Minder vermisten na gletsjerbreuk Italiaanse Alpen
BOLZANO (ANP) - Het aantal vermisten na een dramatische gletsjerbreuk in de Italiaanse Alpen is gedaald van dertien naar vijf. Het aantal doden bleef, twee dagen na het incident, op zeven. Ook zijn er acht gewonden, melden Italiaanse media.
Een afgebroken stuk van de gletsjer op de berg Marmolada veroorzaakte zondag een dodelijke lawine van ijs, sneeuw en rotsblokken. Groepen bergbeklimmers raakten bedolven op de route naar de top.
De autoriteiten hebben inmiddels contact kunnen leggen met meerdere buitenlanders die werden vermist. Met hen was er niets aan de hand. Ook kon de identiteit van een zwaargewonde man worden vastgesteld.
Ondertussen gaat de zoektocht verder, onder meer met drones. De meeste slachtoffers zijn uit elkaar gerukt door de enorme kracht van de lawine. De autoriteiten houden er rekening mee dat niet iedereen wordt teruggevonden onder de massa puin. Ook is de situatie bij de gletsjer nog extreem gevaarlijk.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
26 minuten geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
10 uur geleden