Minder vermisten na gletsjerbreuk Italiaanse Alpen
BOLZANO (ANP) - Het aantal vermisten na een dramatische gletsjerbreuk in de Italiaanse Alpen is gedaald van dertien naar vijf. Het aantal doden bleef, twee dagen na het incident, op zeven. Ook zijn er acht gewonden, melden Italiaanse media.
Een afgebroken stuk van de gletsjer op de berg Marmolada veroorzaakte zondag een dodelijke lawine van ijs, sneeuw en rotsblokken. Groepen bergbeklimmers raakten bedolven op de route naar de top.
De autoriteiten hebben inmiddels contact kunnen leggen met meerdere buitenlanders die werden vermist. Met hen was er niets aan de hand. Ook kon de identiteit van een zwaargewonde man worden vastgesteld.
Ondertussen gaat de zoektocht verder, onder meer met drones. De meeste slachtoffers zijn uit elkaar gerukt door de enorme kracht van de lawine. De autoriteiten houden er rekening mee dat niet iedereen wordt teruggevonden onder de massa puin. Ook is de situatie bij de gletsjer nog extreem gevaarlijk.
Meer uit Buitenland
BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.
2 uur geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
3 uur geledenFREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.
3 uur geleden