'Minder steun in noorden van het land voor actievoerende boeren’
DEN HAAG (ANP) - Boze boeren protesteren woensdag wederom in Den Haag, maar de steun voor de actievoerders lijkt in het noorden van het land af te brokkelen. Dat stellen de regionale omroepen van Overijssel, Friesland, Groningen en Drenthe nadat ze ruim 1200 inwoners van de noordelijke provincies ondervroegen over de protesten.
Ruim 52 procent van de ondervraagden zegt het boerenprotest te steunen en de sector houdt de sympathie van een meerderheid van de ondervraagden.
Opvallend is volgens de omroepen rtv Oost, RTV Noord, rtv Drenthe en Omrop Fryslân dat een derde van de benaderde personen aangeeft de actie minder te steunen door de harde uitspraken van Farmers Defence Force. De organisatie haalde onder meer uit naar "vleesbazen" en "zuivelbobo’s" die met Landbouwminister Carola Schouten gingen praten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
1 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
18 uur geleden