Minder treinen in hele land door staking NS-personeel N-Holland
AMSTERDAM (ANP) - Personeel van de NS staakt maandag opnieuw. Deze keer wordt in Noord-Holland gestaakt, maar treinreizigers door het hele land moeten rekening houden met langere reistijden en vaker overstappen. Er rijden onder andere minder treinen tussen Leiden en Rotterdam Centraal, Rotterdam Centraal en Dordrecht en Breukelen en Veenendaal. Ook rijdt de hogesnelheidslijn niet tussen Amsterdam Centraal en Breda.
Ook Schiphol is slecht bereikbaar door de staking. De NS rijdt wel op minimale bezetting vanaf Utrecht naar de luchthaven, wat betekent dat er ongeveer twee treinen per uur op het traject rijden. De NS vraagt desondanks mensen alleen per trein naar Schiphol te gaan als het echt niet lukt om er op een andere manier te komen.
Op Den Haag Centraal is het maandagochtend even voor 07.00 uur een stuk rustiger dan normaal. Volgens medewerkers van de rangeerdienst staan op de perrons treinen, maar is niet duidelijk of ze überhaupt vertrekken. Op de borden met reisinformatie zijn op dat moment vijf uitvallende treinen aangegeven. Het gaat vooral om treinen richting Amsterdam en hoger in Noord-Holland.
Internationale treinen
De NS adviseert reizigers in de reisplanner gebruik te maken van ander vervoer of de reis uit te stellen. "Er kunnen geen bussen worden ingezet. De reisplanner is bijgewerkt, maar gezien de onzekerheid raden we je aan om je reis kort voor vertrek te plannen", zegt de NS in de reisplanner.
Ook internationale treinreizigers merken de gevolgen van de staking. Thalys en Eurostar rijden niet, andere internationale treinen gaan minder of rijden maar een deel van het traject. De trein vanuit Berlijn gaat niet verder dan Bad Bentheim. Vanwege de staking vindt de Duitse spoorwegendienst Deutsche Bahn het te onzeker om Nederland in te rijden, aldus een woordvoerder van NS. Mensen kunnen wel vanaf Bad Bentheim een regionale trein nemen de grens over.
ANWB
De ANWB laat weten nog geen extra files te zien door de treinstaking, ook niet rond Amsterdam. Voor de rest van de dag denkt de verkeersorganisatie dat de drukte op de weg door mensen die anders met de trein zouden zijn gegaan, mee zal vallen. "Mensen waren van tevoren op de hoogte van de staking en zijn het ook wel gewend om eventueel thuis te werken", aldus een woordvoerder.
NS-personeel voert de acties vanwege de stukgelopen cao-onderhandelingen tussen NS en de vakbonden FNV, CNV en VVMC.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
1 uur geledenLECH (ANP) - De populaire skigebieden Lech en Zürs zijn weer bereikbaar voor automobilisten, meldt de Oostenrijkse nieuwszender ORF. De Arlbergpas was sinds zaterdagmiddag afgesloten na een lawine, hierdoor konden mensen het gebied tijdelijk niet in of uit. De regio is erg populair onder Nederlandse wintersporters.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van de acht personen die zaterdag zijn aangehouden tijdens een demonstratie in Den Haag, zit nog een verdachte vast. Er werd gedemonstreerd tegen de komst van asielzoekers in het voormalige Haga Ziekenhuis aan de Sportlaan. De persoon die nog vastzit, wordt verdacht van het mishandelen van een politieagent. De agent werd met een voorwerp op het achterhoofd geslagen.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Bij een ongeluk op de snelweg A59 bij Waalwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een 81-jarige vrouw uit Oosterhout om het leven gekomen. Ze botste met haar auto tegen een ander voertuig. Uit onderzoek blijkt dat de vrouw aan het spookrijden was, meldt de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelweg A59 bij Waalwijk (richting knooppunt Zonzeel) is zondagochtend rond 07.30 uur weer opengegaan, meldt de ANWB. Eerder in de nacht werd het wegdeel afgesloten omdat er een verkeersongeluk was gebeurd. Ook toeritten gingen dicht.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Komende week krijgen we alvast een voorproefje van het lenteweer met op woensdag temperaturen rond de 18 graden. In een voorlopige weersvoorspelling van Weeronline zet die trend voor maart door met hogere temperaturen dan gebruikelijk.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag in Groningen een waarschuwingsschot gelost, nadat agenten te voet de achtervolging hadden ingezet op een verdachte. Volgens de politie was zij rond 02.30 uur afgekomen op een melding van een schietpartij in de Hagedisstraat in de stad, waarbij meerdere personen betrokken zouden zijn.
8 uur geleden