Minder trams en bussen in Den Haag om personeelstekort HTM
DEN HAAG (ANP) - Het Haagse openbaarvervoerbedrijf HTM past volgende maand de dienstregeling aan omdat er te weinig personeel is voor de bussen en trams in de regio. Volgens de vervoerder is het "onvermijdelijk" dat op een aantal trajecten minder bussen en trams gaan rijden. Naar verwachting blijft dat nog zo tot oktober.
HTM-directeur Jaap Bierman spreekt van een vervelende maatregel, "maar dit is het meest verstandige om te doen". Volgens hem hebben meer medewerkers het bedrijf verlaten dan er zijn aangenomen. "Om een betrouwbare dienstregeling te garanderen aan onze reizigers én te blijven zorgen voor goede werkomstandigheden voor ons huidig rijdend personeel passen we de dienstregeling aan."
In de voorlopige dienstregeling is te zien dat HTM op meerdere trajecten minder bussen en trams per uur laat rijden, zowel op werkdagen als in het weekend. De tramdienst wordt aangepast vanaf 11 maart en de busdienstregeling vanaf 16 maart.
Nachtbussen
Zo zal tram 9 van en naar Scheveningen, die onder meer het Centraal Station en station Holland Spoor aandoet, overdag nog maar zes keer per uur rijden in plaats van de huidige acht keer. Ook op andere lijnen worden ritten geschrapt.
"Belangrijk is wel dat HTM alle bus- en tramlijnen in stand houdt", zegt Bierman. "Ook gaat de terugkeer van onze nachtbussen vanaf 26 april 2024 gewoon door." Die nachtbussen hebben sinds de coronacrisis in 2020 begon niet meer gereden, eerst door de coronamaatregelen en daarna omdat er te weinig personeel was.
HTM is niet de enige vervoerder die kampt met een personeelstekort. Dat zorgt in vrijwel het hele land regelmatig voor aanpassingen in de dienstregeling van treinen, bussen en trams. Volgens HTM-directeur Bierman is er momenteel een "verhoogde interesse" om buschauffeur, trambestuurder of monteur te worden, maar kost het enige maanden voordat iemand daadwerkelijk inzetbaar is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW zegt dat in het rapport van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) over de stikstofproblematiek "doelgerichte stappen worden gezet naar een oplossing van het stikstofprobleem zodat de vergunningverlening weer in zicht komt".
3 uur geledenAMERSFOORT/UTRECHT (ANP) - Natuurorganisaties vinden dat het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) bevestigt dat de stikstofplannen van het kabinet noodzakelijk zijn om natuurherstel dichterbij te brengen. Natuurmonumenten en Natuur & Milieu reageren op een doorrekening van de stikstofplannen door het planbureau.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alles is erop gericht om gedwongen krimp van de veestapel te voorkomen, zegt landbouwminister Jaimi van Essen in een reactie op de doorrekeningen van zijn stikstofplannen door het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Volgens hem is het mogelijk om met de plannen de doelen voor vermindering van stikstofuitstoot te halen, zonder dat daarbij een "generieke korting" op de rechten om dieren te houden nodig is.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met de stikstofmaatregelen kan het kabinet een "belangrijke stap" naar natuurherstel zetten, verwacht het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Toch blijft stikstof meespelen bij het verlenen van vergunningen. Natuurplannen die losstaan van stikstof zijn ook nodig.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "economisch niet realistisch" dat het altijd haalbaar blijft om dicht bij natuurgebieden landbouw te bedrijven. Dat schrijft het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in een doorrekening van de stikstofplannen van het kabinet. Mogelijk moet dicht bij de beschermde gebieden worden gezocht naar andere manieren om het land te gebruiken, bijvoorbeeld recreatie of waterberging.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een gedwongen krimp van de veestapel is vooralsnog nodig om de stikstofuitstoot in 2035 ver genoeg terug te dringen. Zonder deze ingreep is het kabinetsdoel van 42 procent minder ammoniakuitstoot in de landbouw nu nog buiten bereik, verwacht het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) na een analyse van de plannen om uit de stikstofcrisis te komen. Het zou gaan om een krimp van 5 tot 10 procent in het aantal rechten om dieren te houden.
4 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag het aantal aanhoudingen in verband met de schietpartij in Overasselt naar beneden bijgesteld. Er zijn 34 mensen aangehouden in plaats van 35. Het is nog niet duidelijk of zij allemaal worden voorgeleid. Dat beslist het Openbaar Ministerie vrijdag, meldt de politie.
6 uur geleden