Minder rokers door rookvrije zone in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De rookvrije zone die de gemeente Rotterdam een jaar geleden aanwees rondom het Erasmus MC en de Hogeschool Rotterdam heeft ertoe geleid dat er minder mensen rookten in het gebied. Dat laat de gemeente weten op basis van onderzoek van het Erasmus MC naar de proef.
In de aangewezen zone worden mensen ontmoedigd om te roken, maar verboden is het niet. Wel rookten 45 procent minder mensen in het gebied sinds het is aangewezen als rookvrije zone. Dat viel het best te zien op het terrein van het Erasmus MC: 63 procent van de medewerkers en 70 procent van de patiënten rookten minder na invoering van de zone. Op de hogeschool werd 46 procent minder gerookt.
Buiten de rookvrije zone waren er wel meer mensen die rookten, maar dat waren er niet zoveel als het aantal dat niet rookte in de zone. Zo waren er gemiddeld 1857 minder rokers per dag binnen de zone tegen gemiddeld 432 meer rokers per dag die buiten de zone hun sigaret opstaken.
Rotterdam wees vorig jaar als een van de eerste Nederlandse gemeenten een rookvrije zone in de openbare ruimte aan. Vanwege de positieve resultaten van de pilot is er inmiddels een tweede rookvrije zone op de Wilhelminapier ingericht. Ook moet er eind dit jaar een onlineportal klaar zijn voor organisaties die een aanvraag voor een rookvrije buitenruimte willen indienen.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Vanaf vrijdag 1 mei, de dag dat het voor het eerst flink warm wordt, kunnen mensen weer op honderden locaties in natuurwater zwemmen die als schoon en veilig zijn bestempeld. Meteen bij aanvang van het zwemseizoen wordt bij enkele tientallen zwemlocaties al wel gewaarschuwd voor blauwalgen, onvoldoende waterkwaliteit of een bijzondere omstandigheid.
2 dagen geledenMAASTRICHT (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders (56 procent) is afgelopen zomer verbrand door de zon. Dat blijkt uit onderzoek dat de Universiteit Maastricht heeft gedaan in opdracht van het Nationaal Huidfonds.
2 dagen geledenLEIDEN (ANP) - De rook die woensdag trok over onder meer Leiden, Alphen aan den Rijn en Gouda als gevolg van de natuurbrand bij 't Harde was niet schadelijk, meldt de veiligheidsregio Hollands Midden. "Er zijn door de brandweer metingen verricht in de regio. Hierbij zijn geen gevaarlijke waarden gemeten", wordt gemeld.
4 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV waarschuwt dat er toch nog steeds iets kan gebeuren met de gegevens die buitgemaakt waren bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft. "Alertheid blijft daarom nodig." ChipSoft liet dinsdag weten dat de patiënteninformatie die was gestolen nergens is gepubliceerd en inmiddels is vernietigd.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Geplande hartingrepen kunnen worden uitgesteld doordat er tekort is aan een medisch hulpmiddel dat bij behandelingen wordt gebruikt. Daarvoor waarschuwen de Hartstichting en de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie (NVVC) na berichtgeving van Nieuwsuur. De spoedzorg, zoals bij een hartinfarct, die in dertig ziekenhuizen wordt geleverd, kan wel doorgaan.
2 weken geledenUTRECHT (ANP) - Patiënten weten nog altijd niet of hun gegevens zijn gestolen bij een inbraak in de digitale systemen van softwareleverancier ChipSoft. Meer dan een week na de eerste meldingen "tasten veel patiënten nog altijd volledig in het duister", stelt Patiëntenfederatie Nederland. Die zegt dat de onduidelijkheid te lang duurt.
2 weken geledenUTRECHT (ANP) - Twee ziekenhuizen zijn op zoek naar MS-patiënten die in het buitenland stamceltherapie kregen. Volgens het St. Antonius Ziekenhuis in Utrecht en het Amsterdam UMC reisden afgelopen jaren honderden mensen met MS naar het buitenland voor zo'n therapie.
2 weken geleden