Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder vakanties geboekt sinds Iranoorlog, vooral naar Azië

Minder vakanties geboekt sinds Iranoorlog, vooral naar Azië

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.

"Kort na het uitbreken van de oorlog vielen de boekingen helemaal stil. Dat is gelukkig weer op gang gekomen, waarbij vooral Europa veel wordt geboekt. Azië laten mensen links liggen. De Nederlander lijkt te kiezen voor wat bekend is. Als reizigers ergens niet van houden, is het onzekerheid, dus over het algemeen zie je wel terughoudendheid", zegt ANVR-directeur Frank Radstake.

Mensen die toch ver willen, gaan volgens Radstake vooral naar Kaapverdië en Curaçao. Binnen Europa zijn onder meer Spanje, Portugal en Griekenland populair. Turkije en Egypte zijn op de weg terug, nadat mensen hier door de Iranoorlog eerst ook minder heen wilden.

Prijsbewuster

Daarvan profiteren onder meer reisorganisaties Corendon en Sunweb, die zich meer richten op deze bekendere bestemmingen. Beide spreken van een hoger aantal boekingen in vergelijking met vorig jaar. Bij Prijsvrij Vakanties en D-reizen is dit ongeveer gelijk. "Consumenten zijn wel duidelijk prijsbewuster geworden. Dat zie je terug in het zoek- en boekgedrag: reizigers vergelijken meer en zijn flexibeler bij de keuze van bijvoorbeeld vertrekdata en luchthaven", zegt een woordvoerder van deze vakantieaanbieders.

Rondreisspecialist Sawadee is juist de dupe. "Er is duidelijk sprake van uitstelgedrag. Met hetzelfde aantal bezoekers op de website halen we nu een stuk minder boekingen binnen", laat het bedrijf weten. Vooral reizen naar het Midden-Oosten en Azië worden geraakt. Zij wijken deels uit naar bestemmingen in Europa, Afrika en Zuid-Amerika.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na inflatiecijfers en daling olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

7 uur geleden
CNN: projectielen hebben Saudisch oliepijpleidingsysteem geraakt

NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.

10 uur geleden
Eurocontrol: Europese luchtruim drukker dan ooit in zomerperiode

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

11 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit hoger na reeks verliesdagen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.

12 uur geleden
Duitse luchtvaart boos dat Berlijn Emirates meer vluchten belooft

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.

13 uur geleden
Wall Street hoger na resultaten Oracle en inflatiecijfers VS

NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.

14 uur geleden
Top tien rijkste mensen nu uitsluitend Amerikanen, zegt Bloomberg

NEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.

14 uur geleden