Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder toeters en bellen op Masters of LXRY

Minder toeters en bellen op Masters of LXRY

AMSTERDAM (ANP) - Op luxebeurs Masters of LXRY die donderdagavond de deuren opent in de RAI Amsterdam is deze editie oog voor "de veranderende wereld". Volgens organisator Yves Gijrath is een duidelijke trend te zien op het gebied van duurzaamheid en bewustzijn. "Het draait niet meer alleen om toeters en bellen, maar om vooruitlopen in nieuwe revoluties. Bijvoorbeeld op het gebied van elektrisch rijden en food, waarin je ziet dat vegan een hele grote slag gaat maken."

Ondanks dat er meer aandacht is voor bewustwording, zijn er op het evenement nog genoeg pronkstukken te vinden op het gebied van kunst, interieur, mode, gastronomie, juwelen, horloges, reizen, boten en auto's. Zo is het enige exemplaar van 's werelds snelste volledig elektrische auto te zien: de Battista van Automobili Pininfarina met een waarde van 2 miljoen euro. Ook kunnen bezoekers zich inschrijven voor een reis naar Antarctica met astronaut André Kuipers voor de eclips in 2021. Het prijskaartje daarvoor is 21.400 euro per persoon.

Aan kooplust ontbreekt het volgens Gijrath niet. "Rolexen zijn bijvoorbeeld niet aan te slepen. De consument wil kwaliteit en de merken begrijpen dat." Voor sommige uitvoeringen zijn zelfs wachtlijsten, weet de organisator.

Ook krijgt het pop-uprestaurant weer een vervolg, waar in wisselende samenstelling topchefs koken die samen in totaal maar liefst veertig Michelinsterren op hun naam hebben staan.

Eerder deze week werd bekend dat modeontwerper Addy van den Krommenacker twee shows verzorgt tijdens de Masters of LXRY. De couturier maakt een doorstart nadat hij eerder een faillissement had aangevraagd.

Het thema van dit jaar is 'The love edition'. Zo hebben ruim honderd bekende Nederlanders eigen covers ontworpen voor het speciale LXRY's Love Magazine, die worden geveild voor de Hartstichting.

Naar verwachting komen er deze editie ruim 60.000 bezoekers uit zo'n 20 landen af op de ongeveer 500 merken en bedrijven die zich presenteren op circa 50.000 vierkante meter. Daarmee is de beurs groter dan ooit.

Meer uit Binnenland

Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

27 minuten geleden
Ook onderzoek naar brand militair terrein Ederheide op 21 april

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.

56 minuten geleden
Noodverordening in Weert om brandweer de ruimte te geven

WEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.

1 uur geleden
Militaire vakbond staat achter visie Commandant over oefeningen

DEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."

1 uur geleden
Brandweer nog volop bezig met nablussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.

2 uur geleden
Duitsland stuurt 21 brandweerwagens naar Nederland

BONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.

4 uur geleden
Vanaf zaterdagmiddag code geel om onweer met windstoten en hagel

DE BILT (ANP) - In Nederland is vanaf zaterdagmiddag code geel van kracht wegens onweer met windstoten en hagel, meldt het KNMI. Volgens het weerinstituut is er kans op hagelstenen tot 2 centimeter groot en windstoten tot plaatselijk 70 kilometer per uur.

4 uur geleden