Minder vraag naar busreizen door coronavirus
DEN HAAG (ANP) - Meerdere busreisorganisaties kampen met veel minder boekingen vanwege het nieuwe coronavirus. Onder meer Bolderman, TUI en Oad merken dat consumenten terughoudend zijn met het boeken van busreizen.
Bolderman Excursiereizen zegt dat het bedrijf de helft minder aan boekingen heeft dan normaal in deze tijd van het jaar. "Gelukkig hebben we de laatste tijd goede resultaten geboekt en hebben we wel wat vlees op de botten." Volgens de woordvoerder had Bolderman ongeveer twintig reizen tot mei naar Italiƫ gepland. Die worden omgeboekt of kosteloos geannuleerd.
"Wij hebben in de gaten dat klanten voor busreizen, dat zijn met name ouderen, een afwachtende houding aannemen", zegt een woordvoerder van Oad. Het aantal boekingen voor busreizen ligt er 30 procent lager dan in vergelijkbare periodes in andere jaren. Het aantal omboekingen en kosteloze annuleringen valt volgens hem nog mee omdat er voor deze tijd van het jaar relatief weinig reizen op de planning staan.
Een woordvoerder van TUI, waar ook Kras Reizen onder valt, kan geen exacte getallen noemen van het aantal boekingen en annuleringen maar zegt wel dat consumenten terughoudend zijn met het boeken van busreizen. "De boekingen vallen echter nog niet stil", vertelt zij.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn maandag flink hoger geƫindigd. Vooral technologieaandelen zaten in de lift aan de start van de nieuwe maand, terwijl de olieprijs daalde. Dat gebeurde nadat president Donald Trump afzag van geplande aanvallen op Iran.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 25 Amerikaanse staten onder democratisch bestuur heeft maandag een rechtszaak aangespannen tegen de regering van president Donald Trump. De staten verzetten zich tegen de nieuwste importheffingen die Trump heeft ingesteld voor zestig handelspartners.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat grote oliemaatschappijen te veel winst maken door de hoge olieprijzen als gevolg van het tekort aan ruwe olie dat is ontstaan door de Iranoorlog.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Apple is opnieuw naar de rechter gestapt vanwege een plan van de Britse regering om toegang te krijgen tot versleutelde gegevens van gebruikers, meldt de Financial Times maandag.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen zijn maandag met duidelijke winsten gesloten door de gedaalde olieprijzen. Aanleiding hiervoor is de hoop op nieuwe onderhandelingen in het Midden-Oosten. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump gaan de onderhandelingen met Iran over een nieuw staakt-het-vuren maandag van start, nadat hij afgelopen weekend besloot af te zien van nieuwe aanvallen op Iran om zo te proberen tot een akkoord te komen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De suikerbietenteelt in Nederland krijgt te maken met een "serieuze opbrengstenderving" als gevolg van de droogte en hitte. Dat zegt Evelien Drenth, sectorspecialist akkerbouw bij LTO Nederland.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon is voor het eerst meer waard dan 3 biljoen dollar. Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern won maandag na de opening van Wall Street ruim 5 procent. Het is het vijfde bedrijf ooit dat zoveel waard is.
10 uur geleden