
Minder vraag naar busreizen door coronavirus
DEN HAAG (ANP) - Meerdere busreisorganisaties kampen met veel minder boekingen vanwege het nieuwe coronavirus. Onder meer Bolderman, TUI en Oad merken dat consumenten terughoudend zijn met het boeken van busreizen.
Bolderman Excursiereizen zegt dat het bedrijf de helft minder aan boekingen heeft dan normaal in deze tijd van het jaar. "Gelukkig hebben we de laatste tijd goede resultaten geboekt en hebben we wel wat vlees op de botten." Volgens de woordvoerder had Bolderman ongeveer twintig reizen tot mei naar Italië gepland. Die worden omgeboekt of kosteloos geannuleerd.
"Wij hebben in de gaten dat klanten voor busreizen, dat zijn met name ouderen, een afwachtende houding aannemen", zegt een woordvoerder van Oad. Het aantal boekingen voor busreizen ligt er 30 procent lager dan in vergelijkbare periodes in andere jaren. Het aantal omboekingen en kosteloze annuleringen valt volgens hem nog mee omdat er voor deze tijd van het jaar relatief weinig reizen op de planning staan.
Een woordvoerder van TUI, waar ook Kras Reizen onder valt, kan geen exacte getallen noemen van het aantal boekingen en annuleringen maar zegt wel dat consumenten terughoudend zijn met het boeken van busreizen. "De boekingen vallen echter nog niet stil", vertelt zij.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse centralebankpresident François Villeroy de Galhau heeft het vrijdag opgenomen voor de Amerikaanse centralebankvoorzitter Jerome Powell na een felle aanval van president Donald Trump op Powell donderdag. Volgens Villeroy doet Powell als president van de Federal Reserve uitstekend werk.
14 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Een groot offshore windproject in de Verenigde Staten is stilgelegd door de Amerikaanse regering en dat raakt het Nederlandse bedrijf Sif. Sif maakt de funderingen voor die windmolens op zee. Het Noorse energieconcern Equinor is de hoofdaannemer van het project Empire Wind dat ligt voor de kust van de staat New York.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Indonesië gaat meer olie en gas importeren uit de Verenigde Staten om zo een deal te kunnen sluiten met Washington over de hoge importheffingen van president Donald Trump. Dat heeft de Indonesische minister van Economische Zaken Airlangga Hartarto gezegd bij een bezoek aan Washington voor gesprekken over een handelsdeal. Hij zei ook dat die gesprekken binnen zestig dagen afgerond kunnen worden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Starters op de woningmarkt krijgen steeds vaker geld van hun ouders om de aankoop van hun huis te financieren. Dit blijkt volgens ING uit recente onderzoekscijfers. Deskundigen van de bank waarschuwen vrijdag in een eigen analyse dat die schenkingen de huizenprijzen opdrijven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft contact gezocht met de Verenigde Staten voor het sluiten van een handelsdeal. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump. Hij stelde ook dat een deal met China binnen drie tot vier weken bereikt zou kunnen worden en dat hij de importheffingen tegen China kan gaan verlagen. De VS hebben een heffing van 145 procent voor de meeste Chinese goederen.
3 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix heeft in de eerste drie maanden van het jaar de winst met bijna een kwart opgevoerd in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. De streamingdienst, die onder andere met de serie Adolescence een grote hit heeft, profiteerde daarbij van de aanwas van nieuwe abonnees en hogere prijzen voor zijn diensten.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York zijn donderdag geschrokken van het kwartaalbericht van zorgverzekeraar UnitedHealth Group. Aandelen van het bedrijf werden ruim een vijfde minder waard. Het zorgconcern trok zijn verwachtingen voor de rest van het jaar in omdat de zorgkosten veel harder opliepen dan eerder geraamd. UnitedHealth stelde daardoor zijn winstverwachting voor het hele boekjaar naar beneden bij, iets wat het bedrijf in ruim tien jaar niet heeft gedaan.
13 uur geleden