Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder toeloop op tweede dag massale testcampagne in Oostenrijk

Minder toeloop op tweede dag massale testcampagne in Oostenrijk

WENEN (ANP) - Op de tweede dag van de massale testcampagne in Oostenrijk om corona te bedwingen, zijn veel minder mensen komen opdagen. Toch toonde minister van Defensie Klaudia Tanner zich zaterdag tevreden over de gang van zaken. Ze zei in de Kronen Zeitung dat tot dusver ongeveer 200.000 personen zonder klachten zich hebben gemeld om zich te laten controleren op het gevreesde virus. Dat heeft honderden positieve gevallen opgeleverd.

Omdat het om minder betrouwbare sneltests gaat, zullen de besmette mensen ook nog een PCR-test ondergaan voordat ze in quarantaine gaan. Het leger speelt met de inzet van artsen en verplegend personeel een belangrijke rol in de grootschalige campagne. De Oostenrijkse gezondheidsautoriteiten meldden zaterdag 3444 nieuwe infectiegevallen in de laatste 24 uur, honderden minder dan de drie voorgaande dagen.

In Wenen en de deelstaten Tirol en Voralberg begon de actie vrijdag met grote rijen bij de screeningscentra. Dat de toeloop zaterdag aanzienlijk minder was, had onder meer te maken met het slechte weer, met veel sneeuw, ook in de dalen. In Tirol valt dit weekeinde volgens de voorspellingen zeker een meter, hoog in de bergen mogelijks zelfs 3 meter. In Oost-Tirol kwamen zaterdag al 3500 huishoudens zonder stroom te zitten.

Meer uit Buitenland

Iran: het is de VS niet gelukt ons vertrouwen te winnen

TEHERAN (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten niet gelukt het vertrouwen van Iran te winnen in de onderhandelingen in Islamabad dit weekend. Dat zegt parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, die de 71-koppige Iraanse delegatie voorzit.

39 minuten geleden
Orbán brengt stem uit, 'hier om te winnen'

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.

3 uur geleden
Vance vertrekt uit Pakistan na 'laatste en beste bod' aan Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.

5 uur geleden
Stembussen geopend in Hongarije voor langverwachte verkiezingen

BOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.

5 uur geleden
Tientallen doden door verdrukking bij toeristische site in Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.

7 uur geleden
Astronauten na maanmissie: 'Aarde is reddingsboot in heelal'

N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea

10 uur geleden
Persbureau Iran: gesprekken VS en Iran hervat

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

13 uur geleden