Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder rokers door rookvrije zone in Rotterdam

Minder rokers door rookvrije zone in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rookvrije zone die de gemeente Rotterdam een jaar geleden aanwees rondom het Erasmus MC en de Hogeschool Rotterdam heeft ertoe geleid dat er minder mensen rookten in het gebied. Dat laat de gemeente weten op basis van onderzoek van het Erasmus MC naar de proef.

In de aangewezen zone worden mensen ontmoedigd om te roken, maar verboden is het niet. Wel rookten 45 procent minder mensen in het gebied sinds het is aangewezen als rookvrije zone. Dat viel het best te zien op het terrein van het Erasmus MC: 63 procent van de medewerkers en 70 procent van de patiënten rookten minder na invoering van de zone. Op de hogeschool werd 46 procent minder gerookt.

Buiten de rookvrije zone waren er wel meer mensen die rookten, maar dat waren er niet zoveel als het aantal dat niet rookte in de zone. Zo waren er gemiddeld 1857 minder rokers per dag binnen de zone tegen gemiddeld 432 meer rokers per dag die buiten de zone hun sigaret opstaken.

Rotterdam wees vorig jaar als een van de eerste Nederlandse gemeenten een rookvrije zone in de openbare ruimte aan. Vanwege de positieve resultaten van de pilot is er inmiddels een tweede rookvrije zone op de Wilhelminapier ingericht. Ook moet er eind dit jaar een onlineportal klaar zijn voor organisaties die een aanvraag voor een rookvrije buitenruimte willen indienen.

Meer uit Gezond

Akkoord over aanpak geneesmiddelentekort EU

BRUSSEL (ANP/DPA) - Het Europees Parlement en de lidstaten zijn tot een akkoord gekomen over de productie van essentiële geneesmiddelen. De nieuwe regels moeten het makkelijker maken om productie van medicijnen in Europa met overheidsgeld te ondersteunen.

6 uur geleden
Biotechbedrijf MimeCure haalt 3 miljoen euro op voor longmedicijn

EELDE (ANP) - Het Nederlandse biotechbedrijf MimeCure heeft een investering van 3 miljoen euro opgehaald. Met het geld wil het bedrijf de ontwikkeling van een nieuw geneesmiddel tegen chronische longziekten versnellen. De investeringsronde werd geleid door investeringsmaatschappij Addington Investment Group en ondersteund door mede-investeerder Apsara Investments.

11 uur geleden
Brussel herhaalt: 'laag' risico hantavirus voor Europese burgers

BRUSSEL (ANP) - Het risico voor de gezondheid van Europese burgers door het hantavirus is laag, herhaalt een woordvoerder van de Europese Commissie. Dat stelt de Commissie maandag na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.

1 dag geleden
GGD: controle thuisquarantaine passagiers is niet nodig

UTRECHT (ANP) - De GGD gaat ervan uit dat de Nederlandse opvarenden van de Hondius zich aan de thuisquarantaine houden. "De ervaring leert dat dit altijd gebeurt", zegt een woordvoerder van GGD GHOR daarover. De quarantaine van zes weken is voor alle passagiers verplicht, maar er is geen controle of mensen zich ook daadwerkelijk aan die maatregel houden.

1 dag geleden
RIVM: verplichte thuisquarantaine is beproefde methode

DEN HAAG (ANP) - De maatregelen om de Nederlandse opvarenden van de Hondius te monitoren en mogelijke verspreiding van het hantavirus te voorkomen, worden vaker gebruikt bij uitbraken en werken goed. Dat zegt een woordvoerder van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 dag geleden
Hantavirus-besmetting in Frankrijk na evacuatie Hondius

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Een voormalige Franse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. De gezondheidstoestand van die persoon gaat achteruit, meldde minister van Volksgezondheid Stéphanie Rist.

1 dag geleden
RIVM werkt nog aan plan voor Nederlanders op besmet cruiseschip

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) weet nog niet hoe het om zal gaan met de tien Nederlanders aan boord van het cruiseschip Hondius waar het hantavirus is uitgebroken. "We werken nog aan een plan. Daarvoor moeten we kijken wat passend bij de situatie is", zegt de woordvoerder Infectieziektebestrijding van het RIVM.

5 dagen geleden