Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder vertrouwen Duitse consumenten in economie

Minder vertrouwen Duitse consumenten in economie

NEURENBERG (ANP) - Het vertrouwen van Duitse consumenten in de economie is voor komende maand verder afgenomen. Door de tweede coronagolf en bijbehorende lockdown zijn Duitsers zelfs negatiever geworden dan verwacht. Ook de afgelopen maanden was het vertrouwen van consumenten in de Duitse economie al negatief.

De index van marktonderzoeker GfK die het vertrouwen van consumenten in Europa's grootste economie weergeeft, noteert een stand van min 6,7. Dat is aanzienlijk hoger dan de min 4,9 waar economen in doorsnee rekening mee hielden. Voor de maand november stond de graadmeter van GfK op een herziene stand van min 3,2.

De graadmeter wordt gebaseerd op onderzoek onder circa 2000 respondenten. Zij worden altijd gevraagd hun vertrouwen over de volgende maand uit te spreken. Al sinds mei zijn Duitse consumenten negatief gestemd, al werd in augustus met een stand van min 0,2 bijna een positieve stemming bereikt. Sindsdien neemt het vertrouwen weer verder af.

Ook het Franse consumentenvertrouwen daalde, zo bleek uit een meting van statistiekbureau Insee over november. De Franse consument was in maart voor het laatst positief over de economie.

Meer uit Financieel

Europese lening van 150 miljoen euro voor bodemonderzoeker Fugro

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ontvangt een lening van 150 miljoen euro van de Europese Investeringsbank (EIB). Fugro kan met het geld onbemande oppervlaktevaartuigen, die de zeebodem in kaart brengen, financieren.

23 minuten geleden
ASML wil niet de bottleneck in chipketen worden, zegt Dassen

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML werkt er hard aan om niet de bottleneck te worden in de wereldwijde chipketen. Dat heeft financieel topman Roger Dassen gezegd in een toelichting op de kwartaalcijfers van het Veldhovense bedrijf.

26 minuten geleden
Brussel stelt regels voor energie-import uit om naderende winter

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil nieuwe EU-regels over de methaanuitstoot bij de invoer van olie en gas met een jaar uitstellen. Dat doet het dagelijkse bestuur van de EU, omdat Europa "een uitdagende winter met hoge energieprijzen" tegemoet zou kunnen gaan.

44 minuten geleden
Aanbod diesel blijft tot ver in 2027 krap, waarschuwt IEA

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het wereldwijde aanbod van diesel en andere brandstoffen zal naar verwachting tot ver in 2027 krap blijven, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Vooral het aanbod van diesel, een belangrijke brandstof voor de transportsector en de landbouw, staat volgens het agentschap "onder extreme druk" door verstoringen in de aanvoer door de conflicten in het Midden-Oosten en de schade aan Russische raffinaderijen na Oekraïense aanvallen.

51 minuten geleden
Experts: cyberincident kost Albert Heijn zeker 10 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - Supermarktdeskundigen schatten dat de financiële schade die Albert Heijn door het cyberincident heeft geleden inmiddels zeker 10 miljoen euro bedraagt. De extra kosten die het bedrijf maakt voor het inhuren van IT-experts komen hier nog bovenop.

59 minuten geleden
AH meldt voortgang in herstel bevoorrading na cyberincident

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verwacht dat al zijn distributiecentra in de loop van woensdag weer functioneren. "Dit is een mooie stap vooruit in het herstel van onze bevoorrading", zegt de supermarktketen in een update over de al dagen durende problemen door een cybersecurityincident. Het duurt waarschijnlijk nog wel een tijd voor de lege schappen in supermarkten zijn weggewerkt.

1 uur geleden
ASML kritisch op Amerikaans voorstel voor verdere exportbeperking

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML blijft hoopvol dat verdere Amerikaanse beperkingen voor de export van chiptechnologie naar China uitblijven. Financieel topman Roger Dassen is kritisch op de in het Amerikaanse Congres voorgestelde Match Act. Hij hoopt dat de Amerikaanse politiek na de tussentijdse verkiezingen volgende maand ook inziet dat het voorstel geen goed idee is.

2 uur geleden