Minder veerboten naar Waddeneilanden door storm
TERSCHELLING (ANP) - Door de slechte weersomstandigheden varen er donderdag en vrijdag minder veerboten van en naar Vlieland en Terschelling. Dat laat Rederij Doeksen weten, die de overtochten naar de twee Waddeneilanden verzorgt.
Donderdagochtend vervalt de veerdienst om 06.50 uur vanuit Vlieland naar Harlingen, ook de dienst om 09.05 uur vanaf het vasteland naar Vlieland vervalt. Datzelfde geldt voor de veerdienst om 10.05 uur naar Terschelling en die van 12.30 vanaf Terschelling naar Harlingen. De rest van de donderdag wordt wel uitgevaren.
Op vrijdag zijn de vaartijden van de meeste veerdiensten ook aangepast vanwege het slechte weer. Vrijdagavond vervallen de veerdiensten van en naar Vlieland en Terschelling. Reizigers wiens vaart vervalt krijgen bericht met een nieuwe vertrektijd, laat de rederij weten.
Ook Teso, de veerdienst die op Texel vaart, laat weten dat vrijdag in de middag of avond afvaarten kunnen vervallen wegen de storm. Exacte informatie over die afvaarten wordt later bekendgemaakt via hun website, laat Teso weten via Twitter. Voor zover bekend varen de veerdiensten op Ameland en Schiermonnikoog wel gewoon.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Amsterdam tbs met dwangverpleging geƫist tegen de 33-jarige Khalid A. voor het doden van een 30-jarige vrouw op 1 februari vorig jaar, Dat gebeurde in zijn woning aan de Gerard Callenburgstraat in Amsterdam-West. A. stak de vrouw meer dan veertig keer en sneed haar keel door.
25 minuten geledenORANJESTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander is woensdag begonnen aan zijn bezoek aan Aruba. De koning ontmoet er onder anderen fractievoorzitters van de Staten van Aruba en de ministerraad in Fort Zoutman, een voormalig fort en museum in Oranjestad. Voor de ingang van het fort stonden zo'n vijftig demonstranten.
1 uur geledenENKHUIZEN (ANP) - Drie minderjarige verdachten uit Enkhuizen zijn woensdagochtend aangehouden voor een mishandeling eerder in maart. Het slachtoffer werd gedwongen om te vechten en door meerdere mensen mishandeld. Dit werd gefilmd en de beelden hiervan werden op sociale media geplaatst.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Veehouders overtreden regelmatig het verbod op het vervoeren van hoogdrachtige melkkoeien naar slachthuizen. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft tussen 1 januari 2025 en nu in totaal 227 keer geconstateerd dat dit gebeurde. De autoriteit onderzoekt "waarom veehouders dat toch doen", terwijl het te voorkomen valt door bij te houden sinds wanneer een koe drachtig is.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nagenoeg alle stembureaus zijn sinds 07.30 uur open. In totaal zijn er 9964 locaties. Op verschillende plekken in het land kan al sinds middernacht gestemd worden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemiddeld zijn er bijna negen partijen verkiesbaar per gemeente, nagenoeg net zoveel als bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen. Dit jaar doen er gemiddeld 8,61 partijen mee per gemeente, bij de vorige verkiezingen waren dat er 8,66. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data van de Kiesraad.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Slechts enkele partijen hebben op de stembiljetten voor de gemeenteraadsverkiezingen uitsluitend vrouwelijke kandidaten. Dat blijkt uit een analyse van ANP op basis van gegevens van Stem op een Vrouw. Zonder partijen met minder dan vijf kandidaten mee te tellen, zijn er vier partijen die volledig uit vrouwen bestaan. Daartegenover staan 95 partijen met alleen mannelijke kandidaten.
8 uur geleden