.

1 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI investeert in uitbreiding in Almere

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI investeert in een uitbreiding van zijn activiteiten in Almere, waar het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Volgens ASMI zal de uitbreiding in Nederland de toekomstige groei van de onderneming ondersteunen.

2 uur geleden
Aandelen Oracle omlaag na nieuws over afketsen datacenterdeal

NEW YORK (ANP) - Aandelen van softwareconcern Oracle zijn woensdag in waarde gedaald op de beurs in New York. Volgens zakenkrant Financial Times trekt een samenwerkingspartner zich terug uit de financiering van de bouw van een groot datacenter in Michigan voor Oracle. Eerder namen bij beleggers de zorgen al toe over de hoge kosten die Oracle maakt voor zijn groeiambities op het gebied van kunstmatige intelligentie.

2 uur geleden
Ondernemingskamer beslist voor jaareinde over bestuurscrisis FNV

AMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer beslist nog voor het einde van het jaar of Lodewijk Asscher en Ton Heerts verder kunnen gaan met hun hervormingen bij vakbond FNV. Tijdens een zitting op woensdag bleek er nog geen overeenstemming tussen de twee tijdelijke toezichthouders en het ledenparlement van de grootste bond van Nederland. Daarom zien de rechters bij het gerechtshof in Amsterdam zich genoodzaakt zelf een knoop door te hakken.

2 uur geleden
Warner Bros. wil dat aandeelhouders bod van Paramount afwijzen

NEW YORK (ANP) - Het bestuur van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery wil dat het laatste overnamebod van branchegenoot Paramount Skydance wordt afgewezen. Het concern heeft woensdag een brief gepubliceerd waarin het bestuur aandeelhouders aanraadt niet akkoord te gaan met het voorstel van Paramount van 108,4 miljard dollar (92,6 miljard euro).

4 uur geleden
Omstreden afhandelaar Skytanking vertrekt van Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - De omstreden grondafhandelaar Skytanking vertrekt van Eindhoven Airport. Branchegenoot Viggo neemt de activiteiten van het bedrijf op de Brabantse luchthaven over, meldt dat bedrijf. Skytanking verzorgde sinds vorig jaar zaken als de bagageafhandeling voor budgetmaatschappij Ryanair in Eindhoven, maar personeelstekorten leidden tot problemen.

4 uur geleden