Minder veerboten naar Waddeneilanden door storm
TERSCHELLING (ANP) - Door de slechte weersomstandigheden varen er donderdag en vrijdag minder veerboten van en naar Vlieland en Terschelling. Dat laat Rederij Doeksen weten, die de overtochten naar de twee Waddeneilanden verzorgt.
Donderdagochtend vervalt de veerdienst om 06.50 uur vanuit Vlieland naar Harlingen, ook de dienst om 09.05 uur vanaf het vasteland naar Vlieland vervalt. Datzelfde geldt voor de veerdienst om 10.05 uur naar Terschelling en die van 12.30 vanaf Terschelling naar Harlingen. De rest van de donderdag wordt wel uitgevaren.
Op vrijdag zijn de vaartijden van de meeste veerdiensten ook aangepast vanwege het slechte weer. Vrijdagavond vervallen de veerdiensten van en naar Vlieland en Terschelling. Reizigers wiens vaart vervalt krijgen bericht met een nieuwe vertrektijd, laat de rederij weten.
Ook Teso, de veerdienst die op Texel vaart, laat weten dat vrijdag in de middag of avond afvaarten kunnen vervallen wegen de storm. Exacte informatie over die afvaarten wordt later bekendgemaakt via hun website, laat Teso weten via Twitter. Voor zover bekend varen de veerdiensten op Ameland en Schiermonnikoog wel gewoon.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - In een deel van Loosdrecht geldt een noodverordening. Zo mogen mensen alleen in de buurt van het gemeentehuis komen wanneer ze "een aantoonbaar redelijk doel" hebben om daar te zijn.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Met 1046 kilometer file op de Nederlandse wegen werd het woensdag de drukste spits van dit jaar, meldde de ANWB. Er werd al gerekend op een extra drukke avondspits doordat veel mensen een paar vrije dagen hebben en op pad gaan in de dagen rond Hemelvaart.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Het is belangrijk dat een deel van de passagiers die op dezelfde vluchten zaten als een Nederlandse vrouw met het hantavirus in quarantaine gaat. Dat zei Gianfranco Spiteri van de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag tijdens een persbijeenkomst.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Drie verdachten van een fatale vechtpartij in het uitgaansgebied in Hoorn op zaterdag 28 maart blijven langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Noord-Holland bepaald.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als iemand vermist raakt, moet de politie makkelijker de telefoon van diegene kunnen opsporen. Dat staat in een wetsvoorstel dat het ministerie van Justitie en Veiligheid heeft gepubliceerd voor reacties. De politie zou in zulke gevallen ook kunnen uitzoeken met wie de vermiste persoon het laatst contact heeft gehad.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond uiteindelijk zeven minderjarigen aangehouden in Apeldoorn. Daar hadden zich opnieuw mensen verzameld bij de rotonde in de wijk De Maten, waar al vaker is gedemonstreerd tegen asielopvangplannen. Zes van de jongeren uit Apeldoorn verstoorden de openbare orde, in die groep werd vuurwerk afgestoken. De zevende uit Overbetuwe, een gemeente tussen Arnhem en Nijmegen, overtrad zijn gebiedsverbod.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal aan de slag moeten met de hypotheekrenteaftrek, ondanks de afspraak in het coalitieakkoord om "de fiscale behandeling van de eigen woning" ongemoeid te laten. De problemen rond de dertigjaarstermijn vragen daarom, schrijven ambtenaren van het ministerie van Financiën in een rapport. Niets doen lijkt de goedkoopste oplossing, maar leidt tot oneerlijke uitkomsten. Alle mogelijke oplossingen hebben grote voor- én nadelen.
4 uur geleden