Minder vraag naar busreizen door coronavirus
DEN HAAG (ANP) - Meerdere busreisorganisaties kampen met veel minder boekingen vanwege het nieuwe coronavirus. Onder meer Bolderman, TUI en Oad merken dat consumenten terughoudend zijn met het boeken van busreizen.
Bolderman Excursiereizen zegt dat het bedrijf de helft minder aan boekingen heeft dan normaal in deze tijd van het jaar. "Gelukkig hebben we de laatste tijd goede resultaten geboekt en hebben we wel wat vlees op de botten." Volgens de woordvoerder had Bolderman ongeveer twintig reizen tot mei naar Italië gepland. Die worden omgeboekt of kosteloos geannuleerd.
"Wij hebben in de gaten dat klanten voor busreizen, dat zijn met name ouderen, een afwachtende houding aannemen", zegt een woordvoerder van Oad. Het aantal boekingen voor busreizen ligt er 30 procent lager dan in vergelijkbare periodes in andere jaren. Het aantal omboekingen en kosteloze annuleringen valt volgens hem nog mee omdat er voor deze tijd van het jaar relatief weinig reizen op de planning staan.
Een woordvoerder van TUI, waar ook Kras Reizen onder valt, kan geen exacte getallen noemen van het aantal boekingen en annuleringen maar zegt wel dat consumenten terughoudend zijn met het boeken van busreizen. "De boekingen vallen echter nog niet stil", vertelt zij.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven hoorden dinsdag bij de verliezers op de Amsterdamse aandelenbeurs. Besi, ASMI en ASML zakten tot 4,9 procent. De AEX-index op het Damrak sloot lager, na een kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers waren vooral in afwachting van details van de deal die de Verenigde Staten met Iran hebben gesloten.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van drogisterijketens als Etos en Kruidvat dreigen te gaan staken, meldt vakbond FNV Handel. De vakbond is niet tevreden met het loonbod van de werkgevers voor een nieuwe cao en wil dat het plan van de bedrijven om de zondagstoeslag te halveren wordt geschrapt.
17 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De marktwaarde van SpaceX is kort gestegen boven die van techconcern Microsoft. Daarmee bevindt het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk zich in een nek-aan-nekrace met andere waardevolle bedrijven, nadat het eerder op de dag boven de marktwaarde van Amazon steeg.
52 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX heeft Amazon ingehaald als het op vier na meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Een aandeel in het ruimtevaartbedrijf ging vlak na de opening van Wall Street ruim 10 procent omhoog, waardoor de marktwaarde van het bedrijf van Elon Musk steeg tot 2,8 biljoen dollar. Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern heeft een marktwaarde van bijna 2,7 biljoen dollar.
1 uur geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP/RTR/AFP) - Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten binnenkort weer sancties kunnen opleggen op Russische olie. Die uitspraak deed de Amerikaanse president dinsdag tijdens de G7-top in Frankrijk. Washington had eerder een tijdelijke ontheffing van sancties voor Russische olieladingen die al op zee waren verleend en vervolgens verlengd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag voorzichtig begonnen, na de sterke opmars een dag eerder. Het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran bleef zorgen voor optimisme. Het gebrek aan details van het akkoord, dat naar verwachting vrijdag wordt ondertekend, zorgde wel voor enige terughoudendheid.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX koopt in een aandelendeal van 60 miljard dollar het bedrijf Cursor, dat actief is met de ontwikkeling van AI-hulpmiddelen voor programmeren. In april werd al bekend dat SpaceX die start-up wilde overnemen. Het ruimtevaart- en AI-bedrijf van Elon Musk ging afgelopen vrijdag naar de beurs in New York.
4 uur geleden