Minder toeloop op tweede dag massale testcampagne in Oostenrijk
WENEN (ANP) - Op de tweede dag van de massale testcampagne in Oostenrijk om corona te bedwingen, zijn veel minder mensen komen opdagen. Toch toonde minister van Defensie Klaudia Tanner zich zaterdag tevreden over de gang van zaken. Ze zei in de Kronen Zeitung dat tot dusver ongeveer 200.000 personen zonder klachten zich hebben gemeld om zich te laten controleren op het gevreesde virus. Dat heeft honderden positieve gevallen opgeleverd.
Omdat het om minder betrouwbare sneltests gaat, zullen de besmette mensen ook nog een PCR-test ondergaan voordat ze in quarantaine gaan. Het leger speelt met de inzet van artsen en verplegend personeel een belangrijke rol in de grootschalige campagne. De Oostenrijkse gezondheidsautoriteiten meldden zaterdag 3444 nieuwe infectiegevallen in de laatste 24 uur, honderden minder dan de drie voorgaande dagen.
In Wenen en de deelstaten Tirol en Voralberg begon de actie vrijdag met grote rijen bij de screeningscentra. Dat de toeloop zaterdag aanzienlijk minder was, had onder meer te maken met het slechte weer, met veel sneeuw, ook in de dalen. In Tirol valt dit weekeinde volgens de voorspellingen zeker een meter, hoog in de bergen mogelijks zelfs 3 meter. In Oost-Tirol kwamen zaterdag al 3500 huishoudens zonder stroom te zitten.
Meer uit Buitenland
KIDAL (ANP/AFP) - Opstandelingen en troepen van de Malinese overheid zijn in de noordelijke stad Kidal weer met elkaar in gevecht geraakt. Zaterdag openden jihadisten en rebellen op verschillende plekken in Mali de aanval. Deze zondag claimen opstandelingen dat ze Kidal in handen hebben.
50 minuten geledenKYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
4 uur geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
6 uur geleden