Minder treinen in hele land door staking NS-personeel N-Holland
AMSTERDAM (ANP) - Personeel van de NS staakt maandag opnieuw. Deze keer wordt in Noord-Holland gestaakt, maar treinreizigers door het hele land moeten rekening houden met langere reistijden en vaker overstappen. Er rijden onder andere minder treinen tussen Leiden en Rotterdam Centraal, Rotterdam Centraal en Dordrecht en Breukelen en Veenendaal. Ook rijdt de hogesnelheidslijn niet tussen Amsterdam Centraal en Breda.
Ook Schiphol is slecht bereikbaar door de staking. De NS rijdt wel op minimale bezetting vanaf Utrecht naar de luchthaven, wat betekent dat er ongeveer twee treinen per uur op het traject rijden. De NS vraagt desondanks mensen alleen per trein naar Schiphol te gaan als het echt niet lukt om er op een andere manier te komen.
Op Den Haag Centraal is het maandagochtend even voor 07.00 uur een stuk rustiger dan normaal. Volgens medewerkers van de rangeerdienst staan op de perrons treinen, maar is niet duidelijk of ze überhaupt vertrekken. Op de borden met reisinformatie zijn op dat moment vijf uitvallende treinen aangegeven. Het gaat vooral om treinen richting Amsterdam en hoger in Noord-Holland.
Internationale treinen
De NS adviseert reizigers in de reisplanner gebruik te maken van ander vervoer of de reis uit te stellen. "Er kunnen geen bussen worden ingezet. De reisplanner is bijgewerkt, maar gezien de onzekerheid raden we je aan om je reis kort voor vertrek te plannen", zegt de NS in de reisplanner.
Ook internationale treinreizigers merken de gevolgen van de staking. Thalys en Eurostar rijden niet, andere internationale treinen gaan minder of rijden maar een deel van het traject. De trein vanuit Berlijn gaat niet verder dan Bad Bentheim. Vanwege de staking vindt de Duitse spoorwegendienst Deutsche Bahn het te onzeker om Nederland in te rijden, aldus een woordvoerder van NS. Mensen kunnen wel vanaf Bad Bentheim een regionale trein nemen de grens over.
ANWB
De ANWB laat weten nog geen extra files te zien door de treinstaking, ook niet rond Amsterdam. Voor de rest van de dag denkt de verkeersorganisatie dat de drukte op de weg door mensen die anders met de trein zouden zijn gegaan, mee zal vallen. "Mensen waren van tevoren op de hoogte van de staking en zijn het ook wel gewend om eventueel thuis te werken", aldus een woordvoerder.
NS-personeel voert de acties vanwege de stukgelopen cao-onderhandelingen tussen NS en de vakbonden FNV, CNV en VVMC.
Meer uit Binnenland
ZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.
5 uur geledenBEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.
17 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
1 dag geleden