Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder treinen in hele land door staking NS-personeel N-Holland

Minder treinen in hele land door staking NS-personeel N-Holland

AMSTERDAM (ANP) - Personeel van de NS staakt maandag opnieuw. Deze keer wordt in Noord-Holland gestaakt, maar treinreizigers door het hele land moeten rekening houden met langere reistijden en vaker overstappen. Er rijden onder andere minder treinen tussen Leiden en Rotterdam Centraal, Rotterdam Centraal en Dordrecht en Breukelen en Veenendaal. Ook rijdt de hogesnelheidslijn niet tussen Amsterdam Centraal en Breda.

Ook Schiphol is slecht bereikbaar door de staking. De NS rijdt wel op minimale bezetting vanaf Utrecht naar de luchthaven, wat betekent dat er ongeveer twee treinen per uur op het traject rijden. De NS vraagt desondanks mensen alleen per trein naar Schiphol te gaan als het echt niet lukt om er op een andere manier te komen.

Op Den Haag Centraal is het maandagochtend even voor 07.00 uur een stuk rustiger dan normaal. Volgens medewerkers van de rangeerdienst staan op de perrons treinen, maar is niet duidelijk of ze überhaupt vertrekken. Op de borden met reisinformatie zijn op dat moment vijf uitvallende treinen aangegeven. Het gaat vooral om treinen richting Amsterdam en hoger in Noord-Holland.

Internationale treinen

De NS adviseert reizigers in de reisplanner gebruik te maken van ander vervoer of de reis uit te stellen. "Er kunnen geen bussen worden ingezet. De reisplanner is bijgewerkt, maar gezien de onzekerheid raden we je aan om je reis kort voor vertrek te plannen", zegt de NS in de reisplanner.

Ook internationale treinreizigers merken de gevolgen van de staking. Thalys en Eurostar rijden niet, andere internationale treinen gaan minder of rijden maar een deel van het traject. De trein vanuit Berlijn gaat niet verder dan Bad Bentheim. Vanwege de staking vindt de Duitse spoorwegendienst Deutsche Bahn het te onzeker om Nederland in te rijden, aldus een woordvoerder van NS. Mensen kunnen wel vanaf Bad Bentheim een regionale trein nemen de grens over.

ANWB

De ANWB laat weten nog geen extra files te zien door de treinstaking, ook niet rond Amsterdam. Voor de rest van de dag denkt de verkeersorganisatie dat de drukte op de weg door mensen die anders met de trein zouden zijn gegaan, mee zal vallen. "Mensen waren van tevoren op de hoogte van de staking en zijn het ook wel gewend om eventueel thuis te werken", aldus een woordvoerder.

NS-personeel voert de acties vanwege de stukgelopen cao-onderhandelingen tussen NS en de vakbonden FNV, CNV en VVMC.

Meer uit Binnenland

Staat noemt klimaatvonnis Bonaire "stevige uitspraak"

DEN HAAG (ANP) - Dat de rechter vandaag heeft geoordeeld dat de Staat onrechtmatig heeft gehandeld tegen de bewoners van Bonaire, is een "stevige uitspraak", vindt het kabinet. "De Staat neemt deze zeer serieus", laat een woordvoerder van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat weten. De Nederlandse overheid moet meer doen om de inwoners van het Caribische eiland te beschermen tegen klimaatverandering, oordeelde de rechter.

31 minuten geleden
Nederland is te afhankelijk van techreuzen, waarschuwt AP

DEN HAAG (ANP) - Nederland is te afhankelijk van een paar grote buitenlandse ICT-leveranciers. Dit geldt niet alleen voor de overheid, maar bijvoorbeeld ook voor de zorg en het betalingsverkeer. Als een ander land die afhankelijkheid ooit gebruikt om Nederland onder druk te zetten, "kan Nederland volledig tot stilstand komen", waarschuwt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP).

47 minuten geleden
OM eist opnieuw werkstraf tegen FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep opnieuw een werkstraf van tweehonderd uur geëist tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie voor opruiing. De strafeis bij het gerechtshof is gelijk aan de straf die de rechtbank de parlementariër in juni 2024 oplegde, waartegen Van Meijeren hoger beroep instelde.

1 uur geleden
Rechtbank: Bonaire te weinig beschermd tegen klimaatverandering

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid moet meer doen om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen klimaatverandering. Ook moet de Staat binnen anderhalf jaar "heldere, bindende doelen" opstellen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen, in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs. De rechtbank in Den Haag heeft een deel van de eisen van Greenpeace daarover toegewezen.

1 uur geleden
Buschauffeurs blijven buiten beeld bij bewakingscamera's

DEN HAAG (ANP) - Bewakingscamera's in bussen zijn bedoeld om de chauffeurs te beveiligen, niet om ze te volgen en te beoordelen. Daarom moeten de bestuurders zoveel mogelijk buiten beeld blijven. Vervoerder Arriva heeft daarover afspraken gemaakt met de Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy.

2 uur geleden
Rechters in mondkapjeszaak Sywert van Lienden kunnen aanblijven

ROTTERDAM (ANP) - De rechters in de zogenoemde mondkapjeszaak kunnen aanblijven. Dat heeft de wrakingskamer van de rechtbank in Rotterdam bepaald.

2 uur geleden
OM eist celstraf tegen anesthesioloog voor ontucht met patiënten

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Den Bosch een celstraf van vier weken geëist, waarvan drie weken voorwaardelijk, tegen een 39-jarige anesthesioloog uit Nijmegen voor het plegen van ontuchtige handelingen met twee vrouwelijke patiënten. De man zou in november 2022 in een operatiekamer van het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven de borsten van beide patiënten hebben aangeraakt, nadat hij hen onder narcose had gebracht voor een borstverkleinende operatie.

3 uur geleden