Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder rokers door rookvrije zone in Rotterdam

Minder rokers door rookvrije zone in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rookvrije zone die de gemeente Rotterdam een jaar geleden aanwees rondom het Erasmus MC en de Hogeschool Rotterdam heeft ertoe geleid dat er minder mensen rookten in het gebied. Dat laat de gemeente weten op basis van onderzoek van het Erasmus MC naar de proef.

In de aangewezen zone worden mensen ontmoedigd om te roken, maar verboden is het niet. Wel rookten 45 procent minder mensen in het gebied sinds het is aangewezen als rookvrije zone. Dat viel het best te zien op het terrein van het Erasmus MC: 63 procent van de medewerkers en 70 procent van de patiënten rookten minder na invoering van de zone. Op de hogeschool werd 46 procent minder gerookt.

Buiten de rookvrije zone waren er wel meer mensen die rookten, maar dat waren er niet zoveel als het aantal dat niet rookte in de zone. Zo waren er gemiddeld 1857 minder rokers per dag binnen de zone tegen gemiddeld 432 meer rokers per dag die buiten de zone hun sigaret opstaken.

Rotterdam wees vorig jaar als een van de eerste Nederlandse gemeenten een rookvrije zone in de openbare ruimte aan. Vanwege de positieve resultaten van de pilot is er inmiddels een tweede rookvrije zone op de Wilhelminapier ingericht. Ook moet er eind dit jaar een onlineportal klaar zijn voor organisaties die een aanvraag voor een rookvrije buitenruimte willen indienen.

Meer uit Gezond

Oud-topambtenaar: avondklok kwam op tafel door studentenhuizen

DEN HAAG (ANP) - De avondklok kwam in september 2020 voor het eerst op tafel omdat de coronaregels in veel studentenhuizen niet werden nageleefd en dat lastig te handhaven was. Dat zei Hanneke Schipper-Spanninga tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Zij was destijds directeur Constitutionele Zaken en Wetgeving bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.

1 dag geleden
Oud-topambtenaar: logisch dat OMT-adviezen leidend waren

DEN HAAG (ANP) - Hanneke Schipper-Spanninga vindt het logisch dat de OMT-adviezen zwaar wogen bij het coronabeleid, omdat het om de volksgezondheid ging. Dat zei de voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

1 dag geleden
Oud-topambtenaar: kabinet moest dealen met botsende grondrechten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moest tijdens corona dealen met verschillende grondrechten bij het maken van beleid. Dat zei voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken, Hanneke Schipper-Spanninga, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

1 dag geleden
Artsen ervaren druk door toenemende normalisering van euthanasie

DEN HAAG (ANP) - Artsen ervaren steeds meer druk van patiënten en hun naasten doordat euthanasie steeds vaker als een normale manier van sterven wordt gezien. Dat komt naar voren uit een rapport over de oorzaken van de stijging in euthanasiemeldingen. Volgens de onderzoekers hebben patiënten er steeds meer moeite mee als een arts een verzoek om euthanasie afwijst. Juist dat kan ertoe leiden dat artsen terughoudender worden met het uitvoeren van euthanasie.

2 dagen geleden
Proef met twee mogelijke ebola-behandelingen van start in Congo

BUNIA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo is begonnen met een proef van twee mogelijke behandelingen tegen de Bundibugyo-variant van het Ebolavirus, heeft de Wereldgezondheidsorganisatie bekendgemaakt.

2 dagen geleden
Sterk: frustratie over niet kunnen oplossen sluiting zorgvilla's

DEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg zei dat ze gefrustreerd is dat er nog geen oplossing is voor de meervoudig gehandicapte kinderen die zorg krijgen bij zorgvilla's van ExpertCare. De Tweede Kamer vroeg de CDA-minister of ze wel voldoende heeft gedaan en of ze wel echt kan ingrijpen bij zorgbedrijven.

2 dagen geleden
Uitbraak van hantavirus volgens WHO officieel voorbij

GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) beschouwt de uitbraak van het hantavirus officieel als voorbij. Sinds eind mei zijn er geen nieuwe besmettingen geconstateerd en alle mensen die in quarantaine zaten hebben die isolatieperiode inmiddels afgerond. De laatste persoon heeft donderdag negatief getest en is naar huis gegaan, aldus WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus.

2 dagen geleden