Minder smartphones verkocht door Chinese lockdowns en inflatie
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Zorgen over steeds harder stijgende prijzen zitten de verkoop van smartphones dwars. Volgens marktonderzoeker Canalys verkochten smartphonefabrikanten in het eerste kwartaal van dit jaar 11 procent minder telefoons dan een jaar eerder, mede doordat mensen beter op de kosten zijn gaan letten nu alles duurder wordt. Daarnaast zetten strenge lockdowns in China een rem op de aankopen van nieuwe toestellen.
Verkopers van smartphones hebben volgens Canalys-vicepresident Nicole Peng ook nog te maken met grote onzekerheid door de oorlog tussen Oekraïne en Rusland. De daling van de smartphoneverkopen was sinds het begin van de coronacrisis niet zo groot.
Samsung verkocht de meeste smartphones. Het Zuid-Koreaanse concern had volgens de onderzoekers een marktaandeel van 24 procent, waarmee het de eerste plek overnam van iPhone-fabrikant Apple. De Chinese merken Xiaomi, Oppo en Vivo vullen de andere plekken in de mondiale top 5.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
7 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.
9 uur geledenDEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
10 uur geleden