Minder treinen maandag door personeelstekorten ProRail en NS
UTRECHT (ANP) - ProRail heeft maandag te weinig personeel bij de verkeersleidingspost in Utrecht en daardoor rijden die dag vanaf vroeg op de ochtend tot ongeveer 15.00 uur minder treinen op meerdere trajecten, twittert ProRail. Eerder werd gesproken over "vanaf 07.00 uur", maar later voegde het bedrijf daaraan toe dat op enkele trajecten treinen ook al eerder dan 07.00 uur niet rijden. "En ook na 15.00 uur is er mogelijk nog wat hinder. Check de reisplanner goed voor actuele reisinformatie", zo adviseert ProRail.
Eerder maakte de NS ook al bekend dat bekend dat vanaf maandag minder treinen rijden door personeelstekorten wegens corona. De komende weken wordt de dienstregeling daarom in stappen afgeschaald. Op 21 februari wil de NS alle aanpassingen hebben doorgevoerd. Vanaf die datum rijdt 85 procent van alle NS-treinen. Op trajecten waar vorige week nog zes treinen per uur reden, wordt afgeschaald naar vier. Op trajecten waar vier treinen per uur reden, worden dat er twee.
Door het tekort bij de verkeersleidingspost in Utrecht rijden maandag tussen 07.00 en 15.00 uur op de trajecten Eindhoven - Amsterdam, Den Haag - Amersfoort, Alphen aan den Rijn - Houten en Rotterdam - Arnhem minder treinen, zo meldt NS. De woordvoerster adviseert treinreizigers de reisplanner voor vertrek te raadplegen voor de actuele situatie.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde ontstond tijdens een militaire oefening op het schietterrein, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee woensdag. Maar of de brand ook veroorzaakt is door de oefening is nog niet bekend. Daar doet de marechaussee onderzoek naar.
39 minuten geledenTILBURG (ANP) - Ten zuidwesten van Tilburg is een natuurbrand uitgebroken. Het vuur woedt in een bosgebied aan de noordkant van de A58, bij het De Siptenpad.
52 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militair oefenterrein bij 't Harde is "uitzonderlijk groot" voor Nederlandse begrippen. Dat zegt de Landelijk Coƶrdinator Natuurbrandbeheersing Edwin Kok, van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV). Volgens hem kan het blussen, gezien de weersomstandigheden, nog dagen duren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rookwolken van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde, op de Veluwe, zijn tot in Amsterdam en omstreken te zien en te ruiken. "De meldkamer ontvangt momenteel veel meldingen van mensen die last hebben van rook", meldt Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Die legt uit dat de wind de rook richting de hoofdstad blaast, ruim 70 kilometer verderop.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De luchtmacht zet Chinook-transporthelikopters in om te helpen bij de bestrijding van de grote natuurbrand bij 't Harde in Gelderland. Het Defensie Helikopter Commando meldde op X dat drie van de zware helikopters zijn ingezet. De brand brak woensdag rond het middaguur uit op een militair oefenterrein op de Veluwe en breidt zich snel uit.
1 uur geledenZUTPHEN (ANP) - De gemeente Zutphen creƫert nu geen noodopvanglocaties voor asielzoekers, maakte zij woensdag bekend. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) had daarom gevraagd, maar het college volgt de gemeenteraad, die had verzocht om het verzoek af te wijzen.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - Op het terrein van het Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is woensdag rond het middaguur een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Meerdere brandweereenheden zijn naar de brand gestuurd.
2 uur geleden