
Minder treinen door ziek personeel of personeel in quarantaine
AMSTERDAM (ANP) - Omdat steeds meer treinpersoneel ziek thuisblijft of in quarantaine zit vanwege een (eventuele) coronabesmetting rijden er aankomend weekend minder vaak snelle Intercity's over de hogesnelheidslijn (HSL) tussen Amsterdam en Rotterdam. Drie in plaats van vijf keer per uur, zo meldt NS. Het bedrijf wijst reizigers erop dat ze met de overige Intercity direct-treinen, de IC Brussel of de reguliere Intercity via Haarlem kunnen reizen. Daarmee zouden de gevolgen van de uitval op dit traject voor reizigers beperkt blijven.
De NS ziet dat het momenteel vaak erg rustig is in de trein: nu reist ongeveer een derde van de reizigers in vergelijking met de tijd vóór de coronapandemie. NS schrapte eerder al 'rustige' treinen waardoor het groeiende aantal ziektemeldingen kon worden opgevangen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een borrel kan helpen om beter een vreemde taal te spreken, met name Nederlands. Dat blijkt uit een onderzoek onder studenten van Maastricht University dat dit jaar een zogeheten Ig Nobelprijs kreeg in de categorie Vrede.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer steunt een voorstel van VVD, BBB en JA21 om het 'boerkaverbod' uit te breiden. Het demissionaire kabinet had de motie ontraden. Sinds 2019 is er een verbod op gezichtsbedekkende kleding - in de volksmond het boerkaverbod - in het onderwijs, openbaar vervoer, ziekenhuizen en overheidsgebouwen.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De EO komt met een nieuwe talkshow om "het Joodse geluid een herkenbaar podium te geven bij de publieke omroep". De Joodse Wereld gaat op zondag 21 september van start en is wekelijks te zien bij de omroep.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail evacueert ongeveer vierhonderd reizigers uit een gestrande trein op de hogesnelheidslijn (HSL) tussen Rotterdam en Breda, meldt de NS. Wegens een brandmelding in de locomotief strandde de trein rond 18.20 uur op dit traject.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 1-programma Spraakmakers laat luisteraars niet meer stemmen op stellingen waar in de uitzending over wordt gepraat. Dat heeft presentatrice Roos Abelman donderdag in het programma gezegd. De redactie is hiermee gestopt omdat de uitslag van deze stemming niet representatief was, maar wel soms in het publieke debat werd genoemd.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een instelling voor jongeren in Alphen aan den Rijn zorgt niet goed genoeg voor de kinderen. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) eist daarom dat iHUB binnen drie maanden orde op zaken stelt. Een van de groepen binnen de locatie mag voorlopig geen nieuwe jongeren aannemen.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO wil stoppen met BVN, de publieke tv-zender voor Nederlanders in het buitenland. Dat heeft de NPO donderdag bekendgemaakt. Ook wil de NPO stoppen met NPO Campus Radio, de proeftuin voor nieuwe radiotalenten, en NPO Soul & Jazz. Ook NPO 2 Extra moet stoppen, als het aan de NPO ligt.
15 uur geleden