Minder vermisten na gletsjerbreuk Italiaanse Alpen
BOLZANO (ANP) - Het aantal vermisten na een dramatische gletsjerbreuk in de Italiaanse Alpen is gedaald van dertien naar vijf. Het aantal doden bleef, twee dagen na het incident, op zeven. Ook zijn er acht gewonden, melden Italiaanse media.
Een afgebroken stuk van de gletsjer op de berg Marmolada veroorzaakte zondag een dodelijke lawine van ijs, sneeuw en rotsblokken. Groepen bergbeklimmers raakten bedolven op de route naar de top.
De autoriteiten hebben inmiddels contact kunnen leggen met meerdere buitenlanders die werden vermist. Met hen was er niets aan de hand. Ook kon de identiteit van een zwaargewonde man worden vastgesteld.
Ondertussen gaat de zoektocht verder, onder meer met drones. De meeste slachtoffers zijn uit elkaar gerukt door de enorme kracht van de lawine. De autoriteiten houden er rekening mee dat niet iedereen wordt teruggevonden onder de massa puin. Ook is de situatie bij de gletsjer nog extreem gevaarlijk.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse antiterrorisme-aanklager heeft een onderzoek geopend naar "terroristische samenzwering" rond een vermeende poging tot een aanslag in Parijs. Daar werd afgelopen weekend een explosief geplaatst bij een filiaal van de Bank of America.
29 minuten geledenLONDEN (ANP/DPA) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa zegt dat hij niet nadrukkelijk heeft gezegd dat 80 procent van de Syriërs die in Duitsland wonen in de komende drie jaar moet terugkeren naar Syrië. De Duitse bondskanselier Merz deed die uitspraak na een ontmoeting met Al-Sharaa op maandag. Toen Merz kritiek kreeg op de uitspraak, zei hij dat die gebaseerd was op het gesprek met de Syrische president.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt er sterk over om de Verenigde Staten uit de NAVO terug te trekken, zegt hij tegen The Telegraph. De andere NAVO-landen hebben de VS te weinig geholpen bij de oorlog tegen Iran, stelt de president in de Britse krant.
1 uur geledenORLANDO (ANP/AFP) - De verwachte lancering van de Artemis II-maanmissie trekt al veel bekijks in Florida. Daar moet vanaf het Kennedy Space Center de SLS-raket met het Orion-ruimtevaartuig vertrekken, de eerste bemande maanmissie in decennia. Het doel: in tien dagen een rondje om de maan vliegen, om daarna terug te keren naar de aarde. Op het nabijgelegen Cocoa Beach zijn al veel dagjesmensen die van plan zijn te gaan kijken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de verschijning aangekondigd van een boek dat gewijd is aan zijn katholieke geloof. Communion: Finding My Way Back to Faith is vanaf 16 juni verkrijgbaar in de Verenigde Staten.
6 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP/RTR) - Een Iraanse droneaanval heeft brandstoftanks op de internationale luchthaven van Koeweit getroffen. De aanval veroorzaakte een enorme brand, maar eiste geen slachtoffers, meldde het Koeweitse staatspersbureau KUNA.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een persconferentie in het Witte Huis gezegd dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran. Gevraagd wanneer de VS klaar zijn met de oorlog, antwoordde Trump: "Ik denk binnen twee of drie weken."
6 uur geleden