Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder vluchten op Groot-Brittannië door lockdown

Minder vluchten op Groot-Brittannië door lockdown

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Een aantal luchtvaartmaatschappijen heeft het aantal geplande vluchten naar het Verenigd Koninkrijk verder verkleind. Reden daarvoor is de nieuwe lockdown in het land. Maar luchtvaartmaatschappijen houden ook rekening met meer inreisverboden voor Britten in andere landen vanwege de nieuwste variant van het coronavirus die in het land is ontdekt.

Prijsvechter easyJet besloot bijvoorbeeld voorrang te geven aan volgens de maatschappij essentiële verbindingen tussen Britse steden en een klein aantal internationale bestemmingen. Reisorganisator TUI heeft alle pakketreizen die tot en met half februari zijn verkocht geannuleerd. British Airways laat weten "cruciale verbindingen" open te houden.

Het verkleinen van het aantal vluchten komt bovenop de toch al beperkte dienstregelingen van luchtvaartmaatschappijen. EasyJet had voor komende week al een derde minder vluchten ingepland en Ryanair zelfs twee derde minder.

De Britse premier Boris Johnson kondigde maandagavond een nieuwe lockdown in Engeland aan vanwege het hoge aantal besmettingen van het coronavirus. Schotland was Engeland eerder op de dag al voorgegaan en ook Wales en Noord-Ierland gaven aan op verdere maatregelen te zinnen.

Meer uit Financieel

Ook brillenketen Ace & Tate geraakt door datalek partnerbedrijf

AMSTERDAM (ANP) - Ook brillenketen Ace & Tate heeft last van een datalek bij een logistieke partner, meldt het bedrijf in een e-mail aan mogelijk getroffen klanten. Eerder deze week kregen Bol, de Bijenkorf, ING en Ajax ook al te maken met een beveiligingsincident bij een logistieke partner.

16 minuten geleden
Chinese export blijft sterk groeien dankzij AI-boom

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export en import zijn in juli opnieuw sterk gegroeid. De op een na grootste economie ter wereld blijft profiteren van de wereldwijde investeringsgolf in kunstmatige intelligentie (AI), die zorgt voor een grote vraag naar Chinese computers en andere technologieproducten.

2 uur geleden
Rechter legt Meta miljoenenboete op om schade aan kinderen

SANTA FE (ANP) - Meta moet in de Amerikaanse staat New Mexico 567 miljoen dollar (ongeveer 492 miljoen euro) betalen en zijn platformen Facebook en Instagram veiliger maken voor jonge gebruikers. Het bedrag komt bovenop een eerder opgelegde schadevergoeding van 375 miljoen dollar.

3 uur geleden
Wall Street sluit lager, Sandisk en Western Digital bij dalers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De chipbedrijven Sandisk en Western Digital stonden bij de verliezers op Wall Street in navolging van de publicatie van kwartaalcijfers. De olieprijzen gingen juist omhoog. Beleggers keken ook uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport van de overheid dat vrijdag naar buiten komt.

9 uur geleden
Amerikaanse import Saudische olie gezakt naar nul vaten in juli

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De import van olie uit Saudi-Arabië door de Verenigde Staten is in de maand juli gedaald naar nul vaten door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz, aldus persbureau Bloomberg na cijfers van het Amerikaanse energieministerie. Het is volgens Bloomberg voor het eerst sinds 1985 dat over een volledige maand geen enkel vat Saudische olie is geïmporteerd in de VS.

10 uur geleden
FNV bezorgd om werknemers na uitstel van betaling Babboe-moeder

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV zegt zich grote zorgen te maken over het uitstel van betaling van Accell, het moederbedrijf van fietsmerken als Babboe en Batavus. Woensdag meldde de internationale fietsfabrikant met hoofdkantoor in Amsterdam dat het uitstel is verleend aan zijn Nederlandse entiteiten. Dit brengt voor de 234 werknemers in Nederland grote onzekerheid met zich mee over hun baan, inkomen en toekomst, aldus de grootste vakbond van Nederland.

13 uur geleden
Plusje voor AEX-index, SBM Offshore fors hoger na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een plusje gesloten. Bij de bedrijven in de hoofdgraadmeter was de maritieme oliedienstverlener SBM Offshore een sterke stijger na goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.

14 uur geleden